Untitled Document
загрузка...
Меню сайта
Категории раздела
освіта [85]
наукові роботи [4]
уроки [736]
поурочні плани конспекти уроків
презентації [0]
уроки інформатики 5 клас [35]
Мониторинг [25]
твори [44]
розв'язки [20]
підручники 2014 [223]
Поиск

загрузка...
Календарь
«  Вересень 2014  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
Архив записей
Статистика

Яндекс.Метрика
Головна » Архів матеріалів

Римська імперія в 3-4 ст.

1. Що зумовило кризу в Римській імперії в 3 ст.?
Ви вже знаєте, що добробут імперії часів розквіту ґрунтувався на праці рабів. Однак з припиненням завойовницьких походів кількість рабів зменшилася, на них зросла ціна, тож використання рабської праці стало невигідним. Крім того, раби, які за свою працю нічого не отримували, не були зацікавлені в тому, щоб добре працювати, а навпаки - за першої-ліпшої нагоди вони намагалися втекти, часто повставали проти своїх хазяїв. Тому, починаючи з 3 ст., власники великих земельних маєтків відмовилися від використання рабської праці. Вони надавали рабам ділянку землі та дозволяли мати сім'ю, будинок, власне невеличке господарство. За це колишній раб мав сплачувати власникові орендну плату за користування ділянкою та віддавати певну частку від урожаю. Орендарями також ставали розорені городяни, вільні селяни та інший збіднілий люд - їх називали к... Читати далі »

Категорія: підручники 2014 | Переглядів: 7 | Додав: keydatch | Дата: 23.08.2014 | Коментарі (0)

Місто Рим та повсякденне життя його мешканців

1. Які особливості мало міське життя в Римі?
Рим часів імперії, як і належить світовій столиці, приголомшував величчю та красою. Місто вражало сучасників розмірами (з жодного боку воно не мало чітких кордонів) та кількістю споруд - храмів, палаців, житлових будинків. Чисельність населення Рима часів імперії сягала мільйона осіб. Були окремі квартали, де проживали сирійці, фінікійці та представники інших народів. З 14 районів столиці один належав євреям.
Рим відзначався дуже щільною забудовою, тому будинки в декілька поверхів були життєвою потребою. На вулицях часто виникала така тіснява, що інколи забороняли в денний час їздити містом в екіпажах та возами, за винятком возів будівельників. Стічні води зливалися в каналізаційні труби й потрапляли до центрального каналу. Чиста вода подавалася спеціальними трубами, прокладеними по мостах-акведуках або під землею.... Читати далі »

Категорія: підручники 2014 | Переглядів: 6 | Додав: keydatch | Дата: 23.08.2014 | Коментарі (0)

Римська Імперія в 1-2 ст.

1. Що вирізняло правління династій Юліїв-Клавліїв і Флавіїв?
Октавіан Август став засновником першої династії імператорів -династії Юліїв-Клавліїв. Своїм спадкоємцем Октавіан призначив Тіберія (14-37 pp.)- Перші роки правління Тіберія були спокійними. Він пере-став скликати народні .(бори, ;і всі їхні повноваження передав сенату. Однак  проти Тиберія визріла змова префекта преторіанської гвардії.
Розкривши її, Тіберій переїхав на острів Капрі й звідти керував країною. Імператор наказа» стратити десятки видатних політиків, учених та чиновників.
Наступник Тіберія Калігула (37-41 pp.) відзначався ще більшим свавіллям. Він примушував заможних людей складати заповіти на свою користь, а потім їх страчував. Щоб продемонструвати презирливе ставлення до сенату, Калігула ледь не оголосив сенатором свого коня. Переслідуючи та знищуючи всіх незгідних, Калігула перестав дбат... Читати далі »

Категорія: підручники 2014 | Переглядів: 8 | Додав: keydatch | Дата: 22.08.2014 | Коментарі (0)

Створення Римської Імперії. Правління Октавіана Августа

1. Як постав Другий тріумвірат і чому полії 30-х років 1 ст. до н. є. називають новою громадянською війною?
Після смерті Цезаря влада перейшла до рук сенату, який поквапився укласти з Марком Антошєм угоду: усі розпорядження Цезаря залишилися чинними, його вбивць було помилувано.
Невдовзі в Римі заявив про себе новий політичний діяч - родич Цезаря Гай Юлій Цезар Октавіан (Октавій), усиновлений Цезарем незадовго до смерті та названий ним у заповіті основним спадкоємцем.
У листопаді 43 р. до н. є. Октавій, Марк Антон і й та намісник в Іспанії Лепід створили Другий тріумвірат, поставивши собі за мету покарати вбивць Цезаря. Через рік у Македонії тріумвірат переміг армію заколотників. Після цього Антоній залишився на Сході, а Октавій відбув до Італії. Згодом Октавій усунув від влади Лепіда та виступив проти Антонія, якому цариця Єгипту Клеопатра на... Читати далі »

Категорія: підручники 2014 | Переглядів: 8 | Додав: keydatch | Дата: 22.08.2014 | Коментарі (0)

Історичний портрет Цезаря. Практичне заняття 11

Що розповідають грецькі та римські історики про риси характеру Юлія Цезаря?
«Його готовності наражати себе на небезпеку не дивувалися, знаючи його честолюбність, та всіх вражала його здатність витримувати незгоди, які, на перший погляд, перевищували його тілесні сили, бо він був слабкої статури, з білою й ніжною шкірою, страждав від головного болю... Проте він не посилався на слабке здоров'я, щоб вести розніжене життя. Навпаки, військова служба правила йому за ліки від слабосилості. Він прагнув частими походами, простим харчуванням, постійним перебуванням під відкритим небом і різними перешкодами подолати свою кволість і загартувати тіло.
Розповідають, що коли Цезар перейшов Альпи і їхав через якесь нужденне містечко з нечисленним населенням, друзі, сміючись, жартома запитали: «Невже й тут мають місце змагання за посади, суперництво за перше... Читати далі »

Категорія: підручники 2014 | Переглядів: 10 | Додав: keydatch | Дата: 22.08.2014 | Коментарі (0)

Диктатура Гая Юлія Цезаря

1. Що визначало суспільно-політичне життя Риму в 80—60-х роках 1 ст. до н. е.?
На початку 1 ст. до н. е. оптимати об'єдналися навколо представника давнього аристократичного роду, полководця та обдарованого політика ЛуцІя Корнелія Суллн. У 89 р. до н. є. його обрали командувачем армії для відсічі понтійському цареві Мітрідату VI Євпатору. Після перемоги у війні з Понтійським царством Сулла повернувся до Італії. Проти нього виступила наспіх зібрана армія по-пулярів. 1 листопада 82 р. до н. є. відбулася битва між двома римськими арміями. Сулла переміг і був проголошений диктатором без обмеження терміну. Майном знищених ворогів Сулла нагороджував своїх прихильників і солдатів, скасував закони, видані популярами, посилив роль сенату. Судові справи було передано сенатові, обмежено права народних трибунів. Але в 79 р. до н. є. Сулла склав із себе повноваження, а наступного року пом... Читати далі »

Категорія: підручники 2014 | Переглядів: 9 | Додав: keydatch | Дата: 22.08.2014 | Коментарі (0)

Релігія, сім'я, виховання й господарство давніх римлян

1. У чому своєрідність римської релігії?
Римляни запозичили й розвинули культурні надбання багатьох народів Середземномор'я - греків, етрусків та інших. Із часом на цьому ґрунті розквітла власне римська культура, яка набула світового значення. У давнину, за часів правління перших царів, римляни вірили, що кожен предмет, кожне явище мають свого бога. Зерно, яке було щойно кинуте в землю, належало божеству Сатурну, те, що проростало, - Церері, квітуче - Флорі. Римляни поклонялися своїм предкам, бо вірили, що душі померлих охороняють дім і можуть допомогти в повсякденних справах, якщо їх шанобливо про це попросити.
Поклоніння численним дрібним божествам і духам втілювалося в різноманітних магічних ритуалах.
Римляни були переконані, що боги обов'язково зглянуться над людиною, якщо вона дотримується настанови: «Даю тобі, щоб ти дав... Читати далі »

Категорія: підручники 2014 | Переглядів: 9 | Додав: keydatch | Дата: 22.08.2014 | Коментарі (0)

Римська республіка в 2 ст. до н.є

1. Коли, як і чому розпочалися нові війни Риму з Карфагеном?
Втративши Сицилію та острови Середземномор'я, Карфаген заснував колонію в Іспанії - Новий Карфаген. Золоті та срібні поклади дали можливість відновити колишню могутність держави. Цю нову область очолював Ганнібал. Він зібрав потужну найману армію, яка налічувала 60 тис. воїнів і мала на озброєнні 37 слонів. З нею Ганнібал розпочав Другу пунічну війну (218-201 pp. до н. е.). На шляху до Італії війську потрібно було подолати Альпи. Полководець планував напасти зненацька й підняти на боротьбу з Римом його колишніх ворогів: галлів, італіків, греків. Найбільший успіх йому принесла битва біля містечка Канни 2 серпня 216 р. до н. є. Армія Ганнібала зуміла оточити вдвічі більшу армію Риму. Римляни втратили 50 тис. воїнів, а на бік Ганнібала перейшли міста півдня Італії та Сицилії. Шістнадцять років Ганнібал воював в Італ... Читати далі »

Категорія: підручники 2014 | Переглядів: 9 | Додав: keydatch | Дата: 22.08.2014 | Коментарі (0)

Римська республіка 5 - середини 3 ст. до н.є

Яке враження справляє дорога, збудована в 312 р. до н. е.? Що свідчить про те. що цю дорогу будували ретельно, на віки, недаремно 900 років її не ремонтували? Витлумачте виспів Усі дороги ведуть до Рима. Чому римляни надавали великого значення будівництву доріг?
Перша брукована дорога в Італії - «цариця» римських доріг. Названо на честь римського державного діяча - АппІя, за наказом якого її проклали.
1. Хто та як керував Римською республікою? Чому між плебеями й патриціями точилася боротьба?
Вигнавши останнього царя, римляни проголосили, що відтепер управління Римом має стати суспільною справою. Так. у 509 р. до н. е. в Римі було утворено республіку. Найвищим органом управління республіки були народні збори, на яких приймали рішення про найважливіші справи держави, наприклад: обрання на керівні посади та ухвалення законів.
Після створе... Читати далі »

Категорія: підручники 2014 | Переглядів: 8 | Додав: keydatch | Дата: 22.08.2014 | Коментарі (0)

Природні умови Італії та виникнення міста Рим

Історіею Давнього Риму завершується історія стародавнього світу. З невеличкого міста на березі Тибру Рим розвинувся до велетенської імперії: спочатку підкорив Апеннінський півострів, згодом, ведучи постійні завойовницькі війни, Північну Африку, більшу частину Європи та країни Передньої Азії. За свою багатостолітню історію Рим пройшов три основні періоди. Найдавніший період усталено називати царським (753-509 pp. до н. е.). У цей період зберігаються родові відносини, а Римом керують цар, рада старійшин (сенат) і народні збори. За наступної доби - республіки - (509-27 pp. до н. є.) Римом керують консули, яких обирали на один рік, та римський сенат. Найвищим органом республіки були народні збори римських громадян. Після падіння республіки розпочався новий період - Римська імперія (27 р. до н. є. - 476 р. н. е.), період одноосібної влади римських імператорів. 476 р. - роком ... Читати далі »

Категорія: підручники 2014 | Переглядів: 8 | Додав: keydatch | Дата: 22.08.2014 | Коментарі (0)

« 1 2 ... 13 14 15 16 17 ... 117 118 »

Copyright MyCorp © 2014Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz