укр мова 10 клас авраменко математика 10 клас бевз 2018
Головна » 2013 » Жовтень » 15 » Укр. мова 2 кл. Урок № 17. Буква щ
12:58
Укр. мова 2 кл. Урок № 17. Буква щ

Укр. мова 2 кл. Урок № 17. Буква щ

Мета: уточнити і закріпити знання учнів про букву щ і звуки, які вона позначає; розвивати вміння ділити слова на склади, виконувати звуко-буквений аналіз слів; виховувати любов до природи.

Хід уроку
I.      ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II.     АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
1.     Хвилинка каліграфи
Щщ ща ще щу щи Щиглик щедрий щирий
2.     Вправи на повторення
— Прочитайте вірш, чітко артикулюючи приголосні звуки. Поспотерігайте за роботою мовленнєвих органів (язика, губ, зубів) під час вимови приголосних звуків.
Сидить горобець на сосні.
Заснув і упав уві сні. Якби не упав уві сні — Сидів би він ще на сосні.
—  Замініть звук [ш] звукосполученням [шч]. Запишіть слова, що утворилися. Поставте наголос.
Пишу (пищу), шипучий (щипучий), шабель (щабель), ширити (щирити), плюш (плющ).
— Які слова незрозумілі?
III.   ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
— На сьогоднішньому уроці ви більше дізнаєтеся про букву щ та її звукове значення.
IV.   ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ 1.    Робота за підручником (с. 26-27)
Вправа 1
— Прочитайте загадку. Виразно вимовте слово-відгадку.
— Зробіть звукову схему цього слова. Які звуки чуються на початку слоаа?
— Буква щ завжди позначає два звуки [ш] та [ч].
Вправо 2. Робото в групах
— Прочитайте текст. Про що ви дізналися з цього тексту?
—  Прочитайте заголовок до тексту. Який звук позначають підкреслені букви?
— Спишіть останній абзац.
—  Які з підкреслених слів діляться на склади для переносу? Поділіть ці слова на склади. У списаному тексті підкресліть слова, у яких букв більше, аніж звуків.
Вправа З
— Прочитайте вірш. Що ви знаєте про автора цього вірша?
— Спишіть. Усно зробіть звуко-буквений аналіз виділеного слова.
— Продовжіть речення, уставляючи пропущені букви.
2.    Фізкультхвилинка
V.     УЗАГАЛЬНЕННЯ И СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ
1.     Творча робота в групах
—  Щоб приготувати смачний салат, оберіть рядок, у якому слова розташовані в алфавітному порядку.
1)кріп, помідор, морква, огірок, цибуля;
2) кріп, цибуля, помідор, морква, огірок;
3) кріп, морква, огірок, помідор, цибуля;
4) кріп, огірок, помідор, морква, цибуля.
2.     Робота над акровіршем
— Прочитайте акровірш. Запишіть слово-відгадку.
Стовпами кожен його ноги називає. Ламається усе, на що нога ступає. Охоче ця тварина людям помагає. Ношу хоботом великим підіймає.
— Запишіть звукову модель слова-відгадки.
3.     Розвиток мовлення
— Складіть опис слона за планом та опорними словами.
1) Яка це тварина?
2) Якого кольору в нього шерсть?
3) Які вуха?
4) Що є в нього особливого?
5) Які ноги?
6) Які очі?
7) Корисна ця тварина чи ні? Чим?
Слова для довідки: велика, сіра; схожі на величезне листя; довгий хобот; як стовпи; маленькі, але добрі-добрі.
VI.   ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ
— Які звуки позначає буква щ?
VII.  ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
С. 27.
—  Спишіть другий абзац вправи 2. Зробіть звуко-буквений аналіз виділених слів.