укр мова 10 клас авраменко математика 10 клас бевз 2018
Головна » 2013 » Листопад » 1 » Літературне читання 2 клас. Урок 21
13:28
Літературне читання 2 клас. Урок 21

Літературне читання 2 клас. Урок 21

Урок 21. ВСТУП ДО ТЕМИ. УЯВЛЕННЯ ПРО НАРОДНУ КАЗКУ. РУКАВИЧКА (казка). ІНСЦЕНІЗАЦІЯ КАЗКИ. ПРИСЛІВ'Я
Мета: розширювати знання учнів про казку як жанр усної народної творчості; навчити розпізнавати такі твори з-поміж інших, орієнтуватися в їх особливостях; учити визначати головну думку казки; розвивати вміння відтворювати зміст прочитаного; виховувати любов до казок.

Хід уроку 
I.     ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II.     МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА
1.    Дихальні вправи
— Щоб губи і язичок були слухняними, виконаємо дихальні вправи. 1, 2, 3 — вдихати повітря, 4 — видихати;
1, 2, 3 — вдихати повітря, 4 — видихати, нібито гасити свічку;
1.  2, 3 — вдихати повітря, 4 — видихати, нібито із кульки виходить повітря.
2.     Робота над скоромовкою
Біля баби баба сіла. 
Баба бабі бубуніла. 
Бубуніла з півгодини 
Баба бабі про новини.
3.     Розпитування за складовою таблицею
III.    ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ
Слухання відповідей учнів на запитання підручника (с. 30—31).
IV.   ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
— Ми починаємо вивчати новий розділ. Прочитайте його назву.
— Як ви її зрозуміли? Поясніть.
V.     СПРИЙМАННЯ Й УСВІДОМЛЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
1.    Вступне слово вчителя
— Що воно таке — казка?
Жил а-була вона з прадавніх часів, про які вже стародавні книги не пам'ятають. Протягом століть казки були і залишаються чарівними джерелами доброти і милосердя, яких завжди так бракує в житті. Створені у сивій давнині, їх, як і всю усну народну творчість, переказували з вуст в уста, від одного оповідача до іншого. Гортаючи сторінки улюблених казок, ми розуміємо, що казки — це наші великі вчителі, які спочатку виховують, а вже потім розважають. Казка — це диво. Вона дає нам привід для роздумів, повчає, дарує багато радості.
2.    Читання учнями тексту підручника про народні казки (с. 32)
— Які казки найдавніші?
—  Ми сьогодні ознайомимося з казкою. Як вона називається, дізнаєтеся,
відгадавши загадку.
•   Де ж усі сховались звірі? 
У якій такій квартирі? 
Дуже тісна, невеличка — 
Це чудова... (рукавичка).
3.    Опрацювання казки «Рукавичка»
Технологія «Вмикаємо телевізор»
— Добрий день! В ефірі передача «На гостині у казки». Любі діти, послухайте українську народну казку «Рукавичка».
1)     Читання казки вчителем (с. 33-34).
— Яких героїв казки запам'ятали?
— Де взялася в лісі рукавичка?
2)     Словникова робота.
Читання за вчителем «луною» слів: шкряботушка, скрекотушка, рукавичці, скраєчку, іклан, розірветься.
3)     Читання казки мовчки. Підготовка до читання вголос.
— Чи в повному обсязі надруковано казку в підручнику?
— Яка частина відсутня? Розкажіть її.
— Послухайте загадку. Відгадайте її. Хто з героїв казки відсутній у змісті загадки?
•   Що за хата на узліссі.
Вся ворушиться, дрижить?
Де не взявсь — кабан біжить.
Тут і вовк іде, й ведмідь,
Й кожен хоче в хатці жить.
Так вже тісно їм усім —
Ось-ось-ось порветься дім.
Що за дім такий лежить,
І ворушиться, й дрижить? [Рукавичка)
(Відсутні: лисичка, жабка, мишка, зайчик.)
4)     Читання казки вголос.
— Які речення в казці повторюються?
— Як у казці названо мишку? жабку? зайчика? кабана? ведмедя?
— Поясніть, чому.
— Кого звірі не хотіли впускати в рукавичку? Чому? Прочитайте.
5)     Інсценізація казки.
— Скільки акторів буде в інсценізації?
—  З якою інтонацією потрібно читати слова автора, лисички, мишки, жабки, зайчика, кабана, ведмедя.
— Чи можна цих звірят назвати друзями? Чому?
VI.   ПІДСУМОК УРОКУ
— Чи сподобався вам урок?
— Цікаво бути артистом?
— Кому найкраще вдалося зобразити свого казкового героя?
VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
Докладно переказувати казку.