укр мова 10 клас авраменко математика 10 клас бевз 2018
Головна » 2013 » Жовтень » 30 » Літературне читання 2 клас. Урок 1
14:54
Літературне читання 2 клас. Урок 1

Літературне читання 2 клас. Урок 1

Урок 1. У ДИТИНСТВІ ВИВЧЕНЕ, ЩО НА КАМЕНІ ВИСІЧЕНЕ. ДМИТРО ПАВЛИЧКО. ШКОЛА. ЛЕОНІД ГЛІБОВ. БАЧИТИ — НЕ БАЧИТЬ
Мета: ознайомити учнів з новим підручником; учити орієнтуватися в ньому; навчати учнів виразно читати вірші, інтонувати речення, аналізувати прочитане; формувати в школярів інтерес до навчання; прищеплювати любов до школи.

Хід уроку
I.      ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II.     БЕСІДА ПРО ЛІТНІ ВРАЖЕННЯ ШКОЛЯРІВ, ПРОЧИТАНІ КНИЖКИ
Використання інтерактивної технології «Мікрофон».
III.   ОЗНАЙОМЛЕННЯ З НОВИМ ПІДРУЧНИКОМ «ЛІТЕРАТУРНЕ ЧИТАННЯ» 1.     Бесіда, розчитування
—  У першому класі ми навчилися читати. Який підручник нам у цьому допоміг?
— Згадаймо уроки нашого Букварика!
— Молодці! Ви добре пам'ятаєте все те, чого навчив вас Букварик. 2.    Ознайомлення з підручником «Літературне читання»
— У другому класі на уроках читання ми поринемо у чарівний світ художнього слова. Читатимемо багато чудових оповідань, віршів, казок, дізнаємося про їх авторів. Допоможе нам у цьому новий підручник. Як він називається?
Колективне розглядання підручника. Ознайомлення зі структурою підручника
— Які відомості є на титульній сторінці?
— Де саме видано підручник? Хто його автор?
—  Чудові ілюстрації до підручника намалювали художники. Назвіть їх.
—  Розгляньте умовні позначення. (Учитель читає і детально пояснює умовні позначення, с. 2.)
—  Щоб легше було зорієнтуватися, у будь-якому підручнику є зміст. (Учні розглядають зміст підручника, порівнюють його з малюнками форзаців. За завданням учителя знаходять твори. Зачитують назви розділів. Учитель читає напутнє слово, с. 3.)
ФІзкультхвилинка
IV.   СПРИЙМАННЯ Й УСВІДОМЛЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
— Як називається перший розділ нашого підручника?
— Про що йтиметься у творах цього розділу?
1.    Інтерактивна вправа «Ґронування»
— Напишіть на дошці центральні слова.
Учитель пропонує учням назвати слова та фрази, що спадають їм на думку із заданої теми. Записує слова та фрази довкола центрального слова.
—  Школа стала для нас другою домівкою. Тут ми зростаємо і мужніємо, стаємо розумними, здобуваємо знання й опановуємо рідну мову. Тому розділ поділено на дві частини. Назва першої — «Наче вулик наша школа».
2.     Опрацювання вірша Дмитра Павличка «Школа» (с. 5)
1)     Читання вірша вчителем.
— Чи сподобався вам вірш? Чому?
— Який він за настроєм?
2)      Словникова робота. 
Рій     бджоли довкола      задзвенить вмить     здається мрій     сміються
Учні читають слова згори вниз і навпаки.
— Чи всі слова зрозумілі?
— Прочитайте трискладові слова; слова з буквосполученнями дж, дз; з ь.
3)     Читання вірша учнями. Вибіркове читання.
— Із чим автор порівнює школу? Чому?
— Із ким — дітей? Чому?
— Що ви знаєте про бджіл? Які вони?
— Про кого говорять «Працює, як бджілка»?
3.     Опрацювання вірша-загадки Леоніда Глібова «Бачити — не бачить» (с. 6)
1)     Читання вчителем перших трьох строф загадки.
— Чи відгадали ви загадку відразу?
— Які рядки вірша вам допомогли це зробити?
2)     Повторне читання-«гудіння» загадки учнями.
V.     ПІДСУМОК УРОКУ
— Що нового дізналися на уроці?
— Як називається наш новий підручник?
— Що означають умовні позначки, уміщені в новому підручнику?
— Чи сподобався вам урок? Що найбільше запам'яталося?
VI.   ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
Загадати загадку батькам.