Загрузка...
          укр мова 10 клас авраменко математика 10 клас бевз 2018

Bправи для закріплення техніки метання

Легка атлетика III: Метання: Орієнтовні спеціальні та підвідні вправи

Легка атлетика

Орієнтовні спеціальні та підвідні вправи для закріплення техніки метання:

 1. У парах. Широка стійка ноги нарізно, боком один до одного, баскетбольний м'яч у руках одного з учнів. Кидок м'яча партнеру з поворотом тулуба.

 2. Стійка ноги нарізно, ліва вперед, набивний чи баскетбольний м'яч у зігнутих руках над головою. Згинаючи праву, перенести на неї масу тіла, відвести руки назад (м'яч за головою, руки закинути) швидко випрямляючи праву ногу, метнути м'яч вгору. 3. Те ж, але метання виконується на дальність через високу перешкоду, якщо заняття проводяться на майданчику, можна кидати м'яч над футбольними воротами.

 4. Стійка ліва вперед, права позаду на передній частині стопи, у руках (руці), зігнутих над головою, набивний м'яч. Злегка згинаючи праву ногу і переносячи на неї масу тіла, відвести м'яч назад і, повернувши тулуб вправо, метнути його через голову
  у горизонтальну ціль - коло діаметром 1 м, розташоване на відстані 4-6 м від метання.

 5. Стійка ліва вперед, маса тіла на лівій нозі, права позаду на носку, права рука трохи зігнута в ліктьовому суглобі вгорі над плечем, ліва напівзігнута перед грудьми. Метання малого м'яча в мішень. Руку, що метає, відвести назад, масу тіла при цьому перенести на праву ногу. Розгинаючи праву ногу, просунутися тазом і плічми на пряму ліву ногу і виконати кидок. При закінченні кидка з поворотом плечового поясу вправо й переносом маси тіла на праву ногу, що згинається.

 6. Метання малого м'яча через орієнтири, що забезпечують оптимальну траєкторію польоту. 7. У парах. Імітація початку фінального зусилля. Той хто метає знаходиться у в.п. для метання з місця, стоячи боком у напрямку метання, рука відведена назад й випрямлена. Партнер позаду тримає метаючого правою рукою за кисть, лівою упираючись у лопатку, підштовхує його вперед. Рух починається з поворотом правої ноги п'ятою назовні з наступним її розгинанням, просуванням таза вперед на ліву ногу із просуванням грудьми вгору. Одночасно з цим рука згинається у ліктьовому суглобі. Партнер, тримаючи кисть, допомагає зігнути у потрібному напрямку руку у ліктьовому суглобі, дає відчути роботу м'язів у цьому положенні. 8. Метання малого м'яча з одного кроку.
  Вправа виконується у парах. Партнери знаходяться один від другого на відстані, яка забезпечує ловіння м'яча після відскоку від землі.

 9. Метання малого м'яча з одного кроку на дальність у коридор шириною 10 м. Проводиться у вигляді змагання, з оголошенням результатів.