укр мова 10 клас авраменко математика 10 клас бевз 2018
Головна » 2015 » Січень » 16 » Математика 3 клас. Урок 92. Розв'язування задачі на порівняння двох часток
14:19
Математика 3 клас. Урок 92. Розв'язування задачі на порівняння двох часток

Математика 3 клас. Урок 92. Розв'язування задачі на порівняння двох часток

Мета: ознайомити учнів з прийомом множення одноцифрового числа на двоцифрове на основі множення числа на суму; закріпити вміння розв'язувати задачі на порівняння двох часток; удосконалювати обчислювальні навички; розвивати логічне мислення; виховувати інтерес до предмета.
конспекты уроков
Хід уроку. Математика 3 клас. Розв'язування задачі на порівняння двох часток
I.      ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II.     АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ (див. додаток на с 82)
III.   ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
—  Сьогодні на уроці ми ознайомимося з прийомом множення одноцифрового числа на двоцифрове на основі множення числа на суму.
IV.   ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
Ознайомлення з прийомами обчислень (с. 130, завдання 834)
—  Розгляньте записи.
—  Поясніть хід розв'язання. З • 24 = □
—  Другий множник розкладаємо на розрядні доданки 20 і 4. Потім множимо число 3 послідовно на кожний з доданків.
З•20 = 60 3-4 = 12
—  Результати додаємо. 60 + 12 = 72
—  Зробіть висновок.
Висновок. При множенні одноцифрового числа на двоцифрове можна спочатку двоцифрове число розкласти па розрядні додапки, а потім одноцифровс число помножити окремо на доданки і результати додати.
Пам'ятка
Множення одноцифрового числа на двоцифрове число
(Прийом на підставі правила множення числа на суму)
1) Подаю двоцифровий множник у вигляді суми розрядних доданків.
2) Множу число на кожний доданок.
3) Додаю отримані добутки.
З • 24 = 3 • (20 + 4) = 3 • 20 + 3 • 4 = 60 + 12 = 72.
—  Знайдіть добутки, розклавши другий множник на розрядні доданки. 
2 *48 = 2 -(40 + 8) = 80 +16 = 96  
3*32 = 3(30 + 2) = 90 + 6 = 9б 4 • 14 = 4 * (10 + 4) = 40 + 16 = 56
Фізкультхвилинка
V.    РОЗВИТОК МАТЕМАТИЧНИХ ЗНАНЬ
1.     Математичний «Ланцюжок» (с. 130,завдання 835)
2.     Усна робота над задачею (с. 130, завдання 836)
— Що дізнаємося в першій дії? в другій дії? в третій дії?
3.     Складання істинних рівностей з виразів та їх значень (с 130, завдання 837)
4*16 = 64                         62-11*5=7                       9*11- 20 = 79
80 : 20 = 4                       2 • 48 - 16 = 80                63 : 7 + 0 = 9
4.     Колективна робота над задачею [с. 130, завдання 838)
—  Прочитайте задачу.
—  Що в задачі відоме?
—  Що можемо дізнатися?
—  Якою дією дамо відповідь на головне питання завдання? (Відніманням)
—  Розв'яжіть задачу виразом. Розв'язання 40:8-32:8- 1 (с/пр.)
Відповідь: другий оператор набере за 1 год на 1 сторінку більше.
5.     Самостійна робота над задачею [с 130, завдання 839) Розв'язання
1)15 : 5 = 3 (г)— крейди згодували одній курці задень; 2) 27 : 3 = 9 (є)
Відповідь: 9 г крейди потрібно, щоб задовольнити денну потребу в ній 27 курей.
—  Складіть вираз до розв'язання задачі. 27:(15:5) = 9(г)
6.     Офтальмологічна пауза
7.     Розв'язування логічних завдань
1) Завдання 840
У трьох братів 22 олівці. У старшого — у 2 рази більше, ніж у молодшого, а в середнього — на 2 олівці більше, ніж у молодшого. Скільки олівці у кожного брата?
Розв'язання
У молодшого — 1 частина, у середнього — 1 частина та іще 2, у старшого — 2 частини.
1)1 + 1 + 2 = 4 (ч.) — всього частин;
2) 22 — 2 = 20 (ол.) — складають 4 частини;
3) 20 : 4 = 5 (ол.) — у молодшого брата; 4)5 + 2 = 7 (ол.) — у середнього брата; 5) 5 • 2 - 10 (ол.) — у старшого брата.
2) У діда було 10 дощок. З 6 дощок він зробив дах, а кожну з тих, що залишилися розрізав навпіл. Скільки він отримав дощок? (10 — 6 = 4 (дошки). Якщо кожну поділимо навпіл, то 4-2 = 8 частин.)
VI.   ПІДСУМОК УРОКУ
— Сформулюйте переставний закон множення.
—  Наведіть приклади. 
Математика 3 клас. Розв'язування задачі на порівняння двох часток
VII.  ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ С. 131, завдання 841; 842.   

Додаток
1.     Складання задачі за коротким записом (с. 129, завдання832)
—  Яку задачу ви склали за коротким записом?
—  Прочитайте її розв'язання.
2.     Обчислення значень виразів (с. 129, завдання 833)
2 • 25 4 3 = 53       2 • 13 • 3 = 78        (70 - 10) : 20 = 3          7 • 13 І 9 = 100
3•33-1 =98             3•18:9 = 6              70-10: 2 = 65                13•7-9 = 82
3.     Математичний диктант
•   Помножте 2 на різницю чисел 41 і 14.
•   Збільшіть число 20 у 6 разів.
•   Зменшіть число 300 у 5 разів.
•   У скільки разів число 63 більше 9?
•   Знайдіть суму трьох доданків, якщо кожний з них дорівнює 40.
•   Знайдіть частку чисел 49 і 7.
•   Знайдіть різницю чисел 670 і 400.
•   Від числа 320 відніміть 120.
•   До 900 додайте 5 десятків.
•    Напишіть «сусідів» числа 999.
Відповіді: 54; 120; 60; 7; 120; 7; 270; 200; 950; 998; 1000.
4.     Гра «Розтопи сніжинку»
* + 42 < 52                       56 : * < 63 : 7
* - 28 > 36                        90: * = 30