укр мова 10 клас авраменко математика 10 клас бевз 2018

Техніка ловіння м'яча

Баскетбол: Техніка ловіння м'яча

Баскетбол

Техніка ловіння м'яча

Виконують його однією або двома руками, на різній висоті (вище голови, на рівні грудей, пояса й нижче) і у різних умовах (на місці, у русі, у стрибку), без опору чи з опором суперника. Крім того, у грі приходиться ловити м'яч, що котиться по майданчику або відразу після відскоку. Найбільш надійне ловіння м'яча двома руками.

Ловіння м'яча, що летить на середній висоті, зустрічається частіше за інших. Техніка ловіння полягає у тому, що гравець виставляє злегка зігнуті, розслаблені, з розкритими у вигляді "лійки" кистями руки назустріч м'ячу що летить і в момент зіткнення пальців обхоплює його з двох сторін і, згинаючи руки, підтягує до тулуба, займаючи вихідне положення для наступних дій.

Ловіння м'яча, що летить високо, виконується піднятими вгору руками. Техніка цього прийому залежить від висоти і крутизни траєкторії польоту м'яча. Якщо він летить із крутою траєкторією чи падає зверху вниз (після відскоку від щита), то руки витягуються вгору, кисті розкриваються у напрямку м'яча, що летить.

Якщо м'яч летить по більш прямій траєкторії, то руки піднімають вперед чи у сторону з розкритою кистю, долонею вперед. У будь-якому випадку, як тільки м'яч торкнеться пальців, руки для амортизації відводять назад і захоплюють ними м'яч, опускаючи вниз.

Ловіння м'яча, що летить низько зустрічається рідше. Щоб піймати такий м'яч, гравцю потрібно нахилитися, зігнути ноги, руки з розкритими кистями опустити вниз. Як тільки м'яч торкнеться пальців, гравець захоплює його кистями і піднімає вгору руки у вихідне положення перед грудьми.