Загрузка...
          укр мова 10 клас авраменко математика 10 клас бевз 2018

Метання м'яча способом "із-за спини через плече"

Легка атлетика III: Метання: Метання м'яча через голову

Легка атлетика

Метання

Метання м'яча через голову, стоячи обличчям до напрямку метання

В. п.- стати обличчям до напрямку метання, ліва нога (при метанні правою рукою) вперед на всій ступні, права позаду на носок, права рука вперед, м'яч на рівні голови.

З цього положення перенести вагу тіла на праву ногу (праву ногу на всю ступню), одночасно відвести праву руку назад за голову і злегка відхилити тулуб назад (замах). Потім, переносячи вагу тіла на ліву ногу, випрямитися і різким рухом руки вгору (під кутом близько 45°) кинути м'яч. 

Метання м'яча способом "із-за спини через плече"

В. п.- стати обличчям до напрямку метання, ліва нога вперед (при метанні правою рукою) на всій ступні, права на крок позаду на носку, права рука з м'ячем вперед на рівні голови, ліва рука довільно.

З цього положення праву ногу опустити на всю ступню (носок вправо) і зігнути в коліні, праву руку в сторону, тулуб повернути і нахилити вправо, ліву руку (без напруги) підняти вперед. Потім, повертаючи носок правої ноги і праве коліно вліво, швидко випрямитися і повернути тулуб вліво до напрямку метання, обидві ноги випрямити, права позаду на носку. Одночасно з цим рука швидко рухається над плечем вгору. М'яч випускається під кутом близько 45°. Після кидка тулуб по інерції нахиляється вперед, відбувається стрибок вперед з лівої ноги на праву.
Можливі помилки:
  • напруженість, скутість;
  • квапливість і порушення цілісності руху і ритму;
  • замах зігнутою рукою вбік, а не назад;
  • неповний поворот тулуба;
  • неповне випрямлення ніг і тулуба під час кидка;
  • пронос кисті збоку (а не над плечем).