15:43 Читання 1 клас. Урок 31. Закріплення знань про звукове значення букви Сс («ес») | |
Читання 1 клас. Урок 31. Закріплення знань про звукове значення букви Сс («ес»)Мета: закріпити вміння читати букву Сс {«ес») у складах і словах; удосконалювати навички звукового аналізу; розвивати спостережливість, зв'язне мовлення; виховувати любов до праці, прагнення допомагати батькам по господарству. ХІД уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА 1. Розучування чистомовки Са-са-са — в Саші довга коса. Сі-сі-сі — сіла мама у таксі. Си-си-си — купить мама коБбаси. Ас-ас-ас — поп'ємо смачний ми квас. 2. Робота над скоромовкою Стрекоче сорока сороці: А я у сорочій сорочці! Сорока сороці скрекоче: — А в мене яєчко сороче! О. Орач 3. Повторення вивчених звуків і букв — Які голосні звуки ми вивчили? — Які приголосні звуки ви знаєте? (Стежимо за тим, щоб учні називали не тільки вивчені тверді приголосні, а й м'які.) — Які букви ви вже можете прочитати? (Учні беруть букву з кишенькової азбуки, дають Ті алфавітну назву, називають, які звуки вона позначає.) III. ЗАКРІПЛЕННЯ ОТРИМАНИХ ЗНАНЬ. РОБОТА ЗА БУКВАРЕМ (с. 46-47) 1. Бесіда за сюжетним малюнком (с. 46) — Кого ви бачите на малюнку? — Що робить мама? — Звідки йдуть хлопчики? — Що вони несуть у кошиках? 2. Читання слів у стовпчиках «луною» за вчителем — Як написані слова третього стовпчика? Чому? (З великої букви, бо це — імена.) — Яка спільна частина в словах першого стовпчика? (Носи) — Яка спільна частина в словах другого стовпчика? (Соли) 3. Читання тексту «Мама і сини» вчителем 4. Відповіді на запитання за змістом — Хто солив гриби? — Хто носив гриби з лісу? — Скільки банок грибів насолили? На кожне запитання учні знаходять відповіді у тексті і читають їх уголос. 5. Гра «Читає Незнайко» Учитель читає текст, замінюючи слова. Учні мають помітити помилку і виправити її. У мами сини Іван і Сава {Слава). Вони і; дубовому (сосновому) лісі. У лісі ягоди (гриби). Іван і Слава носили бабусі {мамі) гриби. А мама сушила (солила). Насолили шість (вісім) банок. Фізкультхв илинка Ноги разом! Руки в боки! Пострибали, як сороки. Стриб-скок! Стриб-скок! Веселіш піде урок. А тепер пішли вприсядку — Ми виконуєм зарядку. 6. Бесіда за сюжетним малюнком (с. 47) — Кого ви бачите на малюнку? — Де живуть звірі? — Які дерева зображені на малюнку? — Де знаходиться дупло білочки? — Куди біжить лисичка? 7. Читання тексту «У лісі» вчителем Читання тексту учнями «ланцюжком». — Що носила білочка? — Куди вона носила горішки? — Куди сіла сова? — Як живеться тваринам у лісі? Чому їм добре у лісі? Як треба ставитися до лісових мешканців? Гра «Читає Незнайко» Учитель читає текст, навмисне замінюючи слова. Учні мають помітити помилку і виправити її. У лісі дуби (сосни). Білка носила лісові гриби (горіхи) в дупло. Он сова сіла на ялинку (сосну). Гра «Книжковий хробачок» — У лісі на деревах часто заводяться хробачки. Хто від них рятує дерева? (Дятел) — У нашому підручнику завівся книжковий хробачок. Які букви він поз'їдав? Назвіть їх і відгадайте слова. (Білочка, лисичка) — Виконайте звуковий аналіз слів білочка і лисичка. IV. ПІДСУМОК УРОКУ — Що вчилися робити на сьогоднішньому уроці? — Що було найбільш цікавим? — Про що розповісте батькам удома? | |