При пересуванні цим ходом відбувається безперервне ковзання на двох лижах, а швидкість підтримується одночасним відштовхуванням палок. Він використовується в основному при пересуванні під ухил і на рівнині при наявності гарної опори для палок, а також на розкатаних ділянках лижної траси. Безкроковий хід складається з двох фаз: ковзання без відштовхування, ковзання з відштовхуванням палками.
Ковзання без відштовхування
- фаза відносно пасивна, пересування здійснюється за рахунок швидкості, отриманої в результаті відштовхування палками. Лижник ковзає на двох лижах у зігнутому положенні. Випрямлені руки знаходяться позаду. Потім, повільно розпрямляючись, він плавно виносить палки вперед, після чого вага тіла переміщає на носки, палки ставляться на сніг. Ця фаза є підготовчою для ефективного відштовхування палками.
Ковзання з відштовхуванням палками
- активна фаза. Після того як лижні палки поставлені на сніг, починається відштовхування ними. Спочатку тиск на палки відбувається за рахунок згинання тулуба, потім відштовхування продовжується одними руками й закінчується повним випрямленням рук. У такому положенні лижник ковзає якийсь час, який залежить від швидкості. Потім цикл рухів повторюється.