Untitled Document
загрузка...
Меню сайта
Категории раздела
освіта [85]
наукові роботи [4]
уроки [736]
поурочні плани конспекти уроків
презентації [0]
уроки інформатики 5 клас [35]
Мониторинг [25]
твори [44]
розв'язки [20]
підручники 2014 [181]
Поиск

загрузка...
Календарь
«  Серпень 2014  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Архив записей
Статистика

Яндекс.Метрика
Головна » Архів матеріалів

Виникнення Єгипетської держави

Дворцями перших цивілізацій на Землі стали народи, які W^ заселяли долини великих річок- Нілу, Євфрату, Тигру, Інду, Хуанхе. Ці території Північно-Східної Африки та Азії розташовані на схід та південний схід від Європи. Саме тому в розповідях про історію розвитку людства на цих землях послуговуються поняттям Давній Схід. Історія Давнього Сходу бере свій початок від виникнення наприкінці 4 тисячоліття до н. є. перших держав у нижній течії річок Євфрат та Тигр у Передній Азії (так називають західну частину Азії, що простягається на схід від Середземного моря). Майже одночасно виникає держава 8 долині річки Ніл у Північно-Схід-ній Африці. Саме з теми, присвяченої давньоєгипетській цивілізації, розпочинається вивчення історії Давнього Сходу. Історію Давнього Єгипту поділяють на кілька періодів: Раннє та Давнє царство - час виникнення єдиної держави та зміцнення влади її володарів (31-22 ст... Читати далі »

Категорія: підручники 2014 | Переглядів: 9 | Додав: keydatch | Дата: 21.08.2014 | Коментарі (0)

Основні стоянки та пам'ятки первісних людей на території України

1. Про що свідчать археологічні знахідки зі стоянки в Мізині на Чернігівщині?
На території України досліджено кількасот стоянок, віднесених до часів пізнього палеоліту. Найвідоміші з них розташовані в селах Мізині на Чернігівщині, Межиріччі на Черкащині, Добраничівці на Київщині. Знаною є і Кирилівська стоянка в Києві.
На правому березі Десни в с. Мізині на Чернігівщині було знайдено поселення давніх мисливців на мамонтів. Археологи дослідили рештки п'яти мисливських жител, місце оброблення каменю й кістки, заглиблені вогнища, заповнені кістковим вугіллям, попелом, м'ясні ями, призначені для зберігання запасів м'яса протягом зими. У поселенні давніх мисливців було виявлено рештки більш як 100 мамонтів, а також кістки північних оленів, носорогів, диких коней, вівцебиків, зубрів, ведмедів, вовків, песців, зайців, росомах. З-по... Читати далі »

Категорія: підручники 2014 | Переглядів: 11 | Додав: keydatch | Дата: 21.08.2014 | Коментарі (0)

Трипільська культура на землях України

1. Що таке археологічна культура?
Мисливці, які заселяли територію сучасної України, уже 8-6 тис. років тому перейняли нові види людської діяльності від мешканців Центральної Європи, які у свою чергу запозичили їх від переселенців із Південно-Західної Азії.
Давні племена час від часу змінювали територію свого проживання. Межі їх розселення та пересування визначають за археологічними знахідками, оскільки вихідці з різних куточків світу відрізнялися не тільки мовою та зовнішністю, а й способами виготовлення знарядь праці, типами прикрас тощо. Багато відомостей отримують дослідники за виробами з глини, адже   майстри  в   різних   племенах   мали свої улюблені форми посуду й надавали перевагу тим або іншим візерункам. Оскільки писемних джерел про ті часи не маємо, а назви давніх племен не збереглися, учені послуговуються умовними найменуваннями... Читати далі »

Категорія: підручники 2014 | Переглядів: 9 | Додав: keydatch | Дата: 21.08.2014 | Коментарі (0)

Суспільна організація та організація влади за первісних часів

1. Яким було первісне суспільство?
З появою людини сучасного типу відбулося становлення людського суспільства. Полювати на великих тварин одній людині, озброєній досить проспоріднених сімей, об'єднаних у родову стими знаряддями, було важко. Тому, припускають      общину учені, жили перші люди громадами з 25-40 осіб, що складалися з родичів, представників 5-7 сімей,
які разом працювали та мали спільне майно. Дослідники називають такі колективи родовими общинами.
Якими були правила, що регулювали життя общини, вчені можуть лише припускати. Чоловікам належало полювати та рибалити, жінкам - підтримувати домашнє господарство, наглядати за дітьми, вогнищем, житлом, збирати їстівні рослини.
Керували общинами досвідчені члени роду - старійшини. Вони вирішували, як провести полювання та поділити здобич, пильнували, щоб ні... Читати далі »

Категорія: підручники 2014 | Переглядів: 10 | Додав: keydatch | Дата: 21.08.2014 | Коментарі (0)

Заняття та спосіб життя первісних людей

1. Що визначало спосіб життя пралюдей та перших людей за палеоліту?
Для палеоліту характерне панування привласнювальних форм господарства - мисливства, збиральництва, згодом рибальства.
Пітекантропи постійно пересувалися в пошуках їжі, зупиняючись на більш-менш тривалий час у місцях, багатих на здобич. Давні мешканці теперішніх європейських земель живилися плодами, пагонами, корінцями теплолюбних рослин, яких тоді було багато. Вживали пітекантропи також м'ясо. Археологічні знахідки свідчать, що вони полювали на оленів, антилоп, коней і навіть слонів. Пітекантропи використовували вогонь, хоча й не вміли добувати його.
Неандертальці через зміну довкілля були змушені пристосовуватися до нових умов життя. Вони навчилися самі добувати вогонь, застосовувати ловчі ями, заганяти табуни коней, стада биків і оленів у болота та інші природні пастки, влаштовувати зас... Читати далі »

Категорія: підручники 2014 | Переглядів: 11 | Додав: keydatch | Дата: 21.08.2014 | Коментарі (0)

Зародження мистецтва та релігійних вірувань

1. Які знания та вміння стали надбанням давнього кам'яного
Тривалий час учені вважали, що люди за найдавніших часів не мали жодних наукових знань і цілковито залежали від природи. Але нові знахідки археологів доводять, що це не зовсім так.
Життєво необхідними для людей тих часів були математичні знання. Мисливцям треба було вміти рахувати впольованих тварин, рибалкам - ділити між собою виловлену рибу. Для лічби вони використовували палички, камінці й, нарешті, вузлики.
Люди тих часів мали знання з біології та медицини. Вони вміли пускати кров, зашивати рани, знали лікувальні властивості рослин, уміли приймати пологи, лікувати переломи. Ті, хто знався на хворобах та способах їх лікування, передавали секрети цілительства своїм нащадкам. Переселяючись на нові землі, люди навчилися складати найпростіші карти місцевості, які допомагали мисливцям та мандрів... Читати далі »

Категорія: підручники 2014 | Переглядів: 10 | Додав: keydatch | Дата: 21.08.2014 | Коментарі (0)

Початок історії. Виникнення людини та її розселення

Історія нашої планети Земля сягає дуже-дуже з давніх часів. А от історія людства порівняно з нею «молода». Проте вчені досі не дійшли єдиного висновку з приводу того, як і коли з'явилися перші люди.   Найдавніший  період історії людства від появи пралюдей до виникнення міст, держав і появи писемності називають первісністю, або первісною добою.
Кілька сотень тисяч років людство вдосконалювало знаряддя та прийоми мисливства, рибальства й збиральництва, перш ніж перейти до нових форм діяльності - землеробства й скотарства. І тоді людина ніби народилася вдруге, бо сповнилася нової суті. Життя стало стабільнішим і передбачуванішим. Люди навчилися ткати, виготовляти одяг, посуд, металеві знаряддя, будувати житло. Поступово виникли міста, у яких розвивалися ремесло й торгівля. Люди винайшли писемність. Суспільство дедалі більше розшаровувал... Читати далі »

Категорія: підручники 2014 | Переглядів: 10 | Додав: keydatch | Дата: 21.08.2014 | Коментарі (0)

Лічба часу в історії стародавнього світу. Практичне заняття 1

1. Які особливості лічби років до нашої ери, або до Різдва Христового?
З п'ятого класу ви вже знаєте, що, досліджуючи минувшину, вчені-історики раз по раз відповідають на запитання: коли відбувалася та чи інша подія. Визначати точний час певної події, тобто її лату, допомагає хронологія - наука, що вивчає способи обчислення часу. Також ви пам'ятаєте, що відлік років від певної події називають літочисленням (ерою).
В Україні, як і в більшості сучасних країн, користуються літочисленням від умовного року народження (Різдва) Ісуса Христа, життя якого поклало початок одній з найбільших світових релігій - християнству. Це літочислення називається християнським, або нашою ерою. Іноді його також називають повою ерою. Наша ера. або ера від Різдва Христового, зазвичай позначається скорочено - н. е., або від Р. X. Отже, ми живемо в нашій ері, або... Читати далі »

Категорія: підручники 2014 | Переглядів: 13 | Додав: keydatch | Дата: 21.08.2014 | Коментарі (0)

Вступ: історія як наука та шкільний предмет

Ви розгорнули підручник, за яким вивчатимете історію в шостому класі. Предмет «історія» не є новим у вашому шкільному розкладі. Торік ви довідалися, що історія - одна з найдавніших галузей знань. Це наука, що досліджує, яким було життя людства в минулому. Історики вивчають події від найдавніших часів до дня вчорашнього, прагнучи встановити, як і чому людське життя змінювалося.
На уроках у п'ятому класі ви дізналися про найважливіші події історії України, познайомилися з найвідомішими постатями, чиї діяння вплинули на перебіг історичних подій у нашій країні. Отримали уявлення й про те, як саме історики довідуються про минувшину.
Пригадайте, про які події історії України ви дізналися торік. Розкажіть про одну-дві події, що справили на вас найсильніше враження, за планом: 1. Що це за подія? 2. Копи й де вона відбулася? 3. Хто з історичних діячів є ... Читати далі »

Категорія: підручники 2014 | Переглядів: 9 | Додав: keydatch | Дата: 21.08.2014 | Коментарі (0)

Учебник история 6 кл Бандривский

Название: Всемирная история. История Украины. Учебник для 6 класса.
Автор: Бандривский О.Г.
Год: 2014
Издательство: Генеза
Количество страниц: 272

Дорогі шестикласники! Цей підручник допоможе вам опанувати історію стародавнього світу. Кожен параграф, який відповідає урокові, поділено на рубрики. Уроки радимо розпочинати з обговорення історичної пам'ятки, що не тільки яскраво свідчить про певні історичні реалії, а й має зв'язок із сучасністю. Навіть якщо ви опановуватимете матеріал самостійно, не оминайте вступного завдання: можливо, розглядаючи зображену пам'ятку, ви зробите для себе відкриття чи несподіваний   висновок.
Основні історичні... Читати далі »

Категорія: підручники 2014 | Переглядів: 20 | Додав: keydatch | Дата: 21.08.2014 | Коментарі (0)

« 1 2 ... 13 14 15 16 17 ... 113 114 »

Copyright MyCorp © 2014Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz