укр мова 10 клас авраменко математика 10 клас бевз 2018
Головна » 2013 » Листопад » 1 » Літературне читання 2 клас. Урок 29
14:24
Літературне читання 2 клас. Урок 29

Літературне читання 2 клас. Урок 29

Урок 29. ЗРОБИШ ДОБРО — НЕ КАЙСЯ, ВДІЄШ ЛИХО — НАЧУВАЙСЯ. СОБАКИ, КОТИ ТА МИШІ (чеська народна казка)
Мета: удосконалювати навички свідомого виразного читання; навчати учнів самостійно визначати дійових осіб, давати їм характеристику; удосконалювати вміння ділити текст на логічно завершені частини, стисло переказувати прочитане; виховувати почуття відповідальності за свої вчинки.

Хід уроку
I.     ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II.    МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА
1.     Робота над скоромовкою
Скочив котик, Сів на плотик. Миє ротик 1 животик.
М. Підгірянка
2.     Робота над чистомовкою
Чі-чі-чі — 
сидить кіт на печі. 
Ла-ла-ла — миша від нього втекла. 
Енько-енько-енько — 
в нірку вскочила швиденько. 
Та-та-та — сміється з нашого кота.
3.     Гра «Складовий аукціон»
Ча — (час, часник, чай, чайка, чари..,) Чо — (чоботи, чоловік, чорний, чоло...) Че — (черевик, червень, чернетка, чесність...)
4.     Читайте чітко і виразно!
Миші милом миску мили. Миші миску загубили. Може, мило в річку впало? Може, мило жаба вкрала? 1 маленьких жабенят Милить милом аж до п'ят?
III.   ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ
Гра «Обличчям до обличчя»
Учні повертаються одне до одного у парі, переказують зміст казки.
IV.   ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
— Сьогодні своєю народною мудрістю з нами поділиться чеський народ.
V.    СПРИЙМАННЯ Й УСВІДОМЛЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ. ОПРАЦЮВАННЯ ЧЕСЬКОЇНАРОДНОЇКАЗКИ «СОБАКИ, КОТИ ТА МИШІ» (с.47-48)
1.     Робота над заголовком казки
— Що відомо про цих тварин?
— Які у них взаємини у реальному житті?
— Чи можуть вони дружити між собою?
— Де вам це доводилося спостерігати? Розкажіть.
Гра «Мікрофон»
2.     Гра «Бджілки»
Напівголосне читання учнями казки, кожен — у своєму темпі.
— Будьте готовими до тестування.
1)3а вірну службу собаки дістали грамоті', написану: а) на овечій шкірі;              б) на телячій шкірі.
2) Коти викрали грамоту і затягли її:
а) до сараю;                         б) до комори.
3) Грамоту в котів вкрали:
а) миші;                                б) сусідські коти.
4) З'їсти грамоту запропонувала:
а) найсильніша миша;          б) найстарша миша.
5) Собаки вимагали грамоту:
а) від мишей;                       б) від котів.
6) Коти віддати грамоту:
а) погодилися;                     б) не погодилися.
ФІзкультхвилинка
3.     Словникова робота
Двір                          овечій
шкурі                       мотлох
заздрили                  миттю
комора                     ненавидить
Мотлох — ганчір'я, дрантя.
4.     Читання казки учнями «ланцюжком»
— Що нового ви з'ясували для себе?
— Визначте зачин, основну частину і кінцівку казки.
— Хто з тварин чесно заслужив нагороду?
— Хто діяв із заздрощів?
5.     Гра «Засічка — кидок»
За командою «кидок» усі діти починають читати напівголосно текст. За командою «засічка» — зупиняються й олівцем позначають останнє прочитане слово. Цей самий текст аналогічно читають ще раз (не більше трьох разів!) Під час повторного читання діти переконуються, що прочитали більший обсяг — •засічка» поставлена вже далі. Це доводить їм необхідність багаторазового читання тексту, адже щоразу результат покращується.
6.     Гра «Слідопити»
Учень читає початок {або кінцівку) речення, решта учнів мають знайти кінцівку (або початок) цього речення і прочитати його.
7.     Робота над ілюстрацією до казки
— До яких частин казки відсутні кадри діафільму?
8.     Переказування казки за кадрами діафільму
VI.   ПІДСУМОК УРОКУ
— Чого хотів навчити чеський народ цією казкою?
—  Що спільного між цією казкою і болгарською казкою «Виноградар
і змія»?
VII.  ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
Переказувати казку.