укр мова 10 клас авраменко математика 10 клас бевз 2018
Головна » 2014 » Січень » 3 » Природознавство 2 кл. Зустріч 28. Перевір себе: що я знаю про неживу та живу природу восени?
00:36
Природознавство 2 кл. Зустріч 28. Перевір себе: що я знаю про неживу та живу природу восени?

Природознавство 2 кл. Зустріч 28. Перевір себе: що я знаю про неживу та живу природу восени?

Мета: виховувати повагу і любов до природи, культуру поведінки; повторити, що від неживої природи залежить стан живої природи, а також діяльність людей восени; розвивати пізнавальну активність дітей; вмити розуміти, у чому полягає краса і багатство осені, правильно поводитися в природі восени.

Хід уроку Природознавство 2 кл. Нежива та жива природа восени
I.     ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II.    АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
Перевірка домашнього завдання
—  Які осінні турботи у людей у містах і селах восени?
—  Розкажіть про те, як у вашій родині заготовляють на зиму осінній урожай овочів та фруктів.
III.   ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
—  Сьогодні ви доведете, що від неживої природи залежить стан живої природи, я також діяльність людей восени. Переконаєтеся у тому, що розумієте, у чому полягає краса і багатство осені, і знаєте, як потрібно правильно поводитися у природі восени.
IV.   ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
1.    Робота за підручникам (с 66-67)
—  Оберіть правильпі відповіді тта запитання наших героїв.
1) Рівнодення — це, коли:
а) день триває рівно 10 годин, а ніч 14 годин;
б) день і ніч тривають по 12 годин.
2) Які природні явища відбуваються у житті рослин восени?
а) Розпускання листя на деревах і кущах;
б) листопад;
в) пожовтіння листя;
г) достигання плодів і насіння.
3) Як розмножують рослини? Встанови відповідність.
1) Овочі на городах                а) живцями.
2) Кімнатні рослини                б) насінням.
4) Які а грибів, що ти бячитп на фотографіях, їстівні, а які — отруйні?
а) Білий гриб;
б) опеньок осінній;
в) лисички;
г) бліда поганка.
5. Який птах не належить до перелітних7
а) Соловейко;
б) лелека;
в) синиця;
г) чапля.
6. Що трапиться, якщо восени зникнуть усі жолуді, горіхи та інші плоди?
2.    Фізкультхвилинка
V.    УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ
Робота над загадками про комах
■    Серед лісу горбик-дім. 
Тисячі живуть у нім. 
Працелюбні ці комахи:
Добрі, щирі, розумахи... (мурахи).
■    Тонкі ніжки, дна крила, 
І за розміром мала.
У кімнаті, надворі.
Рідна нам, як комарі. (Муха)
■    Фрукти, цукор полюбляє. 
Де солодке відчуває.
В смужку н неї одежина, 
Із комах уся родина. (Оса)
■    їх дружина кров з нас п'є, 
В неї хист до цього є.
Як над вухом запищить — 
Так і хочеться набить! (Комар)
•   По травичці, по землі 
Коні бігають малі.
Іподромом для них луг,
Не поставиш їх у плуг! 
(Коник стрибунець)
■    У червоного малятки
На спині краплинки-цятки:
Чорні вуса, голова,
Любить лагідні слова. (Сонечко)
■    У живого гвинтокрила 
На спині прозорі крила. Кольорові шати.
Любить мандрувати. (Еабка)
■    Заповзята трудівниця, 
Вана праці не боїться. 
Дуже сильна ця комаха 
Називається... (мураха).
■   В мене довгий хоботок, 
З квіт збираю я пилок. 
Ще яскраві крильця маю, 
Безтурботно я літаю. (Метелик)
•   В нього крила, в нього вуса.
Трохи я його боюся. 
Як летить — так чути звук. 
Бронзовий великий... (жук).
VI. Підсумок уроку. Природознавство 2 кл. Нежива та жива природа восени
Хвилинка милування природою
—  Помилуйся осінніми пейзажами (с. 67) та пригадай наглу осінню мандрівку.
—  Що тобі запам'яталося, сподобалося найбільше?
—  Про що захотілося розповісти своїм друзям?
—  Що тебе вразило?
—  Які знання ти зможеш використати у щоденному житті?
—  Тепер ти можеш вирушати у гості до зими.