укр мова 10 клас авраменко математика 10 клас бевз 2018
Головна » 2013 » Жовтень » 25 » Читання 1 клас. Урок 15. Звук [а], позначення його буквою Аа
11:32
Читання 1 клас. Урок 15. Звук [а], позначення його буквою Аа

Читання 1 клас. Урок 15. Звук [а], позначення його буквою Аа

Мета: здійснити перехід від умовного позначення звуків фішками до ознайомлення з буквами; ознайомити дітей з друкованою буквою Ао, продовжити вправляння у звуковому аналізі слів, у розрізненні голосних і приголосних звуків; закріплювати практичне уявлення про складотворчу роль приголосних звуків; розвивати мовлення учнів, фонематичний слух; виховувати любов до рідного слова.

Хід уроку 
I.     ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II.     ЗВУКОВІ АНАЛІТИКО-СИНТЕТИЧНІ ВПРАВИ
1.     Вправляння у впізнаванні голосних звуків у слові
Учитель називає слово, а учні виділяють з нього голосний звук: лось, ліс, кран, слон, лист, день, син,риба, урок, дід, кіно.
2.     Виділення у названих словах початкового звука
Страус, акула, лікар, жирафа, черепаха, акваріум.
3.     Виділення зі слів кінцевого звука
Вода, земля, сини, день, палець, гриби, вуж, мороз.
4.     Утворення складів типу злиття із заданих звуків [т], [у] — ту, [р], [є] — ре, [з •], [а] — зя, [л*], [у] — лю
III.   СПРИЙМАННЯ Й УСВІДОМЛЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
1.     Підготовчі вправи
—  Відгадайте загадки. Побудуйте звукові моделі слів-відгадок.
•   3 рогами, а не бик, Доять,а не корова. Кору здирає,
А кошиків не плете. (Коза)
•   Гуляс пані в срібнім жупані.
Де вона стане — там трава в'яне. (Коса)
—  Які звуки в цих словах різняться? А схеми в обох словах, як бачите, однакові. Щоб знати, яке саме слово записане, щоб уміти його прочитати, люди придумали інші знаки — букви. Сьогодні ми вивчимо першу букву. Звук [а] на письмі позначаємо буквою Аа. Ця буква називається так само, як і звук.
2.     Ознайомлення з буквою Аа
Голосиста буква А Твій Букварик відкрива. Не одна вона іде, А всю азбуку веде.
В.Гринько
Учні розглядають букву Аа.
— Велика буква А складається з двох прямих паличок, складених кутом, і перетинки, горизонтальної палички.
— На що схожа буква Л?
— А яка ж та буква Л?
— Що нагадуе вона? Досить схожих є прикмет: Мов шпаківня, мов намет...
В. Гринько
—  Мала буква а не схожа на велику, розгляньте її і добре запам'ятайте. Фізкультхвилинка
Ширше, діти, треба стати. 
Будем дрова ми рубати. 
Раз — підняли руки вгору. 
Два — змахнули всі додолу. 
І рубаємо завзято. 
Хай тепло приходить в хату.
3.    Робота за Букварем
1)     Слухання фрагментів з казки К. Чуковського «Лікар Айболить».
—  Кому допомагає лікар Айболить?
—  Лікар Айболить жив і лікував тварин не в нашій місцевості, а в далекій жаркій Африці. А там і тварини, і рослини незвичайні. Ось бачите, на малюнку — акула. Вона мешкає тільки в теплих південних морях і океанах. А це пальма — дуже гарне дерево. її крона схожа на парасольку, вона захищає людей і тварин від пекучого сонця.
—  Які ще тварини прийшли до лікаря Айболитя?
—  Назвіть звуки у слові жирафа.
—  Знайдіть на сторінці слова, у яких перший звук [а]. (Апельсин, ананас, абрикос, акула)
—  У якому з цих слів три звуки [а]? (Ананас)
—  У яких словах є м'який приголосний звук? (Пальма, апельсин)
—  Складіть речення за поданими схемами (с. 22).
2)     Робота за малюнками.
—  Розгляньте малюнок на с. 23.
—  Де відпочивають діти і дорослі?
—  Доберіть назви предметів до поданих звукових схем.
—  У якому слові є м'який приголосний звук? (Гірка)
—  З яким проханням звернувся тато до хлопчика з барабаном?
—  Чому він його попросив не шуміти?
—  Складіть два речення за поданими схемами (с. 23).
IV.   ПІДСУМОК УРОКУ
—  Яку букву вивчали на сьогоднішньому уроці?
—  Який звук вона позначає на письмі?
—  Що найбільше сподобалося на уроці?