01:30  Укр. мова 2 кл. Урок № 15. Приголосні звуки. Позначення їх буквами | |
Укр. мова 2 кл. Урок 15 Приголосні звуки. Позначення їх буквамиМета: уточнити і закріпити знання учнів про приголосні звуки та спосіб позначення їх на письмі; розвивати мовлення, мислення; виховувати любов до природи. Хід уроку I.      ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II.    АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ 1.     Хвилинка каліграфії Пр иг оло зв ук Приголосні звуки 2.     Вправи на повторення — Прочитайте вірш, чітко артикулюючи приголосні звуки. Поспотерігайте за роботою мовленнєвих органів (язика, губ, зубів) під час вимови приголосних звуків. ПРОСО Рано-вранці вийшов рак Сіять моркву, кріп і мак. Говорив рак раченятку: — Підготуй гарненько грядку! О. Павленчук — Змініть слова, розкриваючи дужки. Запишіть їх. По (водиця), у (криниця), до (чай), посадила (цибуля), я (грати), я (читати). —  Підкресліть букву ю. Скільки звуків вона позначає в цих словах? Доведіть свою думку. Наведіть приклади слів, у яких буква ю позначає два звуки. — Поставте над словами наголос. Усно поділіть слова для переносу. III.   ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ —  Сьогодні на уроці ви розширите свої знання про приголосні звуки та спосіб позначення їх на письмі. IV.   ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ 1.    Робота за підручником (с 24-25) Вправа 1 — Прочитайте та відгадайте загадку. Чому курчат названо клубочками? — Складіть речення за схемою і словами з тексту. — Виділене слово поділіть на склади для переносу. — У підкреслених словах вимовте приголосні звуки, назвіть букви. —  Спишіть речення, в якому є слово з пропущеною буквою. Доберіть до цього слова перевірне. Вправо 2 — Прочитайте текст. Про що в ньому розповідається? — До слова, в якому пропущена буква, доберіть перевірне. Спишіть текст, розкриваючи дуяски. — Вимовте звуки у виділеному слові. Зробіть звукову схему. Вправа З — Прочитайте слова. Яке з них «зайве*? Поясніть свою думку. Із цими словами складіть і запишіть речення. 2.    Фізкультхвилинка V.     УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ 1.     Робота в групах 1)    Гра «Розсипаний». — Розставте слова по місцях і запишіть отримані речення. 1 ша група: а) Там, густо, ялиночки, молоді, зеленіли. б) В, золотисті, світилися, берізках, іскорки. 2-га група: а) Дівчатка, через, йшли, ліс. б) лісі, було, і, тихо. В, нарядно. — У записаних реченнях поділіть слова на склади. — Чи всі слова змогли розділити рискою на склади? (Ні) — Чому? (Відповіді дітей.) —  Правильно, слова там, йшли, ліс розділяти не треба, адже в них тільки один склад. 2.     Гра «За абеткою» — Запишіть слова в алфавітному порядку. Пенал, лимон, бабуся, азбука, ведмідь, диван. Спочатку завдання виконується усно. — До кожного із записаних слів поставте питання: хто? чи що?. — Складіть речення з одним із записаних слів. Запишіть його. VI.   ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ — Які бувають звуки? — Як упізнати і розрізнити на слух приголосні звуки? —  Прочитайте букви і вимовте відповідні приголосні звуки: Т, М, Г, Щ, Й,Ґ. VII.  ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ С. 25, вправа 3. — Зробіть звуко-буквений аналіз слів вправи 3.  | |