укр мова 10 клас авраменко математика 10 клас бевз 2018
Головна » 2013 » Жовтень » 15 » Укр. мова 2 кл. Урок № 18. Приголосні звуки. Звуко-буквений аналіз слів
13:00
Укр. мова 2 кл. Урок № 18. Приголосні звуки. Звуко-буквений аналіз слів

Укр. мова 2 кл. Урок № 18. Приголосні звуки. Звуко-буквений аналіз слів


Мета: уточнити і закріпити знання учнів про приголосні звуки та спосіб позначення їх на письмі; розвивати вміння виконувати звуко-буквений аналіз слів; виховувати любов до природи.

Хід уроку
I.      ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II.     АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
1.     Хвилинка каліграфи
Дд ді ди да дя дм дл дз дж Дзвоники дзень дзінь
2.     Вправи на повторення
— Прочитайте вірш, чітко артикулюючи приголосні звуки.
У домі Діми дим. Ой, ходім туди,ходім Рятувати Дімин дім.
—  Поділіть слова на склади, знайдіть «зайве» слово в кожному рядку (усно).
Гуска, курка, півень, гусеня, качка, зяблик. (Гусеня) Ромашка, волошка, троянда, лілея, мак. (Мак) Коза, кінь, свиня, кицька, вівця. (Кінь) Березень, квітень, травень, червень, липень. (Березень)
— Відгадайте загадку. Запишіть звукову модель слова-відгадки.
•   Пара довгих вушок. Сіренький кожушок. Скорий побігайчик, А зоветься... (зайчик).
— Як поділити це слово для переносу?
— Поділіть слова для переносу.
Альбом, письмо, пальто, майка, чайка, чайник, чай.
— Яке слово не можна поділити для переносу?
III.   ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
— Сьогодні на уроці ви закріплюватимете свої знання про приголосні звуки та спосіб їх позначення на письмі.
IV.   УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ
1.     Робота за підручником (с. 27-28)
Вправа 1
— Прочитайте вірш. Продовжіть речення словами з тексту.
— Зробіть звукову схему виділеного слова.
— Зробіть звуко-буквений аналіз підкреслених слів.
Вправа 2
— Прочитайте слова.
— Складіть і запишіть речення. Вимовте звуки у виділених словах.
Вправа З
—  Прочитайте текст. Чому слово Джмелик пишемо з великої букви? біть звукову схему цього слова.
— Запишіть слово диригент. Запам'ятайте його правопис.
— Виділене слово поділіть на склади.
— Спишіть перший абзац, уставляючи пропущені букви.
2.    Фізкультхвилинка
V.     ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ
VI.   ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
С. 28, вправа 3.
— Спишіть останній абзац вправи 3. Підкреслені слова поділіть на склади для переносу.
ДОДАТОК ДО УРОКУ
Гра «Угадай твір, назви автора»
•   Тече вода з-під явора Яром на долину. Пишається над водою Червона калина. Пишається калинонька. Явір молодіє,
А кругом їх верболози Й лози зеленіють.
(Т. Г. Шевченко. Тече вода з-під явора)
•   Ой вишеньки-черешеньки, червонії, спілі,
чого ж бо ви так високо виросли на гіллі?
(Леся Українка. Вишеньки)
• Був собі дід Андрушка, а в нього — баба Марушка, а в баби — донечка Мінка, а в дочки — собачка Хвінка, а в собачки — товаришка, киця Варварка, а в киці — вихованка, мишка Сіроманка.
(І. Я. Франко. Ріпка)