укр мова 10 клас авраменко математика 10 клас бевз 2018
Головна » 2014 » Січень » 11 » Природознавство 2 кл. Зустріч 52. Як змінюється влітку нежива природа?
15:42
Природознавство 2 кл. Зустріч 52. Як змінюється влітку нежива природа?

Природознавство 2 кл. Зустріч 52. Як змінюється влітку нежива природа?

Мета: розширити уявлення дітей про те, як змінюється влітку нежива природа; розвивати у дітей уміння виділяти прикмети кожної пори року; виховувати любов до природи, дбайливе ставлення до неї. 

Хід уроку Природознавство 2 кл. Зміна влітку неживой природи
I.     ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II.    АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
Перевірка домашнього завдання
—  Які народні прикмети про літні місяці ви знаєте?
—  Розкажіть, який літній місяць вам подобається найбільше. Які є відмінності між літніми місяцями? Які ви придумали для них символи?
III.   ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
—  Сьогодні на уроці ви дізнаєтеся про явища природи, що відбуваються
влітку.
IV.   ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
1.    Робота яв підручникам (с. 132-133)
—  Пригадайте! Як змінювалася тривалість дня і ночі впродовж навчального року? Чи світить у віконечко сонце, коли ви тепер йдете до ніколи? Коли на вулиці темнішає?
—  22 червня — особлива дата для природи. Це — найдовший день та най-коротша ніч у році.
Сонечко Семикрапочка пропонує: пригадайте, як змінюється нежива природа влітку?
Робота в парі
—  Складіть розповідь про погоду влітку.
—  Відгадайте загадки.
   Без рук, без ніг, а стукає. (Грім)
   Що без леза та без зуба ростина міцного дуба? (Блискавка)
—  Розгляньте фотографії на с. 133 (гроза, блискавка, град, злива, веселка).
—  Розкажіть, як наближається гроза? Що така злива? Коли буває блискавка? Що таке град?
—  Льодяні горошини-градинки нівечать листя й квіти, обривають недостиглі плоди із дерев, знищують майбутній урожай.
—  Коли з'являється веселка?
—  Гроза — це природне явище з громом і блискавками. Під час грози дме сильний вітер і йде злива. Відбувається в теплу пору року, переважно влітку.
2.    ФІакультхвилинка
V.    УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ
1.    Робота в парах
—  Підкресліть ознаки літа.
   З'являються листочки на деревах;
■   найдовший день;
   птахи збираються у вирій;
■   висаджують розсаду;
   збирають хліб;
■   косять сіно;
   достигають фрукти;
   цвітуть сади;
   пташенята вчаться літати.
2.    Гра «Чому так говорять?»
—  Як ви розумієте зміст приказок і прислів'їв про літні місяці?
•   Червень складає сіно в копиці.
•   Червень — рум'янець року.
■   Липень      вершина літа.
   Липень молодий бджілок годує.
■   Серпень чудовий булки дарує.
■   Серпень — жнивець.
■   Як у серпні дбаєш, так узимку маєш.
VI. Підсумок уроку. Природознавство 2 кл. Зміна влітку неживой природи
—  Про що ми говорили сьогодні на уроці?
—  Як змінюється нежива природа влітку?
—  Які природні явища бувають улітку?
VII.  ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
С.132-133.
—  Складіть розповідь про те, як потрібно поводитися під час грози.

ДОДАТКОВИЙ МАТЕРІАЛ
Загадки
Як настав цей літній місяць, — 
Все росте у нас навколо, 
Ягідки почервоніли. 
Спіє в полі щедрий колос. 
(Червень)
Н. Забіла

Іде літо на коні
Та й несе гарячі дні. 
Зацвіли пахучі липи. 
Як цей місяць зветься?.. 
(Липень).
С. Жупанин

В місяці спекотнім цім 
Жарка дуже нам усім. 
Хочеться в саду побути, 
Смакувати спілі фрукти. 
(Серпень)
С. Жупанин