укр мова 10 клас авраменко математика 10 клас бевз 2018
Головна » 2015 » Квітень » 4 » 28-29. Чи потрібні нам дерева за вікном?
20:54
28-29. Чи потрібні нам дерева за вікном?

28-29. Чи потрібні нам дерева за вікном?

У наш час більшість населення Землі живе в містах. Для того щоб не втрачати зв'язок із природою, у містах створюють зелені «острівці» для відпочинку городян. Парки, сквери, бульвари міст проектують художники -архітектори. Над створенням парку працює великий колектив: архітектори-проектувальники, скульптори, фахівці з ландшафтної архітектури (ландшафтні дизайнери). Характер парку, зокрема розташування доріжок, газонів, клумб, фонтанів, паркової скульптури, альтанок, дитячих площадок замислюється художником як цілісний ансамбль.
• Що об'єднує ці зразки садово-паркового мистецтва? У чому їх відмінність?
Традиція створення парків для розваг та усамітнення дуже давня. Парки створювалися при палацах. Химерні споруди, фонтани, вольєри з птахами й тваринами, оригінально підстрижені дерева й кущі, клумби різних форм, висаджені орнаментом квіти, алеї з мармуровими скульптурами — ось компоненти старовинних парків.
Творці сучасних парків також прагнуть краси й оригінальності. Та насамперед парки й сквери мають бути зручними для людей.
Садово-паркове мистецтво (або садово-паркова архітектура) — мистецтво створення декоративних садів, парків та інших озеленених об'єктів.
Вузлик на пам'ять
У композиції треба продумати призначення й характер парку. Пам'ятайте: різне призначення парку зумовлює різні засоби вираження. Центральна алея парку зазвичай пряма й широка. Найважливіше значення в цьому комплексі має рослинність. Кольорове вирішення парку залежить від пір року.
Творче (практичне) завдання
Створіть композицію на тему «Сади цвітуть».
Запитання та завдання
1. Порівняйте колорит парку восени й навесні.
2. Знайдіть Інформацію та підготуйте повідомлення про один із домих парків Європи.

Мереживо на вулицях міста
Ознайомимося з іще одним видом діяльності художника на вулицях міста. Ажурні огорожі, перила мостів, ковані ворота й грати — усе це зразки творчості майстрів художнього оброблення металу — ковалів.
Зразки старовинних і сучасних огорож на вулицях міст Яке, на вашу думку, призначення огорожі?
Природа підказала художнику, як можна зробити такі міцні й вишукані конструкції. Ажурні огорожі скидаються на витончене мереживо з металу. Вони надзвичайно легкі, подібні на павутиння. Як переплелися в них тоненькі гілочки металевих рослин! Вони тягнуться вгору, обвивають невидимі нитки, чіпляються одна за одну.
Вузлик на пам'ять
Продумайте призначення огорожі (для мосту, воріт, перил балкон). Які лінії переважатимуть — вертикальні, спіральні, кругові? Який у них буде характер? Може, фантазійний?
Творче (практичне) завдання
1.  Чорною гелевою ручкою зробіть ескіз огорожі, яка відокремлюватиме тротуар від проїжджої частини на центральній вулиці вашого міста (села).
2.  За допомогою витинанки створіть композицію на тему «Металеве мереживо міста (села)».
Запитання та завдання
1.  Де, на вашу думку, шукають мотиви для своєї творчості майстри художнього оброблення металу?
2.  Подумайте, де можна використати мереживну огорожу на вулицях вашого міста (села).
3.  Знайдіть у книжках або в Інтернеті приклади мереживних конструкцій мостів, воріт, огорож. Підготуйте повідомлення про них.