Фізична підготовка юних футболістів
Кожний вид спорту має відповідну специфіку впливу на морфо-функціональні системи організму. Заняття футболом при правильній організації педагогічного процесу - могутній засіб зміцнення здоров'я, підвищення розумової і фізичної працездатності. Гра у футбол сприяє загальному загартуванню, підвищенню опору організму до несприятливих погодних умов, підвищенню адаптаційних можливостей організму.
В процесі занять футболом суттєво покращується робота внутрішніх органів і систем, координація рухів, значно підвищується рівень фізичної підготовленості.
У зв'язку з постійно змінюючимися ігровими ситуаціями юним футболістам необхідна різностороння підготовленість. Футболіст виконує динамічну роботу перемінної інтенсивності - веде боротьбу за м'яч з великим напруженням на протязі тривалого часу, використовуючи різноманітні рухи: ходьбу, біг із різною інтенсивністю з ризькими зупинками, поворотами і стрімкими прискореннями, стрибки, удари по м'ячу, силові прийоми.
У річному навчальному циклі рекомендується спочатку здійснити загальну фізичну підготовку, а на її основі - спеціальну. У процесі багаторічних занять футболом співвідношення загальної і спеціальної фізичній підготовки зростає у сторону спеціальної підготовки. Основну роль у загальній і спеціальній фізичній підготовці футболістів відіграє сила, швидкість, витривалість, спритність і гнучкість.
Загальна фізична підготовка:
- рівномірно-перемінний та інтервально-повторний біг на дистанції від 30 до 60 м з максимальною швидкістю, зі стартом з різних вихідних положень;
- рівномірно-перемінний біг на витривалість 400-600 м;
- стрибки у висоту, довжину, потрійним з місця і з розбігу, стрибки у глибину до 30 см, вправи зі скакалкою;
- вправи з гантелями для різних груп м'язів;
- акробатичні вправи;
- рухливі ігри та естафети, подолання смуги перешкод;
- вправи на гнучкість у парах, вправи в положенні лежачи, вправи біля гімнастичної стінки, вправи біля опори тощо;
- спортивні ігри за спрощеними правилами з елементами футболу.