Загрузка...
         

Вивчення одночасних ходів

Лижна підготовка: Вивчення одночасних ходів


Одночасний безкроковий лижний хід

При пересуванні цим ходом відбувається безперервне ковзання на двох лижах, а швидкість підтримується одночасним відштовхуванням палок.
Він використовується в основному при пересуванні під ухил і на рівнині при  наявності гарної опори для палок,    а також на розкатаних ділянках лижної траси.
 Безкроковий хід складається з двох фаз:
ковзання без відштовхування,
ковзання з відштовхуванням палками.

Ковзання без відштовхування

 - фаза відносно пасивна, пересування здійснюється за рахунок швидкості, отриманої в результаті відштовхування палками. Лижник ковзає на двох лижах у зігнутому положенні. Випрямлені руки знаходяться позаду. Потім, повільно розпрямляючись, він плавно виносить палки вперед, після чого вага тіла переміщає на носки,  палки ставляться на сніг. Ця фаза є підготовчою для ефективного відштовхування палками.

Ковзання з відштовхуванням палками

- активна фаза. Після того як лижні палки поставлені на сніг, починається відштовхування ними. Спочатку тиск на палки відбувається за рахунок згинання тулуба, потім відштовхування продовжується одними руками й закінчується повним випрямленням рук. У такому положенні лижник ковзає якийсь час, який залежить від швидкості. Потім цикл рухів повторюється.