укр мова 10 клас авраменко математика 10 клас бевз 2018
Головна » 2013 » Жовтень » 22 » Інформатика 2 клас. Урок 14. Зберігаємо, обробляємо, передаємо
23:16
Інформатика 2 клас. Урок 14. Зберігаємо, обробляємо, передаємо

Інформатика 2 клас. Урок 14. Зберігаємо, обробляємо, передаємо

Цілі:
- навчальна: ознайомити учнів з інформаційними процесами: отримання, зберігання, опрацювання і передавання інформації; удосконалювати навички роботи з програмами;
-  розвивальна: активізувати пізнавальну діяльність учнів;
-  виховна: виховувати здатність орієнтуватися в інформаційному просторі. Тип уроку: засвоєння нових знань, формування вмінь.

ХІД УРОКУ
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ ЕТАП
II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
Фронтальне опитування
1.  Що таке повідомлення?
2.  Що таке інформація?
3.  За допомогою чого людина сприймає повідомлення з навколишнього середовища?
4.  Скільки органів чуття є в людини?
5.  Які бувають повідомлення? Наведіть приклади повідомлень.
6.  Хто ще може сприймати повідомлення?
III. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
Урок починається з ігрового моменту. Вчитель пропонує дітям запам'ятати предмети в заданій послідовності. Потім діти закривають підручник і пригадують назви предметів.
Запитання до учнів
— Чи припустилися ви помилок? Чому?
— Що ви робите для того, щоб зберегти інформацію? Запишіть у клітинки вказану букву кожного слова, що відповідає малюнкам.
Отже, одним зі способів збереження інформації є запам'ятовування.
— Чи потрібно людині запам'ятовувати всю інформацію?
— Якими способами ще можна зберегти інформацію?
—  Для чого людині потрібні словники, довідники, енциклопедії?
IV.  ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ Самостійне опрацювання підручника
§14.
Розповідь учителя
— Пристрої, які зберігають інформацію, «носять» її, називають носіями інформації.
Запитання до учнів
— Які носії інформації ви використовуєте в школі і вдома?
Слова для довідок: зошит, диск, дискета, щоденник, книжка, мобільний телефон, флешка, телефонний довідник, газета з програмою телепередач. Учні визначають, які саме носії інформації потрібні учневі в школі.
Під час фронтальної бесіди вчитель наводить приклади збереження і передавання інформації.
Фронтальна бесіда
1.  Ви написали другові записку або намалювали гарний малюнок, тобто зберегли інформацію.
2. А якщо дали другу диск з улюбленою комп'ютерною грою, то передали інформацію, збережену на диску.
3.  Якщо ви відповідаєте біля дошки, яку інформацію і кому передаєте?
4.  Коли ви співаєте в хорі, яку інформацію ви передаєте і хто є приймачами цієї інформації?
V. УСВІДОМЛЕННЯ НАБУТИХ ЗНАНЬ Робота з підручником
§14,№ 1.
Додаткове завдання
Продовжте речення:
Казка у книжці зберігається на_________.
Картина намальована на___________.
Фотографія зберігається на_________.
Відеозапис зберігається на________.
Комп'ютерна гра зберігається на________.
Слова для довідок: фотопапір, папір, комп'ютер, магнітна плівка, полотно, диск.
Виконання логічних вправ
Розгляньте уважно малюнок. Порахуйте всіх тварин на малюнку.
1.  Скільки на малюнку птахів?
2.  Скільки на малюнку звірів?
3.  Скільки на малюнку домашніх тварин?
4.  Яку інформацію ви отримали?
5.  Що допомогло вам виконати підрахунок?
6.  Якими органами чуття ви скористалися?
VI. ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА
Раз» два — усі пірнають.
Три, чотири — виринають,
П'ять, шість — на воді кріпнуть крильця молоді.
Сім, вісім — що є сили всі до берега поплили.
Дев'ять, десять — розгорнулись, обсушились, потягнулись.
VII. ФОРМУВАННЯ ВМІНЬ ТА НАВИЧОК
Учитель нагадує дітям правила техніки безпеки.
Практичне завдання
Робота з навчальною програмою. Пропонується робота з програмами «Сходинки», «Пізнайко», «Незнайкова грамота».
Релаксація
З метою релаксації пропонуємо учням пригадати відому дитячу гру «Зіпсований телефон». Пограти в цю гру з товаришами на перерві.
— Як ви вважаєте, що ви робите з інформацією, коли граєте в цю гру?
VIII. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ УРОКУ
IX. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
1. Завдання за підручником: § 14, № 2.
2. Додаткове завдання
Яким способом передавання інформації скористалися казкові герої?