Загрузка...
         

Індивідуальні дії з м'ячем

У гравця, який володіє м'ячем є три способи атаки:

Передача

Якість передачі оцінюється за ступінню безпечності і можливого ризику. Передача, яка може бути вдалою у одній ділянці поля, виявляється невдалою у другій. У зоні атаки гравцю необхідно бути готовим ризикнути, коли це необхідно, виконати складний прийом і передати м'яч під гострим кутом у вільну ділянку поля. У середній зоні гравець повинен особливо точно розрахувати ступінь ризику і безпечності своєї передачі. У зоні захисту необхідна 100 % точність передач.

Час затрачений на тренування техніки передач, завжди окупається.

Гравець А 8 передав м'яч А 9 і у результаті відсік двох гравців захисту. Таким чином він зіграв технічно.

Точність

Складність полягає у тому, що необхідно віддати м'яч точно, оцінивши розташування суперників і партнерів. Якщо футболіст не може зробити точну передачу при відсутності тисну зі сторони суперника, то безсумнівно він не зробить її при наявності перешкод. Юним футболістам необхідно багато тренуватися, у тому числі і самостійно, щоб досягти ювелірної точності.

Вибір моменту для передачі

Одні футболісти виконують передачу занадто швидко і гравець, якому адресований м'яч, не може його дістати. Другі виконують передачу занадто повільно і м'яч не доходить до адресату. І лише одиниці можуть виконати передачу точно і у необхідний момент. Точний розрахунок часу для виконання передачі залежить від вміння оцінити розташування партнерів і гравців суперника.

На малюнку 1 повільність гравця А 1 привела його партнера у положення поза грою до виконання передачі.

На малюнку 2 гравець А 1 виконав передачу тоді, коли його партнер А 2 не знаходився ще у положенні поза грою. Таким чином час передачі був вибраний правильно.

Швидкість польоту м'яча

Цей фактор особливо важливий, коли гравець робить передачу на вихід, а не у ноги партнеру.

На малюнку 1 гравець А1 передав м'яч з недостатньою швидкістю. У результаті м'яч перехоплений.

На малюнку 2 гравець А 1 виконав передачу занадто сильно : м'яч вийшов за лінію воріт і гравець А 2 не встиг до м'яча.

На малюнку 3 гравець А 1 виконав передачу із достатньою швидкістю для "відсікання" двох гравців захисту. У результаті гравець нападу А 2 отримує м'яч у вигідній позиції, позаду двох гравців оборони.

Замасковані дії

У іграх, де використовується щільна опіка, вміння маскувати свої наміри дає можливість створити вільний простір і виконати точну передачу.