укр мова 10 клас авраменко математика 10 клас бевз 2018

Aктивний відпочинок

Теоретичні знання II: Активний відпочинок


Навіть якщо ви сильно стомилися і буквально валитеся з ніг, не поспішайте присісти чи прилягти. Активний відпочинок допоможе набагато швидше відновити сили, але до вибору його форм і методів потрібно підійти уважно, із врахуванням індивідуального сполучення чотирьох основних ознак стомлення: падіння уваги, втрати інтересу до роботисонливості, перевтоми.

Якщо у вас ослабла увага, а бажання працювати ще є – зробіть легку тонізуючу гімнастику, а потім недовго прогуляйтеся по парку чи саду. Корисно одночасно виконати тонізуючі дихальні вправи, досить 10–15 хв. такої фізкультпаузи. Якщо увага ще не відновилася – пройдіться по більш різноманітному маршруті, намагаючись відволіктися від справ.

Якщо знизилася не тільки увага, але і бажання трудитися, вчитися, значить стомлення насувається ще більше.
Коли роботу необхідно обов'язково зробити, – знайдіть час для більш тривалої перерви. При цьому важливо зробити комплекс вправ для не завантажених м'язів, по можливості прийняти водні процедури, а потім зайнятися улюбленою справою.

Якщо за роботою стало хилити до сну, то фізкультура – ваш кращий друг.
Скоріше на свіже повітря, де можна розім'ятися, зайнятися оздоровчим бігом і ходьбою.
Коли часу на це немає – розімніть і гарненько розітріть м'язи шиї і плечового поясу.
 Зробіть тонізуючі дихальні вправи.

У випадку перевтомлення через роботу корисні ізометричні вправи для розслаблення м'язів усього тіла, що поєднуються з заспокійливою дихальною гімнастикою і самонавіюванням спокою і розслабленості.
Використовуйте ходьбу і біг, але тільки в легкому, заспокійливому, відволікаючому темпі.
Підберіть форми активного відпочинку, найбільш ефективні для вас.