11:03 Читання 1 клас. Урок 6. Ознайомлення зі словами, що є ознаками предметів | |
Читання 1 клас. Урок 6. Ознайомлення зі словами, що є ознаками предметівМета: розширювати уявлення учнів про номінативну роль слів; ознайомити їх практично з прикметниками {безуживання термінів); вчити складати за малюнком речення, які 6 відповідали заданій схемі; розвивати зв'язне мовлення, образне мислення; виховувати любов до навчання. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ 1. Гра «Картинка заблукала» На дошці — картинки: • огірок, абрикос, слива, яблуко, груша, лимон, ананас, банан; • береза, космонавт, ручка, стілець, вікно, будинок, праска. — Яка картинка «зайва» в кожній групі? Чому? (/ група — огірок — овоч; її група — космонавт — назва істоти, відповідає на питання хто?) 2. Гра «Голосуємо ногами» Учитель читає слова. Як тільки діти чують слово, яке відповідає на питання що? — тупотять ногами. Ластівка, вчителька, шафа, шапка, ліжко, сторож, кондиціонер, міліціонер, бегемот, кондитер, співачка, диван, будинок, яблуко, школяр, школа. III. СПРИЙМАННЯ Й УСВІДОМЛЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ 1. Робота над загадкою • Величезна жовта квітка, В ній живуть маленькі дітки. Чорні маленята — Це смачні зернята. (Соняшник) — Які слова допомогли вам відгадати загадку? На які питання вони відповідають? (Яка? Величезна, жовта. Які? Маленькі, чорні, смачні.) 2. Гра «Який предмет?» Учитель запитує, учні відповідають. — Який учень? Яке дерево? Яка школа? Яке сонце? — Слова старанний, високе, нова, ясне — назви ознак. Вони відповідають на питання який? яка? яке? які? і служать для того, щоб описати предмет. Без цих слів наша мова була б бідною, безбарвною. 3. Гра «Вгадай предмет за ознакою» • Круглий, великий, блакитний, гумовий, легкий. (М'яч) • Білий, пухнастий, холодний, іскристий, рипучий. (Сніг) • Руда, хитра, хвостата. (Лисиця) • Прозора, чиста, смачна, джерельна. (Вода) Фізкультхвилинка Виростем великі. Яблук нарвемо, У плетені кошики Ми їх складемо. 4. Робота за Букварем (с. 12) 1) Гра «Ти — мені, я — тобі». Робота в парах. Один учень запитує, інший — відповідає. — Який лимон? Лимон кислий. — Яке яблуко? Яблуко червоне. — Яка лисиця? Лисиця руда. — Яка диня? Диня солодка. — Яка кицька? Кицька пухнаста. — Який зайчик? Зайчик вухатий. 2) Порівняння предметів. — Продовжіть речення. Вова охайний, а Мишко... (брудний). Клоун Боба худий, а клоун Тоба... (товстий). Блакитний м'яч великий, а зелений... (малий). 3) Складання речень за поданими схемами у Букварі (с. 12). 4) Розучування вірша зі слів учителя. ВЕСЕЛА ДІВЧИНКА Чому я весела? Бо мама хвалила: Я в хаті прибрала І посуд помила. Чому я весела? Хвалив мене тато. Що вмію лічити. Писати й читати! — За що дівчинку хвалила мама? — А тато? — За що вас хвалять батьки? Розкажіть. IV. ПІДСУМОК УРОКУ — Що сподобалося на уроці? — Які завдання було складно виконувати? — Про що розкажете вдома батькам? | |