12:04 Читання 1 клас. Урок 21. Закріплення знань про звукове значення вивчених букв. Написання імен з великої букви | |
Читання 1 клас. Урок 21. Закріплення знань про звукове значення вивчених букв. Написання імен з великої буквиМета: відпрацьовувати навички читання складів та слів з вивченими буквами; закріплювати знання учнів про вивчені букви, їх звукове значення; розвивати мовлення учнів, фонематичний слух; виховувати працелюбність, повагу до сімейних цінностей. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА 1. Розучування чистомовки На дошці друкованими буквами записано склади» які учні колективно прочитують, додаючи слідом за вчителем відповідні слова: Ма-ма-ма — варю їсти я сама. Му-му-му — молока кому? Мо-мо-мо — зараз подамо. Ми-ми-ми — напилися ми. 2. Робота над скоромовкою Ти, малий, скажи малому. Хай малий малому скаже. Хай малий теля прив'яже. III. ЗАКРІПЛЕННЯ ОТРИМАНИХ ЗНАНЬ. РОБОТА ЗА БУКВАРЕМ (с31) 1. Бесіда за малюнком — Кого зображено на малюнку? — Прочитайте ім'я дівчинки. (Учні читають ім'я «Марина».) З якої букви написано ім'я дівчинки? — Запам'ятайте, Імена людей пишуться з великої букви. — Що робить мама? — Мама у Марини — художниця. Вона зобразила на полотні портрет своєї доньки. — Що в руках у мами? (Пензлик і палітра) Палітра — невелика чотирикутна або овальна дошка з дерева, фарфору чи металу, на якій художник змішус фарби для роботи. — Що тримає в руках дівчинка? — Що висить у кімнаті на стіні? — Що ви бачите на столі? — Хто спить на килимку? 2. Читання тексту Колективний аналіз-читання кожного речення. — Прочитаємо перше речення: — О. мамої (Учні читають колективно.) — Хто вигукнув ці слова? (Маринка) — Як, яким голосом вона сказала це речення? (Голосно, з радістю.) Коли речення вимовляється з радістю, з сильним почуттям, то в кінці його ставиться не крапка, а знак оклику. — Як вигукнула Маринка наступне речення? (Голосно, з радістю.) — З чого можна про це здогадатися? (В кінці його також стоїть знак оклику.) Учні відпрацьовують читання цього речення з окличною інтонацією. — У третьому реченні не надруковано одне слово. Замість нього — рисочка. Яке має бути тут слово? — Які слова додамо у четвертому реченні? — Зверніть увагу на знак, який стоїть у кінці речення. Це — знак питання. Такі речення читаються з питальною інтонацією. {Вчитель читає речення.) — Прочитайте останнє речення і поміркуйте, які слова треба підставити замість рисок. (Учні вправляються у виразному читанні речень.) Фізкультхв илинка Руки на пояс ставим усі. Будем стрибати, мов горобці. Скік вперед і скік назад (6 разів). Крильця вниз всі опустили І на місці походили. IV. РОБОТА З ДИТЯЧОЮ КНИЖКОЮ. В. СУХОМЛИНСЬКИЙ «ХЛОПЧИК І ХВОРА МАМА» — Відгадайте загадку. • Найрідніша, наймиліша. Всіх вона нас пестить, тішить. Завжди скрізь буває з нами. Відгадайте, хто це?.. (Мама), — Сьогодні ми ознайомимось з оповіданням В. Сухомлинського «Хлопчик і хвора мама». Це оповідання вміщено в книзі, яка називається «Квітка сонця». (Учитель демонструє книгу.) — Подивіться на обкладинку. Де надруковано ім'я автора книжки, її назву? — Кого ви бачите на обкладинці? Що ще зобразив художник? Читання вчителем оповідання В. Сухомлинського «Хлопчик і хвора мама». — Чому зажурився хлопчик? — Як він вирішив потішити маму? — Що намалював хлопчик для неньки? — Що не виходило в хлопчика намалювати? — Що вій вирішив зробити? — Коли усміхнулася мама? — Як би ви продовжили оповідання? — Чи гарним сином був хлопчик? — Чому ти так думаєш? — Розкажіть, як ви радуєте маму? V. ПІДСУМОК УРОКУ — Що нового дізналися на сьогоднішньому уроці? — Чого навчилися? — Про що розкажете вдома своїм батькам? | |