Untitled Document
загрузка...
Меню сайта
Категории раздела
освіта [85]
наукові роботи [4]
уроки [736]
поурочні плани конспекти уроків
презентації [0]
уроки інформатики 5 клас [35]
Мониторинг [25]
твори [44]
розв'язки [20]
підручники 2014 [223]
Поиск

загрузка...
Календарь
«  Вересень 2014  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
Архив записей
Статистика

Яндекс.Метрика
Головна » Архів матеріалів

Вступ: історія як наука та шкільний предмет

Ви розгорнули підручник, за яким вивчатимете історію в шостому класі. Предмет «історія» не є новим у вашому шкільному розкладі. Торік ви довідалися, що історія - одна з найдавніших галузей знань. Це наука, що досліджує, яким було життя людства в минулому. Історики вивчають події від найдавніших часів до дня вчорашнього, прагнучи встановити, як і чому людське життя змінювалося.
На уроках у п'ятому класі ви дізналися про найважливіші події історії України, познайомилися з найвідомішими постатями, чиї діяння вплинули на перебіг історичних подій у нашій країні. Отримали уявлення й про те, як саме історики довідуються про минувшину.
Пригадайте, про які події історії України ви дізналися торік. Розкажіть про одну-дві події, що справили на вас найсильніше враження, за планом: 1. Що це за подія? 2. Копи й де вона відбулася? 3. Хто з історичних діячів є ... Читати далі »

Категорія: підручники 2014 | Переглядів: 21 | Додав: keydatch | Дата: 21.08.2014 | Коментарі (0)

Учебник история 6 кл Бандривский

Название: Всемирная история. История Украины. Учебник для 6 класса.
Автор: Бандривский О.Г.
Год: 2014
Издательство: Генеза
Количество страниц: 272

Дорогі шестикласники! Цей підручник допоможе вам опанувати історію стародавнього світу. Кожен параграф, який відповідає урокові, поділено на рубрики. Уроки радимо розпочинати з обговорення історичної пам'ятки, що не тільки яскраво свідчить про певні історичні реалії, а й має зв'язок із сучасністю. Навіть якщо ви опановуватимете матеріал самостійно, не оминайте вступного завдання: можливо, розглядаючи зображену пам'ятку, ви зробите для себе відкриття чи несподіваний   висновок.
Основні історичні... Читати далі »

Категорія: підручники 2014 | Переглядів: 26 | Додав: keydatch | Дата: 21.08.2014 | Коментарі (0)

Словничок

Абстрактне мистецтво, абстракціонізм - мистецькі твори, що не намагаються передати реальний світ, а будуються безпосередньо на художніх можливостях плями, лінії, кольору, форми, композиції та ін. Абстрактне мистецтво називають також нефігуративним або безпредметним. До абстракціонізму зверталися  і звертаються  численні  художники XX   XXI ет.
Автопортрет - портрет художника, який він виконав сам.
Академія мистецтв - науковий, учбовий і художній заклад, де навчають майбутніх художників. Також в академіях ведеться наукова робота, влаштовуються виставки, конференції та ін.
Акварель прозора фарба, що легко розчиняється водою; твір, виконаний такими фарбами.
Алегорія - втілення в конкретному художньому образі абстрактного поняття.
Анатомія - наука про будову людського тіла; художники вивчають пластичну анатомію.
Анімалістика - жанр образотворчого мистецтв... Читати далі »

Категорія: підручники 2014 | Переглядів: 10 | Додав: keydatch | Дата: 20.08.2014 | Коментарі (0)

Ознайомлення з музеями

У Давній Греції храми, гаї, присвячені дев'яти Музам -супутницям бога Аполлона, покровителькам наук і мистецтв, називали мусейонами.  Саме від цього слова походить назва музей. Музеї, де експонуються твори образотворчого та декоративно-ужиткового мистецтва, мають назву художніх. Художні музеї дають змогу побачити твори мистецтва, послухати цікаві лекції, взяти участь в екскурсії. Працівники музеїв досліджують пам'ятки мистецтва та реставрують (відновлюють) їх.
Збирати художні твори почали ще в Давньому Єгипті та Месопотамії (територія сучасного Іраку). Систематичне колекціонування розпочалося у XV ст. Тоді в життя увійшло слово «музей». Потім з'явилися галереї - спеціальні кімнати у замках і палацах, де зберігалися твори художників. Перший державний музей було відкрито в Лондоні (Британський музей). Згодом музеї відкрилися у багатьох містах на різних конти-не... Читати далі »

Категорія: підручники 2014 | Переглядів: 10 | Додав: keydatch | Дата: 20.08.2014 | Коментарі (0)

Історична спадщина

Для переконливого відображення подій на картині необхідно не тільки передати психологічний чи емоційний стан. Неабияку роль відіграє предметний світ. Деталі оточення передано з історичною переконливістю, допомагають створити потрібне враження від твору. Тому вкрай необхідно бути знайомим з тим, як виглядали речі, одяг та інші предмети вжитку в різні часи та епохи.
Ти вже знайомий з уроків історії з наукою археологією. Археологія дає можливість уявляти вигляд поселень і житла, віднаходить предмети праці та побуту, прикраси, зброю. На території нашої Батьківщини з давніх-давен жили люди, створюючи предметний світ навколо себе. Серед них неперевершепі зразки декоративно-ужиткового мистецтва трипільської культури та скарби скіфів. Помітний слід у світовій історії залишила Київська Русь. Вона проіснувала з IX до середини XIII ст.
Розвивалися гончарна справа, ткацтво, чинбарство (вичинка та ... Читати далі »

Категорія: підручники 2014 | Переглядів: 10 | Додав: keydatch | Дата: 20.08.2014 | Коментарі (0)

Історичний і батальний жанри

Історичний жанр - це зображення історичних подій. Він існус в живописі, графіці, скульптурі. З'явився історичний жанр в античну епоху. Фараони Давнього Єгипту і царі Давнього Дворіччя зазвичай замовляли художникам твори про класні подвиги і діяння, а осі, подіями минулого якось не дуже цікавилися. А в Давній Греції розповіді про Троянську війну сприймали саме як історію. Так само ставилися до легенд про своє місто й у Давньому Римі.
В епоху Середньовіччя історичний жанр був тісно пов'язаний з релігійним: адже найважливішими подіями історії вважали ті, про які йдеться у Біблії та Євангелії. У XV-XVI ст. почали захоплюватися також сюжетами з античної історії. Але героїв Давньої Греції і Давнього Риму художники зображували в костюмах своєї епохи і серед сучасних їм споруд.
У XVII ст., коли склалася академічна ієрархія жанрів, історична картина була оголошена одним з найв... Читати далі »

Категорія: підручники 2014 | Переглядів: 12 | Додав: keydatch | Дата: 20.08.2014 | Коментарі (0)

Міфологічна тема

У давнину свої уявлення про походження людини, світу люди перетворювали в міф. В античній міфології (у Давніх Греції та Римі) численні боги були схожі на людей. Але вони уявлялися досконалішими і прекраснішими. Образи античних богів надихали не лише античних митців.
Художники наступних століть також часто зверталися до міфічних сюжетів. Твори живопису, графіки, скульптури, присвячені античним сюжетам, належать до міфологічного жанру. У них художники іноді зверталися до алегорії - інакомовності. Образ плодючої Землі чи Правосуддя могли зобразити у вигляді жінки, а водяну стихію - у вигляді чоловіка. Так, давньогрецький бог Марс означав війну (адже він був богом війни), бог Посейдон чи наяди — водну стихію. Правосуддя й досі символізує Фіміда - богиня з терезами, зав'язаними очима і мечем.
Античні образи й сюжети знову стали дуже популярними в XV—XVI ст. Вони надавали натхн... Читати далі »

Категорія: підручники 2014 | Переглядів: 9 | Додав: keydatch | Дата: 20.08.2014 | Коментарі (0)

Біблійна тема в мистецтві

Величезну кількість художніх творів присвячено біблійній темі. І це цілком природно. Біблію можна вважати енциклопедією людських характерів, життєвих ситуацій. Тому уважний митець завжди знаходив у ній щось подібне до своїх почуттів і поглядів.
Крім того, у Західній Європі до початку доби Відродження, а в Україні до XVII ст. релігійна тема впевнено панувала в мистецтві, бо воно було засобом ознайомлення з християнським ученням тих, хто не вмів читати.
За часів, коли християнство було визнано офіційною релігією Римської імперії, релігійне мистецтво набуло значного поширення. Мозаїками та фресками прикрашали храми. Для церков, громадських установ, звичайних людей писали ікони. Релігійні рукописи доповнювали ілюстраціями. В іконах, стінопису, мініатюрах (мініатюра — ілюстрація, малюнок у середньовічному руко-писі) відображували епізоди із життя Христа, Богородиці, святих.
... Читати далі »

Категорія: підручники 2014 | Переглядів: 9 | Додав: keydatch | Дата: 20.08.2014 | Коментарі (0)

Шевченко-художник

Деяких людей природа щедро обдаруй;].! а багатьма талантами. Таким був і Тарас Шевченко — великий народний поет, мислитель, один з найвидатніших майстрів українського живопису та графіки.
Тарас Григорович Шевченко народився в сім'ї кріпака, але в одинадцять років залишився круглим сиротою. Він змалку відчув потяг до малювання. Прагнучи оволодіти мистецтвом малярства, «пішов у науку» до дяків-малярів, але замість навчання вони примушували хлопця прислужувати їм. Незаба ром управитель пана Енгельгардта повернув п'ятнадцятирічного хлопця до поміщицького двору, панським «козачком». Подорожуючи зі своїм паном, Шевченко за будь-якої нагоди копіював репродукції, картини, виконані народними майстрами.
У 1832 р. пан Енгельгардт віддав Шевченка для навчання петербурзькому художнику-декоратору В. Ширяеву. В його артілі молодий учень засвоїв різні техніки живої... Читати далі »

Категорія: розв'язки | Переглядів: 9 | Додав: keydatch | Дата: 20.08.2014 | Коментарі (0)

Український народний одяг

Національний костюм - яскраве і самобутнє культурне явище. У народному костюмі відбилися спільність походження й історичної долі, взаємовплив культур сусідніх народів. Зберігаючи ознаки різних епох, костюм є джерелом вивчення історії.
Жіночий одяг складався з вишитої сорочки і поясного одягу - поневи. Понева - загальнослов'янський елемент традиційного одягу, що прикриває тіло жінки ззаду і кріпиться на талії. В українок поневу почали називати дерга і запаска (повякденний одяг), плахта (святковий, розшитий одяг). З XIX ст. стали носити зшиті спідниці. У прохолодну погоду носили безрукавки (корсетки, кептарі тощо). Сорочка була зазвичай прикрашена вишитим або тканим орнаментом по коміру, подолу, на рукавах. Орнамент виконував не тільки естетичну, а й оберегову функцію, захищаючи господарку одягу від злих духів, хвороб та ін. Основним верхнім одягом жінок була свитка з білого сукна.<... Читати далі »

Категорія: підручники 2014 | Переглядів: 13 | Додав: keydatch | Дата: 20.08.2014 | Коментарі (0)

« 1 2 ... 18 19 20 21 22 ... 117 118 »

Copyright MyCorp © 2014Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz