укр мова 10 клас авраменко математика 10 клас бевз 2018
Головна » 2013 » Жовтень » 15 » Укр. мова 2 клас. Урок № 22. Дзвінкі і глухі приголосні звуки
13:16
Укр. мова 2 клас. Урок № 22. Дзвінкі і глухі приголосні звуки

Укр. мова 2 клас. Урок 22  Дзвінкі і глухі приголосні звуки


Мета: навчати учнів правильно вимовляти дзвінкі і глухі приголосні звуки; розвивати орфоепічну чіткість; виховувати уважність, старанність.

Хід уроку
I.      ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II.    АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
1.     Хвилинка каліграфії
Гл ух дз дз ін Дзвінкі глухі
2.     Вправи на повторення
—  Спишіть слова. Поставте наголос. Підкресліть букви, що позначають приголосні звуки.
Хвалько, хвалиться, хвала, хвіст, хвіртка, хвилина.
— Прочитайте речення. Підкресліть слова, в яких є буква ф. Фарбувала Фрося вікна. Федір їй допомагав.
III.   ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
—  Сьогодні ми будемо вчитися чітко вимовляти приголосні звуки [хв] та [ф] і правильно позначати їх буквами.
IV.   ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ 1.    Робота за підручником (с. 33-34)
Вправа 1
— Прочитайте загадки.
— Запишіть відгадки.
— Якими звуками відрізняються ці слова?
—   Підкресліть  букви,   які   позначають дзвінкі  звуки  однією  рискою, глухі — двома.
Вправа 2
— Прочитайте. З'єднайте слова з їхніми значеннями. Спишіть.
— Правильно вимовляйте звуки, які позначають підкреслені букви. Порівняйте вимову цих звуків із звуком [ф].
Вправа З
— Прочитайте текст. Про що в ньому розповідається?
— Спишіть текст, уставляючи слова з довідки.
Фізкультхвилинка
Ось до лісу ми дійшли, 
Потім ми лісочком йшли 
І грибочок там знайшли. 
Нагнулися, підняли, 
У кошик поклали 
І рушили далі.
Ми лісочком йшли, 
Малинку знайшли. 
Дотягнулися, зірвали, 
У кошик поклали 
І рушили далі.
Ми лісочком йшли. 
Пташеня знайшли. 
Нахилилися, підняли, 
В гніздечко поклали І
 рушили далі.
V.    УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ
1.    Гра «Ф чи хе?»
..іалка,   ..іст,  ..ея,  ..утбол,  ..ороба,  ..ортеця,  ..иля,  ..илина,  ..онтан, сара..ан, ..оя.
— Прочитайте утворені слова, правильно вимовляючи звук [ф].
2.    Робота в парах
— Прочитайте вірш. Знайдіть пари слів, що розрізняються дзвінкими і глухими приголосними.
В дощ шукав у лісі гриб, Й захворів тепер на грип. Лікував я довго зуб, На обід поїв лиш суп.
Д. Чередниченко
(Гриб — грип, зуб — суп)
VI.   ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ
— Чого навчалися на уроці?
— Наведіть приклади слів зі звуками [х| і Гхв].
VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
С. 34, вправа 3.
—  У вписаних словах підкресліть букви, які позначають глухі приголосні звуки.
— Спишіть слова: лінійка, олівець, папір. Запам'ятайте правопис цих слів.