укр мова 10 клас авраменко математика 10 клас бевз 2018
Головна » 2015 » Січень » 23 » Математика 3 клас. Урок 107. Залежність результату множення від зміни одного з компонентів дії
14:56
Математика 3 клас. Урок 107. Залежність результату множення від зміни одного з компонентів дії

Математика 3 клас. Урок 107. Залежність результату множення від зміни одного з компонентів дії

Мета: вчити учнів застосовувати під час обчислень залежність результату множення від зміни одного з компонентів дії; закріпити вміння розв'язувати задачі; тренувати пам'ять; розвивати логічне мислення; виховувати інтерес до предмета.
конспекты уроков
Хід уроку. Математика 3 клас. Залежність результату множення 
I.      ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II.     АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
1.     Перевірка домашнього завдання
Завдання 958
—  Прочитайте вирази у порядку зростання відповідей (42 : 21 = 2; 54 :18  = 3; 32:8 = 4; 70 :14 = 5; 45:5 = 9:28:4 + 3-7 = 28;2-37= 74;540 : 3 + 180 =  360)
Завдання 959
—  Яка маса восьми коробок із цукерками? ((48:6 + 3)
8 = 88 (кг))
2.     Гра «Ланцюжок»
1-й ряд                              2-й ряд                              3-й ряд
20 • 3 : ЗО • 7                     60 : 20•9 : З                      30 : 6 • 10 : 5
40 : 40 • 0 • 78                   100 : 10 - 0 • 56                 90 : 90 • 0 : 83
80 : 20 •10 : 8                     30 : 30 • 0 : 47                  100 : 50 • 9 : 6
100 : 20 • 7 : 5                    50 : 5 • 0 - 99                      60 : 20•8 : 6
50 : 10 • 8 : 5                     70 : 10 • 8 : 56                    91 : 7 + 5 • 18
3•16-64 :4                          65-2•31 + 27                       76-24•2 + 13
III.   ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
—  Сьогодні па уроці ми розглянемо залежність результату множення від зміни одного з компонентів дії.
IV.    ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
1.     Робота в парах (с. 145, завдання 960)
—  Порівняйте, як змінюється добуток при зміні одного з множників у кілька разів.
Висновок. Якщо один з множників збільшити (зменшити) у кілька разів, то і добуток збільшується (зменшується) у стільки ж разів.
2.     Обчислення виразів за зразком з коментуванням (с. 146, завдання 961)
3.     Колективне опрацювання матеріалу (с 146, завдання962)
Висновок. Якщо один множник збільшити (зменшити) у кілька разів» а другий зменшити (збільшити) у стільки ж разів, то значення добутку не зміниться.
Фізкультхвилинка
V.    РОЗВИТОК МАТЕМАТИЧНИХ ЗНАНЬ
1.    Обчислення за зразком (с. 146,завдання 963)
— Обчисліть за зразком і зробіть висновок про спосіб множення на 5.
18 - 5 - (18 : 2) • (5 • 2) - 9 • 10 - 90
Множення на 5 замінюється множенням на 10 з наступним діленням на 2 отриманого добутку (чи діленням на 2 і множенням на 10).
14 • 5 = 14 • 10 : 2 = 70                                 24 • 5 = 24 • 10 : 2 = 120
46 • 5 = 46 • 10 : 2 = 230                               28 • 5 = 28 • 10 : 2 = 140
2.     Колективна робота над задачею (с. 146, завдання 964)
Під час повторення умови один учень записує коротку умову і пояснює розв'язання. Після цього учні самостійно записують розв'язання. Один учень працює біля дошки.
8 бук. по 5 тр. 6 бук. по 5 гв.
Розв'язання 1)8 + 6= 14 (бук.) — всього букетів; 2)5- 14 = 70 (кв.)
Відповідь: 70 квітів використала квітникарка.
—  Складіть і розв'яжіть обернену задачу.
3.     Самостійна робота над задачею [с 146, завдання 965)
Ознайомившись з умовою задачі, учні складають її короткий запис та самостійно розв'язують. Розв'язання
1) 80 : 2 = 40 (курс.) — літають самостійно;
2) 80 + 40 = 120 (курс.) — літають; 3)320 -120 = 200 (курс.)
Відповідь: 200 курсантів учаться на тренажерах.
—  Замініть в умові слово «менше» словом «більше». Чи зміниться план розв'язання задачі?
4.     Офтальмологічна пауза
5.     Розв'язування логічних завдань
1) Завдання 966 (с. 146).
12 третьокласників брали участь у змаганнях з бігу, 10 — зі стрибків, а 5 учнів — з бігу і стрибків. Скільки всього третьокласників брали участь у змаганнях? (12 + 10 — 5 = 17 третьокласників)
2) Запишіть за допомогою чотирьох п'ятірок число 100 двома способами. Розв'язання
(5+5)•(5+ 5) = 100 
(5•5-5)•5 = 100
VI.   ПІДСУМОК УРОКУ
—  Як знайти частину від числа?
—  Запишіть цифрами: третя частина, п'ята частина, друга частина.
VII.  ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ 
Математика 3 клас. Залежність результату множення 
С 147, завдання 967; 968.