укр мова 10 клас авраменко математика 10 клас бевз 2018
Головна » 2014 » Січень » 3 » Природознавство 2 кл. Зустріч 37. Перевір себе: що я знаю про природу взимку
01:00
Природознавство 2 кл. Зустріч 37. Перевір себе: що я знаю про природу взимку

Природознавство 2 кл. Зустріч 37. Перевір себе: що я знаю про природу взимку 

  

Мета: підсумувати знання учнів про природу взимку; розвивати навички самостійної роботи; виховувати дбайливе ставлення до природи.

Хід уроку Природознавство 2 кл. Природу взимку   
I.      ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II.     АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
Перевірка домашнього завдання
—  Які народні прикмети про погоду взимку знають ваші рідні?
—  Чи справджуються пі прикмети? Чому?
—  Розкажіть, за що люблять зиму люди?
III.   ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
—  Сьогодні на уроці ви доведете, що розумієте, як нежива природа впливає на стан рослин, життя тварин і людей узимку, і дізнаєтесь, як потрібно допомагати природі взимку.
IV.   ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
1.    Робота за підручникам (с 90-91)
—  Синьокрила Сойка пропонує нам поміркувати та обрати правильну відповідь.
1) Під час охолодження вода у твердому стані (крига й лід):
а) розширюється;
б) стискається.
2) Що було б, якби восени з дерев та кущів не опало листя?
3) Як рослини пристосувалися до зими?
а) рослини взимку знаходяться у стані спокою;
б) триває розвиток рослин.
4) Яку групу птахів не можна побачити взимку в твоїй місцевості?
а) Осілих;
б) перелітних;
в) зимуючих.
5) Які зі звірів залягають на зиму спати? 
а) Борсук;
б) лисиця;
в) їжак;
г) ведмідь.
6) Що тралиться, якщо на .чиму в приміщеннях не заклеїти вікна, а двері у під'їздах тримати відчиненими?
2.    Фізкультхвилинка
V.    УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ
1.    Хвилинка милування природою
—  Помилуйтеся пейзажами зимової природи та пригадайте нашу зимову мандрівку.
—  Що вам запам'яталося, сподобалося найбільше?
—  Про що захотілося розповісти своїм друзям?
—  Що вас вразило?
—  Які знання ни зможете никористати у щоденному житті?
—  Тепер вирушаємо у третю мандрівку — у гості до весни.
2.    Проект «Мас дерево»
1) Читання віршів.
Усі дерева в інії — 
У білому, у синьому. 
Ростуть димки над хатами 
Стовпцями волохатими.
Гілки похитує вітрець. 
Снігур сніжок покльовує, 
А Морозенко — пустунець 
Нам вікна розмальовує.
А. Камінчук

ЗИМОЮ
Ліс в ясних коронках у вікна зазира. 
Скрізь по вітах тонких самоцвітна гра.
Снігурів червоних сонце золотить.
В снігових затонах щогли верховіть.
Сад у білій піні, в кризі небеса. 
Перехресних ліній розцвіла краса.
М. Рильський
Височенько чи низенько, 
В кожушку чи в тубі — 
Умостився Морозенко 
На столітнім дубі.

МОРОЗЕНКО
Раз дихнув — і облетіли 
Жолуді доспілі. Ще дмухнув — 
і задзвеніли Віти посивілі.
От, мовляв, побавлюсь 
де я Листям лопатючим — 
Та й дихнув собі знічев'я 
Вітерцем колючим.
Потім дмухав без угаву  згори, і здолу. 
Шарпав крону кучеряву. 
Зовсім охололу.
Після хуги снігової 
Голо в лісі й лузі. 
Тільки дуб стоїть, як воїн, 
В листяній кольчузі.
В. Скомаровський
2) Складання розповіді про дерево.
План
1) Як називається твоє дерево?
2) Де знаходиться твоє дерево?
3) Яке твоє дерево (молоде, доросле, старе)?
4) Чи прилітають до твого дерева птахи? Якщо «так», то, які. Як ти вважасш, навіщо вони прилітають?
5) Чи є на дереві плоди? Який вигляд вони мають, багато Тх чи ні?
6) Хто живиться плодами а няптого дерева?
3.    Гра «Четвертий "зайвий"»
•   Грудень, січень, лютий, вересень
•   Шуба, светр, шапка, валянки.
•   Береза, клен, ялина, дуб.
•   Заметіль, алива, завірюха, хурделиця.
VI.  Підсумок уроку. Природознавство 2 кл. Природу взимку
— Що цікавого ви дізналися про природу взимку?