укр мова 10 клас авраменко математика 10 клас бевз 2018
Головна » 2013 » Жовтень » 27 » Читання 1 клас. Урок 37. Закріплення знань про звукове значення букви Пп («пе»)
16:02
Читання 1 клас. Урок 37. Закріплення знань про звукове значення букви Пп («пе»)

Читання 1 клас. Урок 37. Закріплення знань про звукове значення букви Пп («пе»)

Мета: закріплювати вміння читати склади, слова, речення з буквою Пп {«пе»), виконувати звуковий та звуко-буквений аналіз слів; розвивати творчу уяву, образне мислення; виховувати любов до прекрасного.

Хід уроку
I.      ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II.     МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА
Робота над чистомовкою 
Пу-пу-пу, пу-пу-пу! 
Йду на ринок по крупу. 
Па-па-па, па-па-па! 
Дуже добра ця крупа! 
Пи-пи-пи,пи-пи-пи! 
Зварю кашу із крупи! 
Пу-пу-пу, пу-пу-пу! 
Миші з'їли всю крупу!
III.   АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
Робота над загадками. Звуко-буквений аналіз слів-відгадок
•    Бджоли прилітають, З квітів мед збирають. На початку літа Зацвітає... (липа).
—  Якому місяцю липа дала своє ім'я? (Липень)
—  Про яке свято, що відзначають у цьому місяці, ми читали?
•   Затишна моя хатинка — Непомітна павутинка. Гляньте, скільки ниточок! А господар... (павучок).
•    Мов червоний ніс. На городі зріс.
В борщику скупався, У роті заховався. Язик припік Та й утік! (Перець)
IV.   ЗАКРІПЛЕННЯ ОТРИМАНИХ ЗНАНЬ. РОБОТА ЗА БУКВАРЕМ (с. 58-59)
1.     Бесіда за сюжетним малюнком
—  Кого ви бачите на малюнку?
—  Що роблять діти?
2.     Читання слів у стовпчиках «луною» за вчителем, потім — «ланцюжком»
—  Яка спільна частина у словах першої колонки? (спів)
—  Які слова написані з великої букви? Чому? Прочитайте їх.
—  Прочитайте назви музичних інструментів. Які ще музичні інструменти ви знаєте?
—  Скільки складів у слові піаніно'?
—  Назвіть у ньому букви, звуки.
Фізкультхв илинка
Довгоногий чорногуз у болотечку загруз.
Будем його рятувати, за хвостика витягати.
Щоб не плакав чорногуз, що в болотечку загруз.
Раз, два, три, чотири, п'ять!
Будем ніжки обмивать.
Хай летить собі на волю
І шукає кращу долю...
Ми йому допомагали.
Одночасно спочивали.
А тепер нам час сідати:
Будем далі працювати.
3.     Опрацювання тексту «Веселі пісні»
Виразне читання тексту вчителем. Колективне добирання слів — назв ознак в останньому реченні.
—  Який урок був у дітей? Гра «Бджілки»
Самостійне напівголосне читання тексту учнями.
—  На чому грав Павлик? Поліна? Мирослава Пилипівна?
—  Що робили решта дітей?
—  Про що вони співали пісні?
4.     Бесіда за сюжетним малюнком (с. 59)
—  Куди прийшли діти?
—  Що в руках у дівчинки?
—  Що робить хлопчик? А дівчинка?
5.     Читання слів, поданих у підручнику в аналітико-синтетичній формі (сипав, висипав, насипав)
—  Що спільного в цих словах? (Склади пав і си). А що відмінне? Читання стовпчика слів «луною» за вчителем.
6.     Опрацювання оповідання «Сливи»
1)     Читання тексту учнями (по одному реченню, вголос).
2)     Напівголосне самостійне читання.
3)     Колективне читання.
—  У кого поспіли сливи?
—  Хто рвав сливи?
—  Скільки слив у Павлика? А в Поліни?
—  Що зробив Павлик?
—  Що можна сказати про хлопчика?
7.     Читання рукописних речень
—  Складіть речення.
Сливи сині, а калина... (червона).
V.    ПІДСУМОК УРОКУ
— Сьогодні ви багато працювали. Дякую вам за гарну роботу! А тепер утворіть коло і візьміться за ручки. Відчуваєте тепло долоньок одне одного? Посміхніться одне одному і всі разом скажіть: «Дякуємо за співпрацю».