10:58 Образ. мистецтво 5 кл Урок 30. Як стилізувати природні форми | |
Образ. мистецтво 5 кл Урок 30. Як стилізувати природні формиМета: • навчальна: актуалізувати знання учнів зі стилізації; навчити аналізувати природні форми; ознайомити учнів з правилами стилізування природних форм; • розвивальна: розвивати аналітичне мислення, уміння насолоджуватися творами декоративно-прикладного (декоративно-ужиткового) мистецтва; формувати естетичні почуття, смак, творчі здібності; • виховна: виховувати любов до природи, творів декоративно-прикладного (декоративно-ужиткового) мистецтва, уважність та акуратність під час роботи. Оснащення • Матеріали та інструменти: фломастери, альбоми, прості та кольорові олівці, гумки, акварельні фарби, пензлі, ємності для води, серветки для витирання рук і пензлів, клейонки. • Зоровий ряд: фотозображення рослин та тварин і стилізовані зображення цих самих тварин та рослин. Тип уроку: комбінований урок. Хід уроку Образ. мистецтво 5 кл Як стилізувати природні форми 1. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ Привітання. Перевірка готовності учнів до уроку 2. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ • Де ми вже зустрічалися зі стилізацією? • Що ми робили на попередньому уроці? Чи схожі зображення, які ви створювали, на звичайні квіти, трави, що оточують нас у повсякденному житті? 3. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ. ОГОЛОШЕННЯ ТЕМИ Й МЕТИ УРОКУ Учитель. Ми вже зустрічалися зі стилізацією. Сьогодні з'ясуємо, як працюють художники декоративно-прикладного мистецтва, у який спосіб стилізують природні форми, що потім використовують у своїх роботах. 4. ВИКЛАДЕННЯ НОВОГО НАВЧАЛЬНОГО МАТЕРІАЛУ Учитель. Коли ми дивимося на предмети декоративно-прикладного (декоративно-ужиткового) мистецтва, на розписи, різьблені або ковані візерунки чи вишивку, помічаємо, що ці зображення відрізняються від того, що оточує нас у повсякденному житті. Ружа, яку намалювали майстри петриківсько-го розпису чи вишили на сорочці вишивальниці, зовсім не схожа на ту, яка росте під нашими вікнами. Чому це так? Тому, що ружу зображували майстри декоративно-прикладного мистецтва. Вони її роздивлялися, аналізували її форму та колір, робили замальовки, а потім стилізували квітку. Пригадаймо, що називається стилізацією. Стилізація — це процес узагальнення предмета за формою та кольором на основі добирання найвиразніших його рис. Стилізація має свої принципи, із якими ми зараз познайомимося. Принципи стилізації • Узагальнення форми в її межах. • Узагальнення форми зі зміною обрису (окреслення предмета). • Узагальнення форми і спрощення конструкції. • Зміна характеру форми на більш декоративний. • Перетворення об'ємної форми на площинну. Тому стилізація природних форм є перетворенням живої форми на спрощену або ускладнену, відповідно до призначення. Зі стилізованих і декоративних елементів можна створити візерунок. Візерунок — це вільна композиція декоративних мотивів. Візерунки, створені на основі використання стилізованих природних форм, завжди милують око. ![]() Фізкультхвилинка 5. САМОСТІЙНА ПРАКТИЧНА РОБОТА УЧНІВ Створення стилізованого зображення рослин на основі обраної реальної форми (можливе використання замальовок рослин, які були зроблені восени) 6. АКТУАЛІЗАЦІЯ НАБУТИХ ЗНАНЬ ♦ Що таке стилізація? ♦ Що необхідно знати, щоб створити стилізоване зображення будь-якої рослини або тварини? ♦ Які принципи стилізації вам відомі? 7. Підбиття уроку. Образ. мистецтво 5 кл Як стилізувати природні форми 1. Підбиття підсумків (загальна оцінка уроку). 2. Визначення завдання для підготовки до наступного уроку: роздивитись удома предмети, виготовлені майстрами декоративно-прикладного (декоративно-ужиткового) мистецтва, з'ясувати у батьків, звідки було привезено ці предмети; принести аркуші паперу, прості та кольорові олівці, гумки, акварельні фарби, пензлі, фломастери. 3. Проголошення уроку завершеним. | |