Загрузка...
          укр мова 10 клас авраменко математика 10 клас бевз 2018

Спеціальні легкоатлетичні вправи

Спеціальні легкоатлетичні вправи
 • 1. Біг з високим підніманням стегна. Спочатку виконувати біг через м'ячі (баскетбольні, набивні), розташовані в одну лінію по напрямку бігу, один від іншого на відстані зменшеного кроку.
   Завдання:бігти з носка, при пробіганні через м'яч високо піднімати стегно. Ця ж вправа потім виконується без м'ячів, а потім знову через м'ячі, але покладені вже на відстані повного кроку.
  Для закріплення вправи провести естафети з бігом через м'ячі.

 • 2. Біг із "закиданням" п'яток назад.
  Вправа виконується рухом, що починається підйомом на носки. Не опускаючись на всю стопу, пробігти так 10-15 м і повернутися кроком назад. Особливу увага звертати на збереження постави, легкість бігу, економічність рухів.

 • 3. Дріботливий біг розучується спочатку на місці, потім біля опори й у русі.
  Важливо, щоб учень опанував м'якою і вільною, розслабленою постановкою стопи на землю з наступним повним розпрямленням ноги в колінному суглобі.
  Надалі, коли ця вправа  виконується в більш швидкому темпі, стежити за тим, щоб завжди чітко виводилося вгору стегно поштовхової ноги.

 • 4. Біг по прямій лінії виконується на великій швидкості.
  Зміст вправи:
  відпрацювання прямолінійності бігу;
  на великій швидкості діти часто відхиляються від прямого напрямку, нерідко перебігають доріжку перед тим хто біжить позаду, заважаючи йому.

 • 5. Момент переходу від напруженого бігу до бігу по інерції дуже важливий для відпрацювання вільних, ненапружених бігових рухів.
  З цією ж метою між повторним пробіганням швидкісних відрізків корисні спеціальні вправи на розслаблення - струшуючи руками і ногами стоячи на місці, лежачи на спині, з легкими стрибками з ноги на ногу, а також махи руками і ногами в різних напрямках.

 По можливості бігові вправи урізноманітнюють  бігом на носках, спиною вперед, з підніманням стегон, з підніманням гомілок назад, довгими кроками.