Загрузка...
          укр мова 10 клас авраменко математика 10 клас бевз 2018

Низький стартЗа правилами спортивних змагань сигналом для початку бігу служить команда "Руш!" чи пістолетний постріл.
Цим командам передують дві попередні: "На старт!" і "Увага!".
За командою "На старт!" бігун підходить до попередньо встановлених колодок і стає перед ними. Нахилившись вперед, він спирається руками перед стартовою лінією, найсильнішу(поштовхову) ногу ставить на передню колодку, а більш слабку(махову) ногу на задню колодку. Після цього бігун опускає коліно на доріжку і переносить руки до лінії старту: чотири пальці з'єднані разом і розвернуті назовні, великі пальці - усередину.
Ширина розміщення рук на доріжці дорівнює ширині пліч, плечові суглоби розташовуються над стартовою лінією. В міру оволодіння технікою можна вивести плечі вперед за стартову лінію на 5-10 см. Вага тіла розподіляється майже рівномірно між точками опори. Голова тримається вільно, погляд спрямований вниз приблизно на 1-1,5 м від лінії старту.

За командою "Увага!" бігун, не змінюючи положення кистей рук і продовжуючи спиратися ногами в стартові колодки, піднімає таз і виводить плечові суглоби вперед за лінію старту; спина у цьому положенні пряма чи незначно округлена. Важливо вивести плечі вперед так, щоб утримувати у цьому положенні рівновагу. Приблизно 2-3 сек бігун, припинивши всякі рухи, чекає останньої команди - "Руш!" Почувши команду "Руш!", спортсмен різко відриває руки від доріжки (кадр 3)

і сильним змахом (однією рукою вперед, іншою назад) випереджає рух ніг. Це допомагає більш сильніше відштовхнутися від колодок (кадр 4).

Нога, що розташована позаду, відштовхується від колодки раніш і починає виноситися коліном вперед, поки інша нога ще продовжує відштовхування. Нога, що розташована на передній колодці, повністю випрямляється до моменту, коли стегно іншої ноги виноситься вперед до відказу (кадр 6);

тулуб, випрямляючись, подається вперед і займає положення, близьке до горизонтального (кадри 4 і 5).

Велике значення має і положення голови. Так, різкий рух головою назад сприяє передчасному випрямленню тулуба, а притискання підборіддя до грудної клітини приводить до значного згинання спини, топтанню на місці.