укр мова 10 клас авраменко математика 10 клас бевз 2018
Головна » 2013 » Жовтень » 30 » Літературне читання 2 клас. Урок 19
22:03
Літературне читання 2 клас. Урок 19

Літературне читання 2 клас. Урок 19

Урок 19. ЛІЧИЛКИ. НАТАЛЯ ЗАБІЛА. ЛІЧИЛКИ. ЖМЕНЬКА ЗАГАДОК ІЗ ТВОГО КЛАСУ
Мета: продовжити ознайомлення учнів з багатством рідної мови; ознайомити їх із загадками; удосконалювати техніку читання; розвивати образне мислення, зв'язне мовлення; виховувати інтерес до усної народної творчості.

Хід уроку
I.      ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II.     МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА
1.     Вправа «Водолаз»
На рахунок 1-5 вдихати повітря, затримувати дихання і повільно видихати .
2.     Розпитування за складовою таблицею
3.     Робота над скоромовкою
— Повторіть алгоритм роботи над скоромовкою.
•   Спочатку читай повільно, чітко вимовляючи звуки і слова.
•   З'ясуй значення незрозумілих слів.
•   Потім читай швидше, ще швидше, але чітко і правильно.
Обережний хитрий лис До нори вечерю ніс. Біг додому лісом лис. Шелестів над лисом ліс.
— Прочитайте напівголосно і повільно; голосно і швидко; весело; сердито.
III.   ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ
Робота в парах
— Розкажіть одне одному прислів'я.
IV.   СПРИЙМАННЯ Й УСВІДОМЛЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ 1.     Робота над лічилками (с. 29)
1)    Вступне слово вчителя.
— Чи любите ви гратися?
— Як обираєте ведучого під час гри?
— Навіщо народ (а пізніше — й поети) складав лічилки?
— Коли їх застосовують?
— Поміркуйте, що означає це слово. Назвіть до нього споріднені.
— Прочитайте лічилки. Які слова заховалися за віконечка?
2)     Читання лічилок із підручника.
а) Читання мовчки.
б) Хорове читання лічилок у різному темпі, щоразу швидше.
в) Заучування лічилок.
3)     Розучування лічилки.
— Які лічилки ви знаєте?
— Розучимо ще одну лічилку!
Десять, дев'ять, 
Вісім, сім —
Замовкає в небі грім. 
Линуть хмари де-не-де. 
Далі цифра шість іде. 
В лузі скошена трава — 
П'ять, чотири, три І два. 
Після двійки — одиниця. 
От і йди тепер жмуриться!
С. Шаповалов
ФІзкультхвилинко
2.    Робота над загадками
1)     Вступне слово вчителя.
—  Прислів'я навчають нас замислюватися над своїми або чужими вчинками, а загадки — мислити, порівнювати, зіставляти.
Загадки є одним із найдавніших видів народної творчості, що дожив до наших днів і житиме й надалі. Загадка (від слова «гадати» — думати) — це дотепне запитання або вислів, що вимагає розкриття, відгадки. У загадках прикмети предметів не називають прямо, про них ідеться у прихованій формі. У загадках зашифровано певний предмет чи явище. Спостережлива людина завжди відгадає загадку.
2)     Читання загадок із підручника (с. 29).
— Які слова допомагають відгадати загадку?
3)     Робота в групах.
Кожна група отримує малюнок (портфель, ялинка, кішка тощо). Завдання: за малюнком скласти загадку, загадати її однокласникам.
4)     Гра «Хто більше знає загадок?».
5)     Конкурс на кращого відгадувача загадок.
•   Кавунчики дрібненькі,                             • Ухопився за дріт, 
Смугасті та кисленькі.                                  Покотився у світ, 
У колючки вбралися                                             Потяг близняток
І кущиком назвалися. (Аґрус)                       Цілий десяток. (Електровоз)
•   Торох, торох,                                             •   Знизу клин. 
Розсипався горох.                                          Зверху млин. 
Почало світати —                                          Тече вода,
Нема що збирати. (Зорі)                                А їй не біда. (Парасолька)
•    І червона, й соковита,                               •   3 небесної діжки 
Та гірка вона все літо.                                   Крижані горішки 
Припече мороз — вона                                  На землю упали.
Стала добра й смачна. (Калина)                    Шкоди нам завдали. (Град)
V.    ПІДСУМОК УРОКУ
— Що вчилися робити на сьогоднішньому уроці?
— Коли промовляють лічилки?
— Які загадки вам найбільше сподобалися?
VI.   ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
Дібрати цікаві загадки.