укр мова 10 клас авраменко математика 10 клас бевз 2018
Головна » 2013 » Листопад » 1 » Літературне читання 2 клас. Урок 27
14:18
Літературне читання 2 клас. Урок 27

Літературне читання 2 клас. Урок 27

Урок 27. ХТО ДБАЄ, ТОЙ І МАЄ ЛЕГКИЙ ХЛІБ (білоруська народна казка)
Мета: ознайомити учнів із білоруською народною казкою; удосконалювати навички виразного читання за особами; учити аналізувати прочитане, переказувати; збагачувати словниковий запас учнів; виховувати працелюбність.

Хід уроку
I.     ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II.    МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА
1.     Робота над скоромовкою
Новк-нонцюг вінцю ВОЛІК і Вона вовку — вило в бік. Як завпв же вовк-вовцюг. Миттю випустив вівцю.
2.     Прочитайте і посміхніться!
Кичка кумкав* и жаба кряче. Собака нявчить, а кішка гарчить. Зозуля кукурікає, а півень кує. Порося ґелґоче, а гусак рохкає. Голуб ДЗИЖЧИТЬ* а джміль... Корова каркає, а...
— Продовжте самостійно! Розплутайте плутанку, прочитайте правильно.
III.   ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ
Інсценізація народної казки «Лисичка».
IV.   ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
— Сьогодні ми ознайомимося з білоруською народною казкою «Легкий хліб*. Один із головних героїв цієї казки добре відомий. А хто — зараз відгадаємо!
•    Ходить хмуро між дубами. Хижо клацас зубами. Весь, як є, — жорстока лють. Очі так її і ллють. Зачаївся ось, примовк — Грізний звір цей, звісно... (вовк).
— Згадайте казки, головним героєм яких є цей хижак.
— У яких казках він зображений разом із лисицею?
V.    СПРИЙМАННЯ Й УСВІДОМЛЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ. ОПРАЦЮВАННЯ БІЛОРУСЬКОЇ НАРОДНОЇ КАЗКИ «ЛЕГКИЙ ХЛІБ» (с. 44-45)
1.     Читання казки вчителем
— Хто, крім вовка, є персонажами казки?
2.     Словникова робота
Вигін                        стомився                        кущем
підкови                    розв'язав                       закрасує
кущем                      сподобався                    стривай
чоловіче                  облизнувся                    дочекайся
Читання слів «буксиром» учнями в парах за вчителем.
Марудна — одноманітна, надокучлива.
Вигін — частина поля, луків, куди виганяють пастися худобу.
Закрасує — зацвіте.
3.     Повторне читання казки учнями
Гра «Квіточка»
Читає учень, на парту якого впала квіточка.
— З якою інтонацією слід читати слова косаря? (Спокійно, розважливо)
— А вовка? (Нетерпляче, з роздратуванням)
— Коня? (Упевнено)
— Прочитайте у казці зачин, основну частину і кінцівку.
Фізкультхвилинка
А.     Аналіз змісту казки з елементами вибіркового читання
— Де відпочивав косар?
— Хто до нього вийшов?
— Яким він був?
— Що вовк попросив у косаря?
— Чи сподобалися вовкові пояснення косаря?
— Чи влаштував його такий хліб?
— Куди відіслав косар вовка?
— Чи вдалося сіроманцеві знайти «легкий хліб»?
5.     Гра «Блискавка»
Завдання: розмістити слова у тому порядку, у якому їх розміщено у казці, показуючи довгий шлях хліба до столу.
Зорати, заборонувати, посіяти, зійде, перезимує, виросте, закрасує, пали ватиметься, достигатиме.
— Як вовк покуштував «легкого хліба»? Прочитайте.
6.     Читання казки за особами
— Що в казці означає вислів легкий хлібі
—  Порівняйте значення таких висловів: легкий хліб, легка пір'їна, легка задача.
— Що ви помітили?
7.     Гра «Чиї це слова?»
•   Спершу потрібно землю зорати...
•   Порадь мені, як легше їжу добувати.
•   Тільки спершу зніми з моїх ніг підкови, щоб не поламати собі зуби об них.
8.     Гра «Слідопити»
Робота б групах
— Скільки разів у тексті зустрічається слово? 1 ша група — вовк;
2га група — косар; 3-тя група — хліб.
9.     Гра «Дуель»
Робота в групах
Групи ставлять запитання одна одній за змістом казки.
V!.   ПІДСУМОК УРОКУ
— Чого вчить нас ця казка?
— Якою є її головна думка?
— Чи може бути хліб «легким»?
VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
Переказувати казку.