укр мова 10 клас авраменко математика 10 клас бевз 2018

Акробатичні вправи  

Акробатичні вправи Акробатичні вправи входять у програму всіх класів. Ці вправи сприяють розвитку сили, спритності, швидкості, гнучкості, сміливості, рішучості, привчають орієнтуватися в просторі, покращують функції вестибулярного апарату.
Різнобічний вплив акробатичних вправ допомагає більш швидкому оволодінню навичками в багатьох видах спорту, зокрема в стрибках у воду, фігурному катанні, спортивній гімнастиці, стрибках на лижах, легкій атлетиці і спортивних іграх.
Для занять акробатичними вправами в початкових класах необхідно мати килимові доріжки і гімнастичні мати з покришками.

Одне з обов'язкових вимог при проведенні занять - це дотримання санітарно-гігієнічних умов. Килимові доріжки і мати повинні бути завжди чистими, покришки на матах використовувати тільки для занять акробатикою і регулярно протирати.
 Акробатичні вправи поділяються на дві групи.
 До однієї групи відносяться динамічні вправи, до іншої - статичні.
З групи динамічних вправ програмою для початкових класів передбачені: груповання (сидячи, лежачи на спині); перекати (назад, убік); перекиди уперед.З групи статичних вправ передбачена стійка на лопатках.
Навчання бажано починати з підготовчих вправ:
  1. Сильні нахили тулуба вперед, до ніг.
  2. Глибоке присідання на всій ступні із захопленням гомілок обома руками.
  3. Лежачи на спині, згинання ніг до грудей.
  4. Сидячи з прямими ногами, нахили тулуба вперед, до ніг.
  5. Сидячи з прямими ногами, одночасне згинання ніг до грудей і нахил тулуба до ніг.
  6. Те ж із захопленням гомілок руками. 
 Після виконання підготовчих вправ можна перейти до групувань:
  1. Групування сидячи: з положення сидячи на підлозі зігнути ноги в колінах, ступні поставити злегка нарізно, руками захопити зовні верхні частини гомілок і щільно підтягти ноги до грудей,  коліна нарізно, голова між колін.
  2. Групування лежачи на спині: з положення лежачи на спині зігнути ноги до грудей, взятися руками за гомілки і підтягти коліна до плечей, а плечі до колін, коліна нарізно, голова між колін нахилена.
  3. Групування  у присяді: із стійки ноги нарізно на ширині однієї ступні, ступні паралельні, глибоко присісти (спочатку на носках, а потім і на всій ступні) і одночасно нахилити тулуб до колін, руками захопити гомілки і сильніше притягти тулуб до колін, голова між колін, нахилена.
 Опанувавши угруповання, можна перейти до вивчення перекатів.
Перекатами називаються акробатичні вправи, у яких відбувається послідовне торкання підлоги окремими частинами тіла без перекидів через голову.
Перекат назад з упору присівши в положенні групування лежачи на спині і перекатом уперед прийти в упор присівши.Щоб виконати цю вправу, спочатку варто зробити кілька перекатів уперед та назад в положенні групування лежачи на спині.

Перед демонстрацією вправи треба звернути увагу учнів на те, що під час перекату спочатку послідовно приймається положення групування в присяді сидячи і лежачи, а при зворотному русі - групування лежачи, сидячи й у присяді до упора присівши.
При проведенні акробатичних вправ бажано, щоб одні діти виконували вправи, а інші спостерігали за ними і помічали недоліки.

Перекат убік з упору на колінах.

Навчання цієї вправі варто почати з перекату убік з упору присівши на колінах в групуванні. Ставши лівим боком до  мата, килиму, прийняти вихідне положення в упорі присівши на колінах, сильніше зігнути ноги в колінах, тулуб і голову нахилити вперед (до ніг), перекотитися на лівий бік, на спину, на правий бік і прийти у вихідне положення.

Після того як діти освоять цю вправу в праву і ліву сторону, перейти до вивчення перекату убік з упора присівши на колінах із групуванням під час перекату на спині, а потім і до перекату з упору присівши на одному коліні.Після освоєння перекатів можна перейти до вивчення перекидів.Перекидами називаються вправи, у яких відбувається перекидання через голову навколо поперечної осі з послідовним торканням підлоги окремими частинами тіла.

Перекид уперед з упора присівши в положення сидячи (у групуванні): 
  • прийняти упор присівши, поставивши руки вперед;
  • передаючи центр ваги на руки і згинаючи їх, відштовхнутися ногами і, щільно згрупувавшись, перевернутися через голову до положення групування сидячи.
 При навчанні перекиду часто зустрічаються наступні помилки:
  1. Недостатнє групування при перекидах.
  2. Неправильне положення рук в упорі присівши (руки при опорі розташовані близько до ніг).
  3. Відсутність поштовху ногами.