Загрузка...
         

Щільність уроку  

Під щільністю розуміється відносна доцільність використання часу, що відводиться на урок. Чим раціональніше використовується цей час, тим вища щільність.
   Щільність уроку має істотне значення, оскільки вона впливає на навантаження, на виконання  поставлених перед уроком  завдань, на успішне виконання навчальної програми, тощо.  Кожен вчитель зацікавлений у  можливо більшій щільності уроку, тому що вона дозволяє йому  краще провести урок.Час на уроках фізичної культури використовується:
  • для сприйняття;
  • осмислювання і виконання вправ;
  • короткочасного переходу від одного виду занять до іншого;
  • підготовки устаткування та інвентаря.
   Співвідношення в часі між цими компонентами необхідно регулювати. При підготовці до уроку потрібно продумати до дрібних подробиць план проведення уроку і вирішити, де повинен бути простий показ вправи, де докладне пояснення з показом, а де тільки  розпорядження.
 До початку уроку варто також підготувати необхідне устаткування й інвентар. Це дозволить  затрачати мінімальний час на розміщення  снарядів, на роздачу різних предметів.
Урок, проведений з високою щільністю, забезпечує активну і корисну зайнятість учнів, завжди підвищує навантаження на організм, сприяє вихованню організованості і дисциплінованості.