укр мова 10 клас авраменко математика 10 клас бевз 2018
Головна » 2013 » Жовтень » 25 » Читання 1 клас. Урок 27. Закріплення знань про звукове значення букви Лл («ел»)
12:25
Читання 1 клас. Урок 27. Закріплення знань про звукове значення букви Лл («ел»)

Читання 1 клас. Урок 27. Закріплення знань про звукове значення букви Лл («ел»)

Мета: закріплювати вміння читати склади і слова з буквою Лл («ел»); вчити читати речення і зв'язні тексти з вивченими літерами; вдосконалювати навички звуко-буквеного аналізу слів; розвивати зв'язне мовлення, фонематичний слух; виховувати працелюбність, вміння дотримуватися правил особистої гігієни.

Хід уроку
I.      ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II.     МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА
Розучування скоромовки
Поспішав до лісу лис. Та заліз у верболіз. Поки ліз крізь верболіз. Запізнивсь до лісу лис.
III.   СИНТЕТИЧНІ ВПРАВИ
Робота за таблицею складів, поданою на дошці.
Учитель показує указкою букви з вертикального і горизонтального рядків, а учні утворюють і називають відповідний склад, знаходять і показують його на таблиці.
IV.   ЗАКРІПЛЕННЯ ОТРИМАНИХ ЗНАНЬ. РОБОТА ЗА БУКВАРЕМ (с. 38)
1.     Читання слів у стовпчиках
—  Прочитайте слова у першому стовпчику. Що ви помітили? (Слова відріз няються наголосом.)
—  Складіть речення — зі словом мала, а потім зі словом мала. Читання інших трьох стовпчиків.
—  Прочитайте слова зі звуком [л], зі звуком [л'].
—  Прочитайте трискладове слово.
—  Прочитайте слово з наголосом на першому складі.
2.     Читання імен дівчаток
—  У якому слові пропущена буква?
—  Вставте букву л. Яке ім'я отримали? (Ніла)
—  Як пишуться імена дівчаток? (З великої букви)
3.     Розглядання ілюстрації
—  Що роблять діти?
—  Що робить мама?
4.     Ознайомлення з текстом
Читання тексту вчителем.
—  Як звали маленьку сестричку?
—  Кого мили Ліна і Аліна?
—  Чи є у вас іграшки?
—  Як ви за ними доглядаєте?
—  Побудуйте звукові схеми слів Ліна і Ціла.
ФІзкультхв илинка
Косить в лузі журавель 
Конюшину та щавель. 
А журавлики малі 
Узялися за граблі. 
Хоч журавка і не косить. 
Так джерельну воду носить. 
Носить воду ще й обід. 
Щоб косилося, як слід.
5.     Робота над ілюстрацією (с. 39)
—  Кого ви бачите на малюнку?
—  Що роблять діти?
6.     Робота над текстом
—  Скажіть, не читаючи, скільки в ньому речень.
—  Як ви здогадалися?
—  Прочитайте перше речення. Прочитайте хором це речення. Прочитайте друге речення і спробуйте здогадатися, яке слово слід поставити замість риски.
—  Який знак стоїть у кінці третього речення?
—  Послухайте його і зверніть увагу, яким голосом його треба читати. Прочитайте четверте речення. Яке слово слід додати в п'ятому реченні? у сьомому? у восьмому?
•   Читання тексту хором. Відпрацювання інтонації питального речення та окличного речення зі звертанням.
•   Читання тексту окремими учнями.
•   Вибіркове читання.
—  Хто рвав малину?
—  Що робили Ніна і Ліна?
—  Що робила мама?
—  Виконайте звуко-буквений аналіз слів малина, пиріжки.
7.     Гра «З'єднай схему зі словом»
V.    ПІДСУМОК УРОКУ
—  Що вчилися робити на сьогоднішньому уроці?
—  Що найкраще вдалося?
—  Яке завдання здалося складним?
—  Чого хочете навчитися на наступному уроці?