укр мова 10 клас авраменко математика 10 клас бевз 2018

Перешикування в русі

Гімнастика Перешикування з колони по одному в колону по два, по три,  по чотири в русі з послідовними поворотами.
 До цього перешикування вчитель приступає після того, як учні досить добре навчилися ходити в колонах по два, по три, по чотири.

Найпростішим перебудуванням є перешикування в колону по два. Для цього вчитель розраховує дітей на перший - другий і пропонує їм запам'ятати свої пари. Після цього одна з пар демонструє перешикування з колони по одному в колону по два у русі, потім це перешикування проводиться із всіма учнями.

 Якщо учні йдуть у колоні по одному в обхід і їм треба перешикуватися в колону по два через центр, подається команда "У колону по два через центр руш!".

Якщо ж потрібно, щоб перебудування було проведено не посередині залу (майданчика), то подається команда "У колону по два ліворуч (праворуч) руш!".

 На початку навчання команду "Руш!" можна подавати для кожної пари (трійки, четвірки) окремо, а після засвоєння цієї навички обмежитися лише однією командою на початку перебудування.
Щоб навчити дітей робити прямий кут при поворотах, на місці поворотів можна ставити кубики (у залі), прапорці (на майданчику), проводити короткі лінії, що вказують напрямок руху.

Перешикування з колони по одному в колону по два дробленням і зведенням і з колони по два у колону по одним розведенням і злиттям.
Для виконання перебудування в колону  по два з колони по одному, що рухається в обхід і дійшовши до середини однієї із сторін залу   (майданчика), подається команда "Через центр руш!".Перешикування з однієї шеренги у дві. 

Перший спосіб:
  • а) розрахувати на перший - другий;
  • б) подати команду "Другі номери, два кроки назад кроком руш!" або "Перші номери, два кроки вперед кроком руш!".
 У цьому випадку діти будуть стояти у шаховому порядку. 

Другий спосіб:
  • а) розрахувати на перший - другий;
  • б) за  командою "У дві шеренги шикуйсь!" другі номери з правої ноги роблять крок назад-вправо і стають в потилицю першим номерам.
 Третій спосіб:
  • а) розрахувати на перший - другий;
  • б) За командою "У дві шеренги шикуйсь!". За цією командою другі номери роблять лівою ногою крок назад, правою - крок вправо, приставляють ліву ногу і стають у потилицю першим номерам.