Загрузка...
          укр мова 10 клас авраменко математика 10 клас бевз 2018

Ходьба

Гімнастика: Ходьба

Ходьба в ногу

У початковій школі діти повинні навчитися ходити в ногу. Першим етапом буде навчання ходьби з лівої ноги. При цьому можна використовувати наступний прийом.  Діти стоять в шерензі, в колоні по одному. Учитель пропонує їм по команді   "Кроком..." вимовити слово "ліва" і одночасно злегка підняти   ліву ногу, а по команді "...руш!" почати ходьбу з лівої ноги.

Непогані результати дає ходьба з акцентом на ліву (праву ногу). Наприклад, учитель пояснює, що його підрахунок на "один", "три" буде голосніше, ніж на "два" і "чотири", тому діти на "раз" і "три"  повинні притупувати лівою ногою.
Можна застосовувати також інший прийом. Вчитель подає  команду "Кроком руш!", а діти повинні під час руху дружно вимовляти на   рахунок "один" слово "ліва", на рахунок "два"-"права".
Навчання ходьбі в ногу проводиться спочатку на місці, а потім у русі, спочатку в колоні по одному, а потім у шерензі.

Ходьба в обхід, протиходом і по діагоналі

Одним з найпростіших способів руху колони вздовж границь майданчика, залу є ходьба в обхід. Для вивчення такого руху подається команда "Ліворуч (праворуч) в обхід кроком руш!".

    Протихід - це рух у зворотному напрямку і поруч із строєм ( ліворуч, праворуч).  Виконується по команді "Протиходом ліворуч (праворуч) руш!"

  Рух по діагоналі - це рух по прямій з одного кута майданчика (залу) через центр у другий кут.Для виконання подається команда "По діагоналі руш!". Виконавча частина команди"руш!" повинна подаватися у той момент, коли направляючий дійде до  відповідного кута.

"Змійка" являє собою ряд протиходів. Для руху "змійкою" подається команда  "Протиходом уліво (вправо) руш!", а коли колона зробила один виток протиходом,  подається команда "Змійкою руш!".
"Змійки" можуть бути різного розміру:
  • у всю довжину залу (майданчика);
  • малі - на половину довжини, ширини залу (майданчика);
  • на чверть  довжини, ширини.