укр мова 10 клас авраменко математика 10 клас бевз 2018
Головна » 2013 » Жовтень » 25 » Читання 1 клас. Урок 1. Вступ. Ознайомлення з Букварем
10:49
Читання 1 клас. Урок 1. Вступ. Ознайомлення з Букварем

Читання 1 клас. Урок 1. Вступ. Ознайомлення з Букварем

Мета: ознайомити учнів з Букварем; розширювати знання першокласників про свою Батьківщину, рідний край; розвивати зв'язне мовлення учнів, бажання вчитися; виховувати бережливе ставлення до підручників, любов до Батьківщини.

ХІД уроку
I.      ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
Раз, два, три,чотири, п'ять — Прошу всіх рівненько встать. Пролунав уже дзвінок — Починається урок.
II.     СПРИЙМАННЯ Й УСВІДОМЛЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
1.     Вступна бесіда
—  Сьогодні у вас справжнє свято. Ви стали школярами.
—  Чого ви хочете навчитися в школі?
Вправа «Мікрофон»
Відповідає той учень, до якого вчитель підходить з мікрофоном.
—  Хто допомагатиме вам у навчанні?
—  Так, дійсно, допомагатимуть вам ваші батьки, старші братики, сестрички...
—  Поведу вас шкільними стежинами я — ваша перша вчителька.
2.     Ознайомлення з Букварем
—  Незамінними помічниками у навчанні стануть книги.
—  Чи є у вас удома книги? Які? Розкажіть.
—  У школі вам допомагатимуть особливі книги. Вони завжди будуть у вас під рукою, тому і називаються підручниками.
Фізкультхв планка
Гра «Комарики»
Школярі виходять із-за парт, спочатку звуками імітують дзижчання комара, потім рухами — його політ навколо голови, рук, ніг. Ловлять його оплесками. Наприклад: «Комарик над головою». Діти плещуть у долоні над головою. «Комарик біля вуха» і т. ін.
—  Відгадайте загадку.
Знає цю найпершу книжку Будь-який школяр. Бо до всіх книжок доріжку Прокладе... (Буквар).
—  Буквар — найперша і найголовніша книжка у житті кожної людини. Всі починали свій шлях до країни Знань з Букварем.
—  Розгляньте Буквар.
—  Що зображене на обкладинці?
—  Куди йдуть діти?
—  Що у них у руках?
—  Який настрій у школярів?
—  Хто проводжає їх до школи?
—  Перш ніж потрапити до нас, підручник пройшов складний шлях. Над його створенням працювало багато людей.
Чути стукіт у двері. Заходить старший учень у костюмі Букваря, звертається до дітей.
•   Не беріть мене брудними руками.
•   Не малюйте на мені і нічого не пишіть.
•   Коли гортаєте мої сторінки, не слиньте пальців, не загинайте ріжків на моїх сторінках.
•   Виготовте для мене закладку і не вставляйте між сторінками ручку або олівець — від цього я псуюся.
•   Не кидайте мене будь-де, а кладіть завжди на певне місце.
•   Бережіть мене, бо я для вас — найкращий шкільний друг!
—  Які прохання Букварика ви запам'ятали? 3.    Робота за Букварем (с. 3-5)
1)     Бесіда про державні символи України (с. 3).
—  Що зображено па сторінці Букваря?
—  Прапор, Герб і Гімн України — це головні символи нашої держави.
—  Якого кольору наш прапор?
—  Що символізують ці кольори? (Синє небо і лани золотої пшениці.)
—  Гімн — головна пісня нашої Батьківщини.
—  Чи чули ви Гімн України? Де? Коли? Розкажіть. Учні слухають Гімн України.
2)     Робота над віршем Г. Чубач «Батьківщина» (с. 5).
—  Розгляньте малюнок на с. 5.
—  Кого ви бачите на малюнку?
—  Як одягнуті діти?
—  Що вони тримають у руках?
—  Що ще зображено на малюнку?
—  Наша Батьківщина славна своїми солов'їними піснями, цвітом блакитного барвінку навесні, червоними кетягами калини і клекотанням лелек над українськими хатами.
Виразне читання вчителем вірша Г. Чубач «Батьківщина»
—  Що є у сонця? у пташини? у кожної людини?
—  Як зветься наша Батьківщина?
III.   ПІДСУМОК УРОКУ
—  Чи сподобався вам урок?
—  Що вам найбільше запам'яталося?
—  Хто був гостем нашого уроку?
—  Про що розкажете вдома батькам?