укр мова 10 клас авраменко математика 10 клас бевз 2018
Головна » 2013 » Листопад » 4 » Літературне читання 2 клас. Урок 47
15:14
Літературне читання 2 клас. Урок 47

Літературне читання 2 клас. Урок 47

Урок № 47. Доки рослина росте, доти очі милує. Сергій Носань. Ялинка. Олександр. Олесь. Ялинка. Леонід Глібов. Зимня пісенька
Мета: удосконалювати навички виразного читання; навчати Інтонувати тексти за розділовими знаками; розвивати образне мислення; виховувати почуття відповідальності за свої вчинки, бережливе ставлення до природи.

Хід уроку 
I.      ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II.     МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА
1.     Робота над скоромовкою
В будь-якоіч) будяка Будячиха будь-яка.
О. Орач
2.     Розчитування за складовою таблицею
III.    ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ
1.     Розповіді учнів «Як я допомагаю птахам узимку»
2.     Гра «Відгадай, з якого вірша»
•    Пригощав пташок я з годівниці. [А. Качан «Крихта хліба»)
•   Зимові в пташки —
Цс снігурі й синички. (Н. Кир'ян «Зимові слова»)
•   Сипиці голодом памлілись —
Така зима, така зима! (Ліна Костенко «Синички на снігу»)
IV.   МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
Гра «Мікрофон»
— Яке свято наближається?
— Як зустрічають Новий рік у вашій сім'ї?
—  Що г неодмінним атрибутом цього свята?
V.     СПРИЙМАННЯ Й УСВІДОМЛЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
1.    Опрацювання оповідання Сергія Носаня «Ялинка» (с. 87-82)
1)     Читання оповідання вчителем.
— Назвіть дійових осіб оповідання.
— Які почуття виникли у вас після того, як ви прослухали оповідання?
2)     Словникова робота. 
Пишне                     
на подвір'ї 
прощання                щонайменше 
болісно                    постоїть 
неодмінно               по-людському 
Читання слів «луною» за вчителем.
3)     Гра «Бджілки».
Напівголосне читання учнями тексту, кожен — у своєму темпі.
4)     Робота в парах. Гра «Стоп-старт».
«Старт» — читати якнайшвидше, «стоп» —зупинятися і відпочивати.
5)     Аналіз тексту оповідання з елементами вибіркового читання,
— Чому сім'я автора припинила купувати ялинку?
— Звідки йшли батько з Оленкою? Кого вони зустріли?
— Ким був Карпо Іванович? Чому пін був засмучений?
— Які слова передають головну думку твору?
— Чи згодні ви з думкою лісника? Чому?
6)     Гра «Слідопити».
Учитель читає початок речення, учні знаходять усе речення і читають його.
— Знайдіть і прочитайте питальні речення.
7)    Читання за особами.
— Чиї слова слід промовляти із жалем, з обуренням, зі смутком?
Фізкультхвилинка
2.     Опрацювання вірша Олександра Олеся «Ялинка» (с. 82)
1)     Гра «Бджілки»,
Напівголосне читання учнями тексту, кожен — у своєму темпі.
— Чи схожий вірш з оповіданням «Ялинка»? Чим?
2)     Гра «Дощик».
3)     Гра «Доберіть риму».
Чобітки — саночки.                                  Нізащо — ледащо.
Кожушинку — ялинку.                             Гратись — сховатись.
Брати — відбирати.                                  Проси — ліси.
4)     Гра «Читає Незнайко».
Учитель читає вірш, змінюючи слова. Учні мають помітити помилку та виправити її.
5)     Гра «Актори».
— Які почуття слід передати,читаючи слова хлопчика? зайчика?
6)     Гра «Мікрофон».
— Продовжте вірш. Чи схожий цей вірш на казку? Чим?
3.     Опрацювання вірша Леоніда Глібова «Зимня пісенька» (с. 83)
1)     Читання першої та другої строфи учнями.
— Про яку зимову розвагу йдеться у вірші?
— Які слова незрозумілі? Мара — страховище.
2)     Роз'єднайте слова і дочитайте вірш.
— Який настрій маєте після прочитання твору? Як поет ставиться до зими?
—  Які пестливі слова вживає? Які слова — назви ознак уживає автор для опису баби, її очей, нога, сонечка?
V!.   ПІДСУМОК УРОКУ
— Який висновок можна зробити із сьогоднішнього уроку?
— Яку ялинку краще ставити на Новий рік?
VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ Вивчити один з віршів напам'ять.