укр мова 10 клас авраменко математика 10 клас бевз 2018
Головна » 2013 » Жовтень » 29 » Читання 1 клас. Урок 53
15:53
Читання 1 клас. Урок 53

Читання 1 клас. Урок 53

Мета: повторити і закріпити знання учнів про вивчені звуки і букви; вдосконалювати вміння читати тексти з вивченими буквами, виконувати повний звуковий та звуко-буквений аналіз слів; розвивати зв'язне мовлення учнів, пізнавальні інтереси; виховувати працелюбність.

Хід уроку
I.      ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II.     МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА
Робота над скоромовками
В горішнику горішина 
Горішками обвішана. 
Оришка і Тимішко 
Струшують горішки.
Г. Бойко
Два ґазди і дві ґаздині 
Гаразд ґаздували, 
їм ґаздується й донині, 
Бо — гараздували.
О. Орач
III.   ПОВТОРЕННЯ ТА ЗАКРІПЛЕННЯ ОТРИМАНИХ ЗНАНЬ
3.    Робота над загадками. Звуковий аналіз слів-відгадок
•   Переплутав ноги, 
Переплутав вуса. 
Ліг біля дороги 
Для нашої спокуси.
І тяжко обминути.
Щоб не скубонути. (Горох)
Н.Гілевич
•    Зуби в них — не їсти-пити,
А щоб землю розпушити. (Граблі)
•    У воді росте й кохається.
Кинь у воду — злякається. (Сіль)
Фізкультхвилинка
А тепер всі дружно встали: 
Будемо робити вправи. 
Руки — вгору, руки — вниз 
І легесенько прогнись. 
Покрутились, повертілись. 
На хвилинку зупинились. 
Пострибали, пострибали. 
Раз — присіли. Другий — встали. 
Всі за парти посідали. 
Вчитися знову почали.
4.    Робота за Букварем (с. 87)
V    Гра «Додай словечко».
•    Він червоний у середці. Родич моркві, ріпі, редьці. Здавна хронові свояк. Називається... (буряк).
•    Нас шанують недаремно: Дух наш свіжий і приємний, На канапці і в салаті
Ми і в будень, і на святі. Нас вживають залюбки. Маєм назву... (огірки).
•    Сидить на грядках в семи сорочках. На всіх нарікає, усім допікає, Сердита бабуля,
А зветься... (цибуля).
—  Доберіть загальну назву до слів-відгадок. (Овочі)
—  Де ростуть овочі?
—  Сьогодні ми побуваємо на городі у бабусі і дідуся. Послухайте текст і скажіть, як їх звати.
2)    Читання вчителем оповідання «Восени на городі».
—  Як звали бабусю і дідуся?
Гра «Бджілки». Самостійне напівголосне читання оповідання учнями
—  Які господарі дідусь і бабуся?
—  Хто їм допомагав?
—  Що робили внуки?
—  Які дари виросли на городі восени?
—  Що зроблять господарі з багатим урожаєм огірків?
—  Хто зображений на малюнку?
—  Що тримає в руках Галинка? Хто їй допомагає? Чи допомагаєте ви своїм рідним? Розкажіть.
IV.   ПІДСУМОК УРОКУ
—  Що цікавого було на сьогоднішньому уроці?
—  Що розповісте вдома батькам?