Загрузка...
         

Ведення м'яча

Виконання ведення після зупинки м'яча внутрішньою частиною підйому

Ведення м'яча виконується під час бігу з послідовними ударами. Ці удари повинні бути такими, щоб м'яч відскакував на потрібну відстань. Якщо поблизу немає суперника удари сильні. Коли суперник поблизу м'яч необхідно утримувати під контролем поруч. При веденні необхідно бачити м'яч і оточуючу обстановку.
Гравець ударяє м'яч перед собою внутрішньою частиною підйому. Під час бігу носок ведучої ноги перед торканням м'яча трошки вивертається назовні. Коліно дещо відведено від повздовжньої осі. Ступня не напружена. Тулуб прямий або дещо нахилений уперед і трохи повернутий у напрямку вертикальної осі опорної ноги. 

Можливі помилки:

1. Ти ведеш м'яч перед собою, жорстко вдаряючи по м'ячу.
2. Торкаєшся м'яча напруженою ступнею. 
3. Відпускаєш м'яч далеко від себе.
4. Верхня частина тулуба напружена.
5. Під час ведення м'яча порушується ритм бігу.
6. У ході ведення використовуєш лише одну ногу.
7. Голова нахилена униз і ти бачиш тільки м'яч. Краще пересувайся повільніше, але підніми голову, щоб дивитися на м'яч і вперед.

Орієнтовні вправи для закріплення техніки ведення м'яча:

 1. "По прямій лінії". Пересуваючись по прямій, веди м'яч внутрішньою стороною підйому почергово правою й лівою ногами. Після виконання чергового удару, друга нога відразу рухається до м'яча для нанесення чергового удару. Під час ведення м'яча повертай голову ліворуч, праворуч.

 

 

 2. "По колу". При веденні м'яча правою ногою рухайся проти ходу годинникової стрілки, при веденні лівою - по ходу. Ведення виконується внутрішньою частиною підйому, а рухатися потрібно із зовнішньої сторони кола, біля самої лінії, не пересікаючи її.

 

3. "Дивись на предмет". Поклади поперед себе предмет, веди м'яч так, щоб бачити цей предмет і м'яч. В міру оволодіння такого ведення спробуй вести м'яч швидше. 

 

 

4. "У коридорі". У кінці коридору довжиною 20 м і шириною 3 м поклади предмет. Утримуючи у полі зору предмет веди м'яч так, щоб він не виходив за межі коридору.

 

 5. "Дивись на партнера". Почни вести м'яч із відстані 30 м назустріч партнеру, коли він підніме руку вгору, миттєво зупинись й виконай йому пас. Поміняйтесь ролями.

 

 6. "Із партнером у коридорі". Один з вас із м'ячем у коридорі, другий поруч. Одночасно починайте рух уперед. Завдання ведучого - не випустити м'яч із коридору і не відставати від партнера. Темп задає партнер без м'яча.

 

 7. "Із партнером". Один біжить спиною вперед, другий веде м'яч. При зупинці партнера - ведучий теж зупиняється.

 

 8. "Ведення у квадраті". Визначить квадрат предметами або мітками. У кожного м'яч. Усі виконують ведення м'яча, не виходячи за межі квадрату, постійно міняючи напрямки руху. Завдання - виконуючи ведення бачити дії партнерів і не зіштовхнутися з ними. Якщо м'яч один - гравці без м'яча рухаються у межах квадрату, міняючи напрямок руху, ведучий намагається не зіштовхнутися з партнерами. 
 

 9. "Обведи коло". Невелике коло на відстані 10-15 м від гравців, які стоять у колонні. Обвівши коло із зовнішньої сторони, повернись до партнерів.