При розвитку витривалості використовується біг помірної інтенсивності. Це біг із швидкістю 2,2-2,7 м/сек (кожні 100 м за 37- 45 сек), що складає 41-50 % від максимуму. Інакше кажучи, це біг впівсили. Біг помірної інтенсивності поліпшує злагодженість роботи легень, серця та інших внутрішніх органів, що дуже важливо саме в молодшому шкільному віці, коли діяльність зазначених органів ще нестійка.Повільний біг (35-40 % максимальної інтенсивності, швидкість 1,8-2,2 м сек, тобто кожні 100 м за 45-55 сек) теж застосовується, але тільки для розминки у вступній частині уроку, при змішаному пересуванні для відпочинку, повторному бігу (теж для відпочинку) і при виконанні в русі різних вправ - подолання перешкод, перекидання м'ячів тощо. Такий біг сприяє підвищенню взаємодії систем дихання і кровообігу.
Біг з максимальною інтенсивністю
За кілометражем його обсяг складає всього 3-4 км у рік, що складає 10-15 % загального обсягу, але за значенням він дуже істотний. Використовується такий біг у стартових вправах і прискорень з ходу, а також у вправах з утриманням максимальної швидкості протягом 3-4 сек, що розвиває необхідні швидкісні і швидкісно-силові якості, викликає протягом нетривалого часу посилену роботу безкисневих, анаеробних механізмів дихання.
Біг великої інтенсивності
Це біг, що готує організм до роботи в умовах змішаного аэробно-анаэробного енергозабезпечення. За кілометражем він складає 15-20 % всього обсягу. Восени на відкритому майданчику на 3-4 уроках виконується біг малої інтенсивності: спочатку протягом 1 хв, потім 3-5 хв. На наступних уроках застосовується біг помірної інтенсивності від 2 до 6-8 хв.
Вправи на місці:
імітація роботи рук при бігу з поступовим набором темпу, імітація роботи ніг теж із прискоренням до максимального.