укр мова 10 клас авраменко математика 10 клас бевз 2018
Головна » 2013 » Жовтень » 30 » Літературне читання 2 клас. Урок 4
15:06
Літературне читання 2 клас. Урок 4

Літературне читання 2 клас. Урок 4

Урок 4. ХИТРОЩІ НЕ ЛЮБЛЯТЬ СОВІСТІ. ВАСИЛЬ СУХОМЛИНСЬКИЙ. ЯК НАТАЛЯ В ЛИСИЦІ ХИТРИНКУ КУПИЛА
Мета: навчати учнів розуміти прочитаний текст, виділяти головне; розвивати вміння аналізувати, правильно оцінювати вчинки дійових осіб; виховувати почуття відповідальності.

Хід уроку
I.      ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II.     ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ
Вправа «Продовж речення»
— Я дібрав свій заголовок до оповідання...
III.   МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА
1.     Робота над чистомовкою «Слухняний ротик»
Ець-ець-ець — подув сильний вітерець. Ить-ить-ить — в небі синяя блакить. Ає-ає-ає — осінню вже повіває. Лі-лі-лі — відлітають журавлі. Ок-ок-ок — зібрались діти на урок.
2.     Гра «Дощик»
Читання (хорове) декілька разів у різному темпі та з різною силою голосу вірша В. Гринько «Лис».
Під горою хвойний ліс,                                  В ній хитрюга неспроста
За горою хижий лис.                                     Від собак хова хвоста:
Вкрита травами гора.                                    Як навідавсь у курник,
Збоку — лисяча нора.                                   То відразу півень зник!
IV.   МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
Складання опису та характеристики лисиці
— Хто бачив лисицю? Де? Яка вона?
— Як називає звіра Варвара Гринько? (Хитрюга)
— Чому лисицю називають «злодюжкою»?
— Проілюструйте відповідь прикладами.
— Які казки про цю руду тварину ви читали?
—  Чому цю тварину так назвали? (Лисиця — це старослов'янське слово, утворене від «лис», що означає жовтуватий, рудий колір. Через колір свого хутра ця тварина и отримала цю назву.)
—  Сьогодні ми недаремно згадали цю чудову тварину. Вона буде однією з героїнь твору Василя Сухомлинського *Як Наталя у Лисиці хитринку куV.    СПРИЙМАННЯ И УСВІДОМЛЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ. ОПРАЦЮВАННЯ КАЗКИ ВАСИЛЯ СУХОМЛИНСЬКОГО «ЯК НАТАЛЯ У ЛИСИЦІ ХИТРИНКУ КУПИЛА» (С 10-11)
1.     Виразне читання казки вчителем
— Чи сподобалася вам казка?
— Хто її головні герої?
2.     Словникова робота
Ряд                           колір                               пухнастий
крам                         продає                            дерев'яна
базар                        ковзани                          хитрощі
кишеня                     злякалася                       дивується
хитринка                   почервоніла                   скаржиться
Читання стовпчиків слів за вчителем «луною».
— Поставте питання до слів першого стовпчика.
— Знайдіть слова-родичі у першому і третьому стовпчиках. (Хитринка — хитрощі)
Пояснення значення слова крам — те, що є предметом торгівлі, купівлі-продажу; товар.
Фізкультхвилинка
3.     Читання оповідання учнями «ланцюжком»
— Чим цей твір схожий на казку?
4.     Вибіркове читання
— Куди пішла Лисичка? Що вона понесла продавати?
— Хто купив хитринку у Лисички?
— Прочитайте опис хитринки.
— Як «спрацювала» хитринка вдома?
— Що вирішила зробити Наталочка з хитринкою?
— Чи вдалося їй це зробити?
— Чому здивувалася Наталя?
— Чи зрозуміла дівчинка, куди поділася хитринка?
— Кому Наталя розповіла про свою пригоду?
— Прочитайте діалог мами і Наталі.
— У яких словах передано головну думку твору?
5.     Перевірка сприйняття тексту
Тестування
1) Лисиця пішла на базар:
а) улітку;                              б) узимку;                      в) восени.
2) Наталя не хотіла:
а) готувати уроки;               б) допомагати мамі;     в) мити посуд.
3) Наталя вирішила:
а) повернути хитринку на базар Лисичці;
б) викинути хитринку у вікно;
в) заховати хитринку в шафу.
4)  Наталя розповіла про свою пригоду:
а) татові;                               б) мамі;                          в) подружці.
5) Хитрощі не люблять:
а) правди;                             б) пустощів;                  в) совісті.
6)  Совість у тому, що тобі:
а) страшно;                           б) дивно;                        в) соромно.
VI.   ПІДСУМОК УРОКУ
— Чи сподобався вам сьогоднішній урок?
— Чого навчилися на уроці?
— Як потрібно боротися з лінощами?
— Чи повинна людина мати совість?
— Совість є у кожного з нас, але потрібно вчитися прислухатися до неї.
VII.  ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
Розповідати казку за малюнками. Намалювати свій малюнок до казки.