укр мова 10 клас авраменко математика 10 клас бевз 2018
Головна » 2015 » Січень » 22 » Математика 3 клас. Урок 100. Ділення двоцифрового числа на одноцифрове виду 72 : 3 і 50 : 2
15:47
Математика 3 клас. Урок 100. Ділення двоцифрового числа на одноцифрове виду 72 : 3 і 50 : 2

Математика 3 клас. Урок 100. Ділення двоцифрового числа на одноцифрове виду 72 : 3 і 50 : 2

Мета: ознайомити учнів з прийомами ділення чисел виду 72 : 3 і 50 : 2; розвивати вміння розв'язувати складені задачі які містять зменшення (збільшення) числа в кілька разів; формувати навички усних обчислень; розвивати мислення; виховувати Інтерес до предмета.
конспекты уроков
Хід уроку. Математика 3 клас. Ділення двоцифрового  72 : 3 і 50 : 2
I.      ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II.     АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
1.     Перевірка домашнього завдання
Завдання 895
36 : 3 = 12                24 • 4 = 96                32 • 2 : 8 = 8           84 : 4 • 3 = 63
48 : 2 = 24                2 • 18 - 36                 21:7 + 8=11           55 : 5 • б = 66
Завдання 896
—  Скільки відер води вбирають дуб і осика разом за 5 днів? ((8 + 42) • 5 = = 250 (від.))
2.     Математичний диктант
•   Яке число в 7 разів менше 280?
•   Яке число на 7 менше 280?
•   У скільки разів 600 більше 100?
•   Па скільки 600 більше 100?
•   У скільки разів 10 менше 200?
•   На скільки 10 менше 200?
•   Яке число в 4 рази більше 13?
•   Яке число на 4 більше 13?
•   Яке число в 6 разів менше 66?
•   Яке число на 6 менше 66?
•   Яке число зменшили в 8 разів і отримали 40?
•   Яке число зменшили на 8 і отримали 40?
Відповіді: 40; 273; 6; 500; 20; 190; 52; 17; 11; 60; 320; 48.
III.   ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
—  Сьогодні на уроці ми ознайомимося з прийомами ділення чисел виду 72:3 і 50:2.
IV.   ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
1.     Обчислення з коментуванням (с. 138, завдання 897)
2.     Пояснення способу обчислень (с. 138, завдання 898)
Під час усних пояснень мають бути чітко виділені такі моменти: 1) замінюємо ділене сумою розрядних доданків; 2)користуючись правилом ділення суми на число, ділимо спочатку десятки,
а потім — одиниці, отримані результати додаємо.
72:3
60 : 3 = 20
12:3 = 4
20 + 4 = 24
—  Число 70 на 3 не ділиться, тому число 72 ми не можемо замінити сумою розрядних доданків. Замінимо число 72 сумою зручних доданків. Виділимо з числа 72 найбільше число десятків, яке ділиться на 3. Це число 60. Отже, 72 — це 60 і 12. Тепер кожен з отриманих доданків розділимо на 3, а результати додамо.
72 : 3 = 24
50 : 2 = (40 + 10): 2 = 40 : 2 + 10 : 2 = 20 + 5 = 25
Примітка. Слід звернути увагу учнів на підбір зручних доданків: зручно, щоб при діленні першого доданка на число ми отримували 10 або 20, або будь-яке кругле число. Тому при підборі зручних доданків треба міркувати так: перший доданок — це дільник, збільшений у 10, або в 20, або в 30... разів, а другий доданок — це те, що залишається від діленого.
3.     Гра «Кінцівка» (с. 138, завдання 899)
4.     Первинне закріплення (с. 138, завдання 900)
—  Виконайте ділення, розклавши ділене на зручні доданки.
Фізкультхвилинка
V.     РОЗВИТОК МАТЕМАТИЧНИХ ЗНАНЬ
1.     Робота над задачею (с 138, завдання 901)
Після складання плану розв'язання учні записують розв'язання самостійно.
План розв'язання
1) Яка добова порція кухонної солі для корови?
2) Яка добова порція кухонної солі для вівці?
3) Яка добова норма солі для коня, корови і вівці разом?
2.     Складання задачі за виразом (с. 138, завдання 902)
За виразом (9 і 15) : 3 учні складають і розв'язують задачу про розподіл комп'ютерів по школах.
3.     Гра «Поміркуй!» (с. 138, завдання 903) 
Відповідь: (а + Ь): 5.
4.     Самостійна робота
1  варіант
56 : 4 = 14       60 - 50 : 5 = 50        80 : 2 : 2 = 20     800 - 150 • 3 = 350
2 варіант
42 : 3 = 14       100 -80 : 4 = 80       90 : 3 : 5 = 6        360 + 40 : 4 = 370
5.     Складання та розв'язування задач за малюнками (с. 138-139, завдання 905)
6.     Офтальмологічна пауза
7.     Розв'язування логічних завдань
1) Сума яких двох чисел більше їх добутку?
Відповідь: 1 і 0; 1 і 2; 0 і будь-яке число; 1 і будь-яке число. 2. Які два числа треба перемножити, щоб отримати 7?
Відповідь: 1 і 7.
VI.   ПІДСУМОК УРОКУ 
Математика 3 клас. Ділення двоцифрового  72 : 3 і 50 : 2
— Що треба зробити, щоб знайти частку 72 : 3? 50 : 2?
VII.  ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ С. 139, завдання 906; 907.