укр мова 10 клас авраменко математика 10 клас бевз 2018
Головна » 2013 » Грудень » 13 » Труд.навчання 2 клас. Урок 24. Робота з пластиліном. Ліплення чайника та чашки
00:44
Труд.навчання 2 клас. Урок 24. Робота з пластиліном. Ліплення чайника та чашки

Труд.навчання 2 клас. Урок 24. Робота з пластиліном. Ліплення чайника та чашки

Мета: закріплювати прийоми роботи з пластиліном, уміння поетапно виконувати роботу, планувати свою діяльність; розвивати творчу уяву, вигадку, увагу, спостережливість, пам'ять, уміння спілкуватися, виконувати колективну роботу; виховувати поважне ставлення до друзів, закріплювати правила товаришування.
Обладнання: пластилін, картон, клей, ножиці, стеки, серветки для рук, відеозапис мультфільму «Муха-цокотуха», ілюстрації із зображенням посуду.

Хід уроку Труд.навчання 2 клас. Ліплення чайника та чашки
I.      ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
Упорядкування робочих місць.
II.    СПРИЙМАННЯ Й УСВІДОМЛЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
1.     Повідомлення теми та мети уроку
— Сьогодні на уроці ми продовжимо працювати з пластиліном, закріпимо прийоми роботи із ним. Будемо ліпити посуд до свята: чайник, чашку, блюдце.
2.     Вступна бесіда
—  Всі ми зазвичай радіємо, коли нас запрошують на гостину, особливо, якщо це роблять люди, з якими нам приємно спілкуватися, а запрошення робиться від душі. Однак, щоб заслужити таку повагу, треба вміти і знати, як це робиться. Адже не секрет, що господарі теж готові запрошувати в гості тільки тих людей, які залишають після себе тільки приємні враження. Якщо після запрошення в гості забути деякі прості правила хорошого тону, можна не тільки зіпсувати настрій, а й заслужити репутацію небажаного гостя.
— Які правила поведінки треба знати, якщо тебе запросили у гості?
— Як поводитися за столом?
— Як правильно дарувати подарунки? (Відповіді дітей.)
—  Існує непорушне правило — завжди ходити в гості з добрим настроєм і посмішкою. Не варто забувати про це. Сидячи в гостях, не демонструйте оточуючим, що вам нудно, не цікаво або ви заклопотані своїми проблемами. Раз уже прийшли — проявіть терпіння і повагу.
Йдучи, обов'язково подякуйте за гостинність і частування.
3.     Перегляд мультфільму «Муха-цокотуха»
Фізкуп ьтхвил инка
4.    Демонстрування та аналіз зразка
Інструктаж учителя
— З яким матеріалом ми працюємо зараз на уроках?
— Як підготувати пластилін до роботи?
— Чим можна возоізати пластилін?
— Як зліпити кульку?
— Як зліпити маленьку кульку?
— Як зліпити ковбаску (джгутик)?
—  Муха-цокотуха запросила всіх на день народження. Зробимо із пластиліну чайник, чашку та блюдце!
•   На вогні щоденно спить,       •   Є у блюдечка подружка.
Носом уві сні свистить.                   Що одне лиш має вушко.
Довгий носик, ручку має.               Можеш кралю цю зустріти,
Всіх нас чаєм пригощає! (Чайник)  Як захочеш чай попити.(Чашка)
ЧАЙНИК
— Для чого потрібен чайник? (У чайнику кип'ятять воду, в чайнику для заварки заварюють чай.)
На дошці — малюнки із зображенням різних видів чайників.
— Назвіть частини чайника. (Тулово, носик,ручка, кришка.)
— Де розташована ручка? носик? кришка?
—  Ми будемо ліпити чайник з пластиліну за планом. (План роботи — на дошці.)
•   Розріжте пластилін обраного кольору на декілька частин.
•   Зі шматочка більшого розміру скачайте кульку, приплюсніть так, щоб вийшло тулово.
•   Скачайте джгутик та зробіть ручку чайника.
•   Зі шматочка меншого розміру скачайте ковбаску і витягніть так, щоб вийшов носик чайника.
•   Примастіть носик та ручку до тулова чайника.
•   Скачайте кульку, розріжте стекою навпіл — це кришка.
•   Накрийте чайник кришкою, прикрасьте візерунком.
•   Якщо замість носика зробити ще одну ручку, вийде цукорниця.
ЧАШКА
—  Розгорніть підручник на с. 99 та розгляньте порядок роботи над виробом .
•   Скачайте з пластиліну циліндр.
•   За допомогою стеки вийміть пластилін із середини циліндра, надайте форму чашки.
•   Скачайте джгутик. Зробіть ручку.
•   Прикріпіть ручку до чашки.
•   Прикрасьте чашку візерунком.
III.   ПРАКТИЧНА РОБОТА УЧНІВ
Учні виконують роботу, спираючись на план. Учитель надає допомогу.
Я охайно,плавно, легко 
Пластилін візьму і стеку. 
Розкачаю рухом звичним З
аГОТОВКУ циліндричну. 
Стисну пальцями злегенька. 
Вийде блюдечко маленьке. 
З пластиліну я чи з глини 
Зроблю конус без вершини. 
Візьму стеку в руки знову, 
Ось і чашечка готова. 
Додам гарний візерунок —
Ось вам, друзі, подарунок!
IV.   ВИСТАВКА ТА ОЦІНЮВАННЯ РОБІТ
— Розгляньте свої вироби.
— Яких помилок припустилися?
— Хто отримав задоволення від роботи?
V.  Підсумок уроку. Труд.навчання 2 клас. Ліплення чайника та чашки
— Чому був присвячений наш урок?
— Чи сподобався він вам?
— Які прийоми ліплення повторили?