| 15:04 Літературне читання 2 клас. Урок 3 | |
| Літературне читання 2 клас. Урок 3Урок 3. ІСТОРІЇ ЗІ ШКІЛЬНОГО ЖИТТЯ. ЛАРИСА ВАХНІНА. КОРДОН Мета: продовжити формування в учнів навичок правильного, свідомого, виразного читання; навчати аналізувати прочитаний твір; збагачувати словниковий запас учнів; розвивати зв'язне мовлення; учити розрізняти справжніх друзів, бути добрими, чуйними. Хід уроку I.      ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II.     МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА 1.     Робота над скоромовкою Ішла баба дубнячком. Зачепилась гапличком, Сюди смик, туди смик — Одчепися, мій гаплик. 2.     Мовленнєва зарядка — Як гуде джміль? — Прилетів комарик. — Дмухнемо на кульбабу. — Замовкнемо! 3.     Розпитування за складовою таблицею III.   ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ — Назвіть автора і твір. •   3 соловейком позмагатись Захотіли птахи всі. (Степан Жупанин «У лісовій музичній школі») •   А людина виростає — їздить! Плаває! Літає! (Володимир Фетисов «Хто чого вчиться») •   Хай сяє, мов небо, наш зоряний клас. (Марія Чумарна «Хто сьогодні зірка в класі?») IV.    ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ — Про які школи читали на попередньому уроці? — Хто в них навчається? — Сьогодні прочитаємо історію зі шкільного життя. V.     СПРИЙМАННЯ Й УСВІДОМЛЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ. ОПРАЦЮВАННЯ ОПОВІДАННЯ ЛАРИСИ ВАХНІНОЇ «КОРДОН» (с. 9-70) —  Тільки справжній друг може допомогти подолати недоліки в поведінці, справедливо підкаже вихід із незручної ситуації. — Чи можуть бути друзями хлопчики і дівчатка? — Послухайте оповідання Лариси Вахніної «Кордон». 1.     Читання оповідання вчителем 2.     Перевірка первинного сприймання — Назвіть головних дійових осіб оповідання. 3.     Словникова робота Нишпорить — шукає. Кордон — межа, рубіж; лінія, яка щось розділяє. Читання «луною» за вчителем слів: звертається, повелося, дівчиськом, нишпорить, самісінький. гумка                       дошка                             нишпорить пенал                       крейда                            викликала ручка                       риска                              блискучий зошит                       парта                              дівчисько Діти читають напівголосно слова першого і другого стовпчиків. — Як можна назвати одним словом слова першого стовпчика? (Навчальне приладдя) — У другому стовпчику назвіть слово з м'яким приголосним. (Крейда) Слова третього стовпчика учні читають «луною» за вчителем. 4.     Гра «Блискавка» — Назвіть «зайве» слово. Учитель демонструє картку протягом 3 секунд,  парта                        сіла парта                        сила карта                        сіла парта                        сіла Фізкультхвилинка 5.     Читання тексту учнями за логічно завершеними частинами Колективний поділ тексту на три частини. 6.     Характеристика дійових осіб оповідання з елементами вибіркового читання — Де відбуваються події? — Як Наталя звертається до Сашка? — Які ввічливі слова вживає? — Про яку рису характеру дівчинки це свідчить? — Як повелася Наталя, коли помітила, що у Сашка немає ручки? — Чому вона вчинила саме так? — Чи хотіла вона сваритися з Сашком? —  Якою була Наталя? (Доброю, увічливою, делікатною, розумною, кмітливою) — Як Сашко говорив з Наталею? — Як він називав дівчинку? — Навіщо намалював на парті кордон? — Чому Сашко так ставився до Наталі? — Чи заслуговувала вона на таке ставлення? — Яким був Сашко? (Грубим, упертим) — Чи взяв Сашко ручку, яку поклала Наталя? — Чи відразу він витер кордон? 7.      Робота за малюнком —  Розгляньте малюнок. Знайдіть абзац, що відповідає малюнку. Чим різняться вирази облич Сашка і Наталі? 8.    Робота в групах. Складання власної кінцівки оповідання VI.   ПІДСУМОК УРОКУ — Чи сподобався урок? — Хто з дійових осіб прочитаного твору сподобався, а хто — ні? Чому? — Що є повчального в цих оповіданнях? — Школа — це не лише уроки, а й людські стосунки. VII.  ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ Виразно читати. Дібрати до оповідання «Кордон» свій заголовок. | |
 
   
  
  
  
 