укр мова 10 клас авраменко математика 10 клас бевз 2018
Головна » 2013 » Жовтень » 27 » Читання 1 клас. Урок 36. Звук [п], позначення його буквою Пп («пе»)
16:00
Читання 1 клас. Урок 36. Звук [п], позначення його буквою Пп («пе»)

Читання 1 клас. Урок 36. Звук [п], позначення його буквою Пп («пе»)

Мета: ознайомити учнів з буквою Пп («пе»), вчити правильно вимовляти звук [п] та виділяти його з різних позицій у словах; закріплювати навички звукового аналізу слів; збагачувати активний словниковий запас учнів; розвивати зв'язне мовлення; виховувати любов до рідного слова.

Хід уроку 
І.     ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
І.    МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА
1.     Дихальні вправи
—  Пір'їнку здуємо з долоньки.
—  Понюхаємо конвалію.
2.     Гра «Щоб ротик був слухняним»
—  Пропоную вам вирушити у подорож, сядемо на пароплав і попливемо морем.
—  Ось ми допливли до пристані і кажемо: У-У-У-У.
—  А тепер пересядемо на потяг і поїдемо: ЧУХ, ЧУХ, ЧУХ.
—  Пересядемо на мотоцикл і поїдемо далі: Р-Р-Р-Р.
—  Дуже захотілося ще й на конику поскакати: ЦОК-ЦОК-ЦОК.
—  Потім пересіли на велосипеди: ДІНЬ-ДІНЬ-ДІНЬ.
III.   АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
1.     Гра «Слова розсипалися»
На дошці — картинки іриса, моркви, сороки, рака, поруч — букви в довільному порядку: м, о, с, р, к, в, о, к, и, р, р, п, а, к. З букв учні мають скласти слова і розмістити їх під відповідними малюнками.
2.     Гра «Так чи не так?»
Учитель читає речення. Якщо воно не відповідає дійсності, учні тупотять
ногами.
Коло ріки Роман і Степан. (Ні. Руслан.) Виловив рака Роман. (Ні. Руслан.) З хлопцями була кицька Мурка (Так.)
IV.   СПРИЙМАННЯ Й УСВІДОМЛЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ 1.     Підготовка до ознайомлення з новою буквою
1)    Робота над загадкою.
Вилізають на нього опеньки.
Та не сердиться зовсім старенький. (Пень)
—  Який перший звук у слові відгадці?
2)    Гра «Впіймай звук [п]».
Пугач хвалиться пінгвіну: 
Півень дав мені пір'їну. 
Причеплю, причепурюся. 
Потім паві покажуся.
3)     Спостереження за артикуляцією звука [п].
—  Перешкода на шляху струменя видихуваного повітря створюється губами, повітря розриває цю перешкоду. Отже, звук [п] — приголосний.
4)     Встановлення місця звука [п] у словах "сапа", "пилка", "лопата", "булка", "липка", "папка", "помідор".
5)     Самостійне добирання учнями слів зі звуком [п] у різних позиціях.
2.     Ознайомлення з буквою «пе», засвоєння її назви. Зіставлення великої і малої букви, аналіз графічної будови
—  На що схожа буква «пе»?
3.     Заучування вірша
Гарні хлопці-мол од ці закопали два стовпці. Третій їм допомагав — перекладину поклав. Втіха нашій дітворі: буква «пе» уже в дворі.
В. Гринько
Фізкультхв илинка
4.     Робота за Букварем [с. 56-57)
1)     Звуковий аналіз слів "пелікан", "папуга", "панда" за зразком, поданим у підручнику.
2)     Читання прямих і обернених складів у будиночках.
3)     Читання слів "лапа", "липа", "палка", "пилка", поданих у підручнику в складовій формі.
—  Що спільне в усіх цих словах? Що відмінне?
4)     Читання слів у стовпчиках.
—  Яке злиття з буквою «пе» є однаковим у словах другого і третього стовпчика? (па)
5)     Робота над анаграмою. Пилка — липка. Читання слова Пилип.
—  Що помітили?
6)     Робота над ілюстрацією (с. 56).
—  Хто примостився на жердині? (Півники)
—  Які квіти зображено на малюнку?
7)     Читання слів у стовпчиках.
8)     Робота за сюжетним малюнком (с. 57).
—  Кого бачите на малюнку?
—  Що роблять дівчата? Що роблять хлопці?
—  Яка пора року зображена на малюнку? Чому ви так уважаєте?
9)     Робота над текстом «Івана Купала». 
Виразне читання тексту вчителем.
—  Про яке свято прослухали текст? Коли його відзначають?
10)    Читання тексту учнями «ланцюжком».
—  Що робили на свято хлопці? А дівчата?
—  Що співали дівчата? Прочитайте. Робота над інтонуванням окличного речення.
V.     ПІДСУМОК УРОКУ
—  Яку букву вивчили на сьогоднішньому уроці?
—  Який звук вона позначає на письмі?