укр мова 10 клас авраменко математика 10 клас бевз 2018

Навчання ковзному кроку

Лижна підготовка: Навчання ковзному кроку


Навчання ковзному кроку варто починати на добре підготовленій лижні при гарному ковзанні, можна і в полегшених умовах (лижня прокладається під ухил). Перші спроби в пересуванні ковзним кроком можна виконувати із двох вихідних положень.

У першому варіанті з положення посадки - ноги  зігнуті в колінних суглобах, тулуб нахилений вперед, коліна злегка подані вперед, голова прямо, руки опущені.
У другому варіанті  починають пересуватися ковзним кроком після розбігу ступаючим кроком. Розбіг виконується на більш випрямлених ногах (так зручніше), а при переході до ковзання опуститися в положення посадки (коліна згинаються більше, ніж при розбігу).

Кращому освоєнню ковзного кроку допоможе застосування наступних вправ у русі:

  1. З невеликого розбігу ступаючим кроком тривале ковзання на одній лижі (до зупинки), інша нога з лижею відведена назад.
  2. Тривале ковзання на одній лижі, відштовхуючись іншою  лижею чи ногою без лижі ("самокат").
  3. Та ж вправа, але відштовхування робити лижею, розгорнутою носком убік.
  4. Пересування ковзним кроком під ухил.
  5. Пересування ковзним кроком на лижні, розміченій орієнтирами (прапорцями, гілками).
  6. Відстань між ними дорівнює довжині ковзного кроку і поступово збільшується.
Усі перераховані вправи сприяють розвитку почуття рівноваги, освоєнню одночасного ковзання і збільшенню довжини ковзного кроку.
 Усі вправи повинні виконуватися в різній формі і сполученнях: на початку навчання без палок із широкими розмахуваннями руками, потім з палками, тримаючи їх за середину, а потім і заклавши руки за спину.