укр мова 10 клас авраменко математика 10 клас бевз 2018
Головна » 2013 » Листопад » 1 » Літературне читання 2 клас. Урок 26
14:03
Літературне читання 2 клас. Урок 26

Літературне читання 2 клас. Урок 26

Урок 26. ХТО ЗА ЧУЖЕ ХАПАЄТЬСЯ, СВОГО ПОЗБУВАЄТЬСЯ. ЛИСИЧКА [російська народна казка)
Мета: ознайомити дітей із російською народною казкою «Лисичка»; удосконалювати техніку свідомого виразного читання; учити переказувати прочитане близько до тексту, характеризувати дійових осіб; виховувати любов до художнього слова.

Хід уроку 
I.      ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II.    МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА
1.     Робота над скоромовкою
Лисеня та левеня
їли ласощі щодня,
Кожен мав велику ложку —
Горщик спорожнів потрошку.
2.    Робота над мовленнєвими загадками
•   Чим закінчується і зима, і весна? (Літерою А)
•   3 «б» —нестерпнм я буваю,
З *м» — весь одяг поїдаю. (Біль — міль)
—  Переставте літери, утворіть нове слово. Лови — воли; волога — голова; вінок — вікно.
3.     Гра «Зоряна година» (із літер слова утворити нові слова) Диктант — кит, кат, так, нитка, танк, тин...
4.    Розпитування за складовою таблицею
III.   ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ
Відповіді на запитання рубрики «Чи уважно ти читав?» (с. 42).
IV.   ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
— Сьогодні ми почнемо ознайомлення з казками народів Європи. Погляньте на карту Європи. Назвіть країни, що ви знаєте.
—  Кожен народ самобутній І неповторний. У кожного народу свої звичаї, традиції, своя культура і, звісно ж, свої казки. На уроці ми ознайомимося з російською народною казкою. її героїня всім відома.
•   Я руда, низького росту, Хитра я і довгохвоста.
На курей я вельми ласа — В них таке смачненьке м'ясо... Вовку-брату я сестриця, А зовуть мене... (лисиця).
V.    СПРИЙМАННЯ Й УСВІДОМЛЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ. ОПРАЦЮВАННЯ НАРОДНОЇ КАЗКИ «ЛИСИЧКА» (с. 43-44)
1.     Гра «Бджілки»
Напівголосне читання казки — кожен у своєму темпі.
— Чи чули ви цю казку раніше?
3.     Читання казки учнями «ланцюжком»
4.     Аналіз змісту казки з елементами вибіркового читання
— Куди поїхав дід?
— Чи наловив він риби?
— Що захотіла лисичка?
— Чому вона удавала з себе мертву?
— Чи вдалося їй обдурити діда?
— Навіщо дід забрав лисичку?
— Куди він поклав лисицю?
— Що зробила лисичка з дідовою рибою?
— Що сказала баба дідові, коли нічого не знайшла на возі?
— Як ви розумієте зміст виділеного речення?
— Знайдіть у тексті зачин, основну частину і кінцівку.
Фізкультхвилинка
5.     Гра «Живі картинки»
Один учень читає, інший мімікою ілюструє почуте.
6.     Гра «Розвідники»
— Скільки разів у казці зустрічається слово? 1 ша група — дід;
2-га група — баба; 3-тя група — лисичка.
7.     Гра «З'єднайте частини речення»
Побачила його лисичка —...                        а сама втекла.
Викинула всю рибку,...                                і схотілось їй рибки попоїсти.
Підійшла баба до саней —...                        а сам пішов спереду.
Узяв лисичку і поклав на сани,...               ні комара, ні риби.
8.     Переказування казки. Гра «Обличчям до обличчя»
Учні повертаються одне до одного у парі, переказують зміст казки.
9.     Творче переказування
— Переказати казку:
а) від свого імені;
б) від імені діда;
в) від імені лисички.
VI.   ПІДСУМОК УРОКУ
— Хто у казці хитрий?
— А кого перехитрили?
— 'Ги різниться чимось лисичка в українській і російських казках?
— Які ще казки вам відомі з цією героїнею?
VII.  ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ 
Переказувати казку.